Onemli Gunler Banner
Sayfa 235/1000 İlkİlk ... 135185225233234235236237245285335735 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 1,873 - 1,880 arası.

Konu: Vıop XLI

1. Rusya'nın ürünlerine aracılık yapılacak ise önce buğday ile başlanmalı. Un, makarna, bisküvi şeklinde de ihracat yapılır. Ortada ses çıkaran olmaz ise sonra petrole girilmeli, sonra altın en son en son çelik işine bulaşılmalı. Avrupalılarr içinde Rus çeliği olan araba beyaz eşya almayın diye kampanya yapar bu işden zarar edilir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. Son bir yıllık hammadde değişimlerine bakınca buğday, mısır ve price göre daha fazla artmış. Stratejik askeri amaçlı stoklama ve arz eksikliği var gibi. Mısır ve prinç o kadar artmamış.

https://tradingeconomics.com/commodities

ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

4.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    Bir kısmı bankaların TCMB'deki pozisyonlarını azlatmasından kaynaklanabilir. Bu hafta döviz fazlasını azaltmış bankalar.

5. Bu arada bankalar 4 haftadır özkaynaklarını artıramamış. Önceki dönemdeki hızlı yükseliş yataya dönmüş.

Yerli özel de aynı durumda.

6. İçeriden öğrenenler var, bilgiler piyasaya gecikmeli geliyor gibi.

7. ABD'de hisseler düşüyor,çoğu bence pahalı, uzun vadeli düşününce Boeign avantajlı gibi. Rusya ve Çin ortak uçaklar geliştiriyorlarmış ama Çin malı uçak kulağa hoş gelmiyor.

8. Flightradar24 sayfasından havayolu firmalarının uçak sayılarını sıraladım toplam 38942 uçak gözüküyor. Bunların arasında iş jetleri vs de vardır.

20 yılda bir yenilense yıllık en az 2000 civarı yeni uçak ihtiyacı olmalı. Boeign her halukarda yılda 500 uçak satabilmeli. Gelişen teknoloji, düşük yakıt tüketimi vs deyip mevcut uçaklar yenilense güzel bir pazar aslında.

Sayfa 235/1000 İlkİlk ... 135185225233234235236237245285335735 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •