Sayfa 257/572 İlkİlk ... 157207247255256257258259267307357 ... SonSon
Arama sonucu : 4570 madde; 2,049 - 2,056 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    En azından faizleri düşük bile olsa gecelik repo yapılabilir ama o bile yok.
    Fon elindeki enstrümanı satınca parayı hemen almıyor ki(en azından hepsini), nasıl nemalandıracak

2. arkadaşlar herkese merhaba selamlar
    türkiye cds leri 22 Aralık 2023 275.
    31 Aralık 2023 278
    06 Ocak 2024 308 olmuş ,GPC DBH DZM GİBİ FONLAR bu duruma tepki gösterdi ve düşüşler yaşadılar ,bugün itibarıyla bu üç fon ve benzerleri ne oldu da yükseliş yaşadı cds te düşüş mü var , anlayan bir arkadaşımış konuya açıklık getirir ufkumuzu açarsa mutlu olurum
    sevgiler saygılar
    Tüm Ekonomik Krizler Platonik AŞK Gibidir, Siz Acısını Dibine Kadar Yaşarsınız Ama Yaratıcısının Umurunda Bile Olmaz.....

Fon alırken portföy dağılımlarına bakmadan almamak gerekiyor.
    Küçük portföy şirketleri çok tehlikeli. Uzak durmakta fayda var.

TLE (Aura Portföy Yabancı Borçlanma araçları fonu)

Aralık ayı portföy dağılımına baktım. ABD 10 yıllıklar 5'ten 4'e düşerken, içerde döviz artarken neden az prim yapmış diye.
    AVPGY diye saçma sapan bir hisse eklemişler portföye.
    En tepeden 55,08 tl maliyet. aralık sonu raporda görünen değer 38,78 tl. Yani %42 kayıp var.
    Sen yabancı borçlanma fonusun ne işin var abudik gubidik şirket hisseleriyle?

Bu yatırımcıları tokatlamak değil de nedir?

Not : Elimde bu fon yok (daha önce alıp satmış lığım var)

4.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    32 günlük vadeli mevduat eşleniğini bulmak için.

Bugün dönen 32 günlük vadeli mevduatlar ancak 8 aralıkta bağlanabilirdi.

Çünkü 9 ve 10 Aralık hafta sonuna denk geliyor
    Burganbank'ın Fon Evreni diye bir sayfası var. Her türlü fonun getirisini ve mevduat eşleniklerini gösteriyor (diye hatırlıyorum).

5.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    Bugün al-sat kısmını da yatırdık. böylece tüm portföyle %50 bist %50 nasdaq tam kadro sahaya girdik bakalım. bugünki alımlarım yabancı tarafta AFT(diğerlerinin 2 katı) ve AOY, yerli tarafta OPH, ICZ, ADP. yeşilçam filmlerindeki gibi attık zarı : D

Bist bugün düşen bandın üzerine çıktı. Abd deseniz akşamki beklentiyi destekleyen konuşmalar var, sert bi yukarı hareket olursa kaçırmak istemiyorum. iki tarafta kaybetmem az ihtimal ama öyle bir senayoda pzt stop olmak lazım. o zaman çeker doğruca re-pie'nin tarkem'ine götürürüm vallah: ) arayıp duruyorlar zaten bist 4 aydır sıfır çekerken %30 yapmış daha ne.

https://www.bloomberght.com/kuresel-...kliyor-2345436
    https://www.bloomberght.com/abdde-ce...ntiler-2345435
    Manşet enflasyon beklenenden yüksek çıktı, gıda fiyatları rekor kırdı diye satış geldi yurtdışında.

6. nkolay dan fon alıyorum mesela bugun saat ikide altın fon alisi verdim nkolay kendi ppf fonu aldi talimat gerçekleşince getiri faizi hesaba aktarıyor

7.  Alıntı Originally Posted by mogola Yazıyı Oku
    nkolay dan fon alıyorum mesela bugun saat ikide altın fon alisi verdim nkolay kendi ppf fonu aldi talimat gerçekleşince getiri faizi hesaba aktarıyor
    sorun alırken değil satışta paranın boşta kalması..

8. rık +0,286
    rpd +0,189

Sayfa 257/572 İlkİlk ... 157207247255256257258259267307357 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •