Sayfa 256/1001 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306356756 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 2,041 - 2,048 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    BİST 30 ve bankalar dışında borsa 3 ay öncesine göre aşağıda değil neredeyse kriz öncesi seviyede hatta o seviyeyi geçenler var
    Siz bakmayın ana endeksin düşük göründüğüne
    Aslında bist’in banka ve 30 dışındaki hisseleri balon olmuş durumda, neredeyse 125 seviyesine geldiler, daha ne kadar giderler acaba
    EİB’de blcy sayesinde gidiyor şimdilik ama daha ne kadar devam edebilir bilemiyorum fakat şu ana kadar başarılı
    Dediğiniz doğru ama her değişken fon aynı derecede başarılı değil. Tcd üç aylık getirisi -11 mesela, yine opb fon -1.30. O yüzden Eib ve Eic fonun başarısını takdir etmeliyiz. Bu arada Blcyt hissesini Tcd fon da satın almış, bu hissenin boş bir hisse olduğunu düşünmüyorum. Qinvest yatırım bunu erken keşfetmiş olabilir. Onların amacı da zaten bu şekilde yüksek prim yapacak hisseleri bulmak olacaktır. Yoksa bist30 hissesi alarak ancak endeks kadar kazanır ya da kaybedersiniz.

2.  Alıntı Originally Posted by Falcon76 Yazıyı Oku
    Yatırım tavsiyesi değildir. Kendi düşünce, analiz ve uygulamalarım kapsamında. Yatırımlarada orta ve uzun vadede bakıyorum. Yatırım araçlarına ve fonlara mutlaka hem çeşit olarak hemde adet olarak yüksek tutup
    fırsat / getiri bağlamında inceleme sonrası portöfyüme dahil etmeye çalışıyorum. Portföyümü bu bağlamda oluşturup değiştiriyorum.

Piyasalara bakıldığında bist içerisinde uygun durumda olan ve gerçekten değerinin altında olan şirketler mevcut.
    Özellikle dolar bazında bakıldığında çok uygun hisse senetleri bulunmaktadır.

Bu bağlamda doğru yönetilen fonların orta ve uzun vadede iyi getirileri olması muhtemeldir. Doğru tercih edilecek değişken ve hisse yoğun fonlar uygun olabilir.

Kendimde portföyüme yakın zamanda Bist 30 senetlerini baz alan hisse yoğun fon AKU 0,064476 (Portföy değerimin yaklaşık % 5'i) dahil ettim.

Sektörel bazda bakıldığında bankaların gerçekten ucuz kaldığını ve değerlerinin çok altında işlem gördüklerini düşünüyorum.
    Portföyüme banka endeksini baz alan hisse yoğun fon ADP 0,084814 (Portföy değerimin yaklaşık % 5'i) dahil ettim.

Bunun dışında portföyümde farklı değişken fonlar mevcut.

Ayrıca yanlış ve hatalı olabileceği bilgisinide ileterek, hisse senedi bazlı yaptığım çalışmalar sonucunda; ekli senetlerin bir kısmından farklı oranlarda yer vermeyi düşünüyorum. Orta ve uzun vade kapsamında (Portföy değerimin yaklaşık % 5 ile 10 arası.)

SAHOL 8,01 (Bist 30 içerisinde ve piyasa değerine göre ucuz)
    AEFES 17,04

Bankalar genel anlamnda uygun olmakla birlikte

AKBNK 5,56 (Bist 30 içerisinde, piyasa değerine göre diğer özel bankalara göre daha ucuz ve yabancı fon girişleri mevcut)
    ISCTR 4,87 (Bist 30 içerisinde, piyasa değerine göre diğer özel bankalara göre daha ucuz ve yabancı fon girişleri mevcut)

HALKB 5,44 (Bist 30 içerisinde, piyasa değerine göre bankalarda en ucuzlarından)
    VAKBN 4,64 (Bist 30 içerisinde, piyasa değerine göre bankalarda en ucuzlarından)

YKBNK 2,10 (Bist 30 içerisinde, piyasa değerine göre diğer özel bankalara göre daha ucuz)
    GARAN 7,86 (Bist 30 içerisinde)

Fiyatlar 08/05/2020 tarihlidir.
    Hocam elinize sağlık, BİST 30 a özellikle de bankalara bir girseler diğer endeksler de rahatlar. Yabancı olmadan pek gitmiyor 30 maalesef. Ama eninde sonunda gelecekler, inşallah bu süre uzun olmaz.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. blyct arka oda hissesi demisti myfinans..o hissede bi oyunlar var ama cikar kokusu yakında..fon yonetiminin kullandigi hisse bu blyct

4.  Alıntı Originally Posted by sturk16 Yazıyı Oku
    şu yeşil dış ortamda Garan bile 8'in altına geriledi. 7,86 (%-2,00) . pek hayra alamet değil.
    Garantiyi TL ile açığa satış yapan bankaların yasaklanıp temerrüte düşmesi sebebiyle TL bulabilmek için sattıklarını söylüyorlar. Bilmem ne kadar doğru. Aracı kurum olarak ençok TEB kullanmışlar. Gönderdiğim videolarda anlatıyordu.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    blyct arka oda hissesi demisti myfinans..o hissede bi oyunlar var ama cikar kokusu yakında..fon yonetiminin kullandigi hisse bu blyct
    Bu hissede birşeyler olmalı hatırladığım kadarıyla eib ve tcd bu hisseyi sürekli tutuyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Cannnnn Yazıyı Oku
    Bu hissede birşeyler olmalı hatırladığım kadarıyla eib ve tcd bu hisseyi sürekli tutuyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Takasın %33'ü emeklilik fonlarında böyle olması daha güzel ani düşüşlerde daha saglam duruyor

7.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Üstadım merakımdan soruyorum sadece. Neden OPB aldınız acaba? TCD'nin eksi getirip getirmediğini henüz bilmiyoruz. Pazartesi sabah öğreneceğiz. OPB de Mart ayında çok ciddi bir şekilde zarar yazan fonlardan birisiydi. Ben olsaydım OPB yerine tercihimi GMA veya SUA'dan yana kullanırdım
    8.5-,8.4 arası getırısı ıyı bu nedenle
    Esasında suc alıcaktım bı terslık oldu
    Alınamadı tcd ve opb yı satıp eıb suc veya
    Sua alabılırım

ASUS_X007D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. #BDDK'nın AR kararı ve hükumetin ekonomiyi açma çabalarından önce 15 banka Cumartesi op. ile mevduat faiz oranlarını indirdi.

32 günlük mevduat faiz oranı en yüksek AlternatifBank % 10.50, en düşük ise CepteTeb ve Enpara % 6.00 oldu.

Sayfa 256/1001 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306356756 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •