Anket Sonuçlarını Gör: 2018-2019 Xu100 Tahminleriniz?

Oylayan
159. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 50,000-60,000 ARASI

40 25.16%
  • 40,000-50,000 ARASI

12 7.55%
  • 60,000-70,000 ARASI

84 52.83%
  • 40,000 'den AZ

29 18.24%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 23/119 İlkİlk ... 1321222324253373 ... SonSon
Arama sonucu : 950 madde; 177 - 184 arası.

Konu: 2018-2019 ekonomık krizi bekleniyor#borsa neden düşmüyor? Büyük hisse analizleri

1. Ersoy hocam. Şimdi ekonomik olarak nasıl davranmalıyız? 400 tl nakit vadeli gayrimenkulüm yok

SM-A720F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    çok güldüm arkadaşım konutta fiyat istikrarı olması için
    1)nufus artışı olmalı
    2)gelir artışı olmalı
    3)para birimi değerli olmalı
    4) Sisteme köle olarak arkanızdan gelenler daha fazla olmalı
    onca yıl köle gibi kredi ödeyenler ve yatırımını buraya yapanlar evet var ancak sistem çökmeye mahkum
    2008 konut krizinden haberiniz var mı amerikada konut fiyatları 1200 000 dolarlardan 200 000 dolarlara geldi
    veya 1999 depreminden haberiniz var mı?
    konut fiyatları ülkede 50 000 Tl den 5000Tl lere düştü.
    bu konuda tartışmanın anlamı yok zaten buyrun siz bulandırın VATANDAŞIN AKLINI bekleriz karşıt FİKİRLER görmek güzel oluyor
    ARKDAŞIM güneykore ile türkiye kıyaslaması yaptın mı hiç?
    GÜNEYKORENİN Türkiye ile karşılaştıralamaz ölçekte YÜZÖLÇÜMÜ AZ ve küçük evler 100 000 dolar kiraya veriyorsun 2000dolar alıyorsun.Tr'de 100 bin DOLARa ev ALIYORSUN 1500 TL ye kiracı bulamıyorsun BULSAN bile TAKIP kaçıyor.
    GÜNEYKORE 1990 yılında MİLLİ GELİR OLARAK TÜRKİYENİN GERİSİNDEYDİ ne oldu NE YAPTILAR?
    TEKNOLOJİYE yatırım yaptılar vatandaşları durmadan çalıştı ve şimdi dünyanın en pahalı MARKALARININ SAHİBİ mi?
    bırak burdan MİLLETİN AKLINI BULANDIRMA konusunu kim yapıyor vatandaş görüyor.

####
    borsa ile uğraşmak için
    #kredi kartınızı kullanmamayı bilmelisiniz HARCAMAMLISINIZ
    PİNTİ lik seviyesinde olmalısınız
    AYNI bu seviyede olmalısınız
    örnek : warren buffet kadar pinti olabilirsiniz
    veya bu ABLA gibi olun. : https://www.youtube.com/watch?v=QHfmJ6MyRXk
    ######
    unutmayın harcarsanız sistemin kölesi olursunuz
    krizleri iyi kullanın
    kriz var deyip grafiksiz işlem yapmayın ###

her yıl cep telefonu alan ülke vatandaşı bizleriz almanlar bile bu kadar almıyor

####
    yabancı görmediysen gel göstereyim toplu konutlar suriyeli dolu,ıraklı dolu,
    ####
    bırak allah aşkına nedir bu vatandaşı SÖMÜRMEK için CUSTOMER olarak görmekten vazgeçin##
    vatandaş harcamazsa küçük warren buffetlar olur piyasada ancak elinde mal ve Gayrimenkul tutanlar yıllarca zarar ederler.
    bu yüzden forumda saldırı altındayız.

####
    konut fiyatlarının bu kadar AZAMİ aşırı balon şişirir gibi şişmesi ve bir getiri göstermemesi SİZCE normal mi?
    manyak olmak gerekli sanırım güneykoreden mi ev alalım buradan mı?

####

ALMANYA ile arayı düzelttik sanırım sanırım ALMAN otomobili kozumuzu masa altından gösterdik adamlar yavşıyor bize muhtaçlar biz ONLAR için PAZARIZ
    YouTube videosuna bayıldım.
    Hala inanıyor musun o gördüklerine..
    Köle gibi çalıştırıp verdikleri maaşları yine kendi firmalarının ürünlerini almakda kullandıran sistemin köleler için gece leri evde zaman öldürmeleri ve kendilerini tekrardan yarınki köleliğe hazır hale getirmeleri için hazırlanmış 45 iq seviyesine hitap eden video belgesel türü saçmalıklar.
    Bütün gün arabanızı alıp kadillac hale getiren saçma belgeseller izleyen bir arkadaşıma hemen her bölümde neden bomba bi hatun var hiç düşündün mü dememle silkinip kendine gelmesini hatırladım bir an..
    Yada misal kelime bilmem ne yarışması vardı..İlk başlarda ilgi ile takip ederdim.
    Sonraları gittikçe 5 yarışmacıdan 3 veya 4 ünün oldukça sexi giyimli kuşamlı güzel ablalar olduğunu keşvettikten sonra bir anda soğumam gibi..

Burada capitalist düzenin oyunlarına karşı insanları uyandırma rolündesin ama kendin kapitalizm ta göbeğindesin..
    Kapitalizm in en büyük başarısıda budur..

Not
    1.Konut fiyatları balon idi 2015 den beri yerinde sayıyor hatta tl bazlı çoğu yerde DÜŞTÜ..Takip etmiyorsun sanırım..
    2.Almanya tam da senin gibiler için oynayay bir tiyatro.Alman Seçimlerine kadar sabret bakalım...

3. youtube derken?
    kapitalist sistem çökmeye mahkum sonuçta insanlar Doların artık printerdan basılan karşılıksız bir kağıt olduğunu anladı mı? bu yüzden Bitcoin türü paralar çıktı mı? bende ErsoyCoin yapacam diye geyiğini bile yapmadım mı?
    gundwane fikirlerinde haklısın bende haklıyım benim amaç insanları uyandırmak ancak bol şekerli gıdalar ve karbothidrat sağolsun beyinleri uyuşturuyor vatandaşın.
    konut fiyatları aslında yerinde sayıyor hatta düşüyor belli bölgelerde ancak artış belli yerlerde daha devam etmiş.birşekilde bence fiyatları isteyenler balon PİYASA yaratıyor###
    almanya tiyatro doğru ben tiyatro değil demiyorum ki sadece bir başka fikir ve bakış açısı çekiyorum aynı ALMAN otomobillerini almamak gibi sizce bunu yapabilecek Cesaretli kim var ülkede? yok ki.
    Alman malı otomobilleri devlet elinden çıkartsın derken içindeki inceliği anlayamamışsın.
    incedir fikirlerim bir çok kişinin anlaması mutlaka kendince olacaktır.
    ####

####
    bakalım hızlı düşüşte bizim gibi SHORT viop satıcıları kazanak mı?

4. Hocam belki daha önceki yazılarınızda belirttiniz . Az birikimi olanlar nasıl bir yol izlesinler? Gerçekten bunu herkesin anlayabileceği bir dilde anlatırsanız sevinirim. Teşekkürler...

SM-A720F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    KGF sağolsun piyasayı fonları vatandaşa Harcayamayacağından çok krediyi çok ucuza verdi ancak kimler faydalandı bundan?
    alıp krediyi borsaya yatıran iki mislinden çok kazandı.
    Evet sen aval aval bakarken hatta short yapıp zarar ederken herkes kazandı çok şükür, bazısı %50 kazandı, bazısı %500 kazandı.

Yarın destekler kırılırsa (kırılacak demiyorum, kırılırsa) biz stop oluruz, sen ancak zarardaki short pozisyonlarının maliyetine yaklaştı diye sevinirsin.

Sen tam endeks 102 bine indi artık kara geçicem diye sevinirsin, piyasa hop 125-130 olur, batarsın.

Sen batınca piyasa 80-90 bine iner oradan 200-300'e çıkar sonra.

Alıntı Originally Posted by Econfinplus Yazıyı Oku

ODAS 5,50'den 5,98 gördü 5,74 kapadı, yoluna devam ederse kısa vadeli ilk hedef 6,50 civarı olacak, orta vadede 9 ve uzunda 11 bekliyorum.
    Geçmişte 2,5-3 liradan beri takip ettiğimiz, bu topikte 5,50 liradan yazdığımız ODAŞ 6,11 gördü 6,03 kapadı.

6.  Alıntı Originally Posted by Econfinplus Yazıyı Oku
    Evet sen aval aval bakarken hatta short yapıp zarar ederken herkes kazandı çok şükür, bazısı %50 kazandı, bazısı %500 kazandı.

Yarın destekler kırılırsa (kırılacak demiyorum, kırılırsa) biz stop oluruz, sen ancak zarardaki short pozisyonlarının maliyetine yaklaştı diye sevinirsin.

Sen tam endeks 102 bine indi artık kara geçicem diye sevinirsin, piyasa hop 125-130 olur, batarsın.

Sen batınca piyasa 80-90 bine iner oradan 200-300'e çıkar sonra.

Geçmişte 2,5-3 liradan beri takip ettiğimiz, bu topikte 5,50 liradan yazdığımız ODAŞ 6,11 gördü 6,03 kapadı.
    Diyorum ya 2009 dan beri hisse nette gördüğüm en saçma ilk 5 başlık arasında arkadaşın başlıklar..
    Diğerleri
    2014 yılında 0.90 dolar/tl ye doğru
    1 cent endeks 23.500 e doğru
    türk ekonomisi intihar ediyor..
    var 1-2 tane daha..

Misal 1 ağustos da şöyle bi grafik çiziktirmiş arkadaş..

7. gerçekten çok saçma cidden başlık çok saçma ama maaşallah birileri rahatsızlık duyuyorsa bu saçmalık OLMAZ aksine birilerini rAHATSIZ ettiği için
    bence çokta iyi bir başlık olmuş

####
    ekonomi televizyonuna TÜRKİYENİN saat farkını +3 saat olarak tutmasını tartışıp bunun saçma olduğunu söylemek düşmez
    bu ülkenin İstatistikçileri ve hesaplama yapan mühendisi meteorolojisti ve daha ne insanlrı var
    iyi ki ülkemiz KIŞ saati uygulamasını kaldırdı bunu tatışmak size düşmez televizyonlar
    ####
    RAHATSIZ edici BAŞLIĞIM grafiklerine DEVAM edecek...
    ####
    birileri rahatsız olsun ki gelip buradan KARALAMA yapsın YAZI YAZSIN ,fikilerimin ALTIN değerinde olduğunun farkındalar ki gelip te KARALAMA vatandaşı TAKİP etmekten vazgeçirme ÇABASINDASINIZ
    Bu GRAFİKLER sizleri neden BU KADAR RAHATSIZ ediyor çünkü VATANDAŞA satamıyorsunuz? SATAMADIĞINIZ için BELLİ SEVİYELERDE TAŞIMANIZ GEREKLİ TAŞIMAK İÇİNDE HER 100 000 000 TL mal taşımak için AYLIK 920 000TL ZARARdan fAZLA zarar YAZIYORSUNUZ

BU GRAFİK SİZLERE ve vatandaşa gerçekleri gösteriyor:

####
    2008 yılında 60000 endeksten 20000 endekse kaç ayda GELDİK? 6 ay mı?
    hatırlatırım o yıllarda SHORT açan tek bendim

bırakın MAL pazarlamayı millete siz İLK OKUL önlerinde ancak 10 YAŞINDA çocuklara HİSSE pazarlarsınız.
    ben noktaları işaretledim sizin daha yukarısı İÇİN GÜCÜNÜZ KALMADI yarın DOLAR 3,49-3,51 bandına gelsin bakın yarın nasıl OLACAK borsa ben bugün yine SHORT açtım yarın ı bekliyorum.
    ####
    vatandaş zekidir sizin gibi pazarlamacılara kanmaz.##
    ###
    amerika 2007 de krizdeydi 2008yılında kriz diplerini yaşadılar herkes DOLAR düşecek diye elindeki doları sattı ancak bakın 162. mesaj sonrasında DOLARın bir kaç ülke para birimine karşı grafiklerini ekledim DOLAR bir çoğuna karşı DĞER kazanmış
    Amerika SAVAŞ a girer ve Enflasyon YARATIRSA sizce ne olur?AMerikanın şirket karlılıkları düşer mi ? Amerikan borsası çöker mi? hazır tavanlarda?
    DAX tavanlarda mı? çökmesi için ne gerekli NEgatif faizler Yok artık hadi vatandaş BULMACAYI çözer siz de çözün.
    ####
    ben KISA vadeciyim borsada uzun vadeci olmak ölme eşşeğim ölmedir,asla yedirmezler Her lot TAKİP edilir HERkes araştırılır piyasada NE KADAR 1 milyon TL üstü yatırımcı varsa ilk onlara hisse pazarlanır..aracı kurumlar zaten pazarlamanın dibini yaparlar
    ###
    gelin bu sistemde borsaya girin
    ama short ile girin çünkü kısa vadede Faiz üstü kazanç elde edersiniz

Gayrimenkul kısacası konut yatırımına asla inanmam çünkü DEVLET vatandaşa konut vermek zorundadır.devlet vatandaş için vardır.
    arabistanda çöle konut yapmak bedava bizde ise sistem sizi zengin konut projelerinden konut almaya zorunlu bırakır

hadi bu konut bulmacasınıda çözün Çok ZEKİler sizi

#####
    neden yunanistanı konut alımında söylediğinizi yukarıdaki mesajların birindeydi iki gündür araştırdım ve buldum.
    #####
    ocak ayından bu yana GBP önerdim durdum TL karşısında bugünün hareketi açıklayıcı sanırım?
    ####
    Son düzenleme : ERSOYDELTA; 14-09-2017 saat: 19:04.

8. ahahaha çok standart cehalet tepkisi.
    bekliyordum geldi.
    baktın günlük haftalık ögörülerin tutmadı..geçmişin derinliklerine sallarsın olur biter..
    ben var ya bennn
    2008 de 58.000 de short açtım 1.12 den dolar long ladım
    yaaaaaaaaaaaa
    naber siz daha kumda oynaşın

2. cehalet tepkisi..daha da olmadı karşındakini suçlamaya başlarsın.
    sizi gidi pazarlamacılar.trollerrrr..
    vatandaş yemiyor artık bunları

3. cehalet tepkisi ise hakaret ve küfürdür.

Sayfa 23/119 İlkİlk ... 1321222324253373 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •