Sayfa 268/996 İlkİlk ... 168218258266267268269270278318368768 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 2,137 - 2,144 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Ya sosyal medyanın cilvesi işte. Önünde celetimizi ilikleyip, söz hakkı vermeden konuşamayacağımız abilerimize aklımıza geleni söylüyoruz.
    Ama abilerimiz idare ediyor sevildiklerini bildikleri için.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bugün Çanakkale Savaşlarının yıldönümü...

5 sene önce facebook'ta yazmışım...

O destanda yer alan tüm kahramanların anıları önünde saygı ile eğilirim...

Bora Yaşar
    18 Mart 2015 ·

Balkan Savaşı, Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı hepsi 10 yıl içinde gerçekleşmiş, bu coğrafyadaki insanları derinden etkilemiş, erkeklerini, evlatlarını kaybetmelerine yol açmış savaşlardı.

Babamın ilk ad olarak bana uygun gördüğü babası Ömer, Çanakkale'de savaşırken tifoya yakalanarak köyüne gönderilmiş köyünde ölmüş, babaannem iki çocuğu ile kalmıştır.

Dün gece HaberTürk'te bir programda, bir konuşmacı, paralel kumpasları anlatırken, ordunun ve mensuplarının moral seviyeleriyle ilgili görüş aktarırken, "Kurtuluş savaşında Teşkilatı Mahsusa'nın yiğitçe direnişi, Atatürk ve arkaşadaşlarına yepyeni bir ruhla orduyu oluşturmalarına zaman kazandırmıştır" dedi.

Bir milletin kaderini tayin etmede öyle şiirlerdeki gibi tüm halk değil, bir kaç yiğit vatansever başlıca etmen olmakta.

Falih Rıfkı o yılları anlatırken dağların asker kaçaklarıyla dolu olduğunu, savaşmak istemeyenlerin dağlarda yaşadıklarını, jandarmanın bunlarla uğraşmaya yeterli, sayı ve gücünün olmadığını aktarır.

Savaşları, iyi yetişmiş profesyonel askerlerin kazandığı bir gerçek.

Halk genelde insana dair tepkiler verir felaketler karşısında: korkar ve kaçar, ya da boyun eğer.

Mustafa Kemal gibi askeri liderlerin önemi ve büyüklüğü buradadır.

Çanakkale Savaşlarının üst komutası tamamiyle Almandır.

Mustafa Kemal bu savaşlarda Yarbay ve sonra terfi ederek Albay rütbesindedir. Ancak, dün yazdığım yazıda da ifade ettiğim gibi, Çanakkale Savaşlarının asıl önemi Kurtuluş Savaşının gerçek bir provasını oluşturmuş olmasıdır. Bizlere de Mustafa Kemal gibi bir komutanı vermiştir.

Çanakkale Savaş ve Zaferinin 100. Yılını kutladığımız bu günlerde, unutmamamız gereken, vatan olarak kabul ettiğimiz Anadoluyu savunan binlerce şehit ve gazinin bir milletin kaderini değiştiren insanlar olmalarıdır.

Onlara dua, onlara minnet...

Cigara saatim geldi, daha sonra Corona ilacına başlanacak, sağlık bu ihmali affetmez.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Evet yapılan araştırmaları toparlarsak açık kaynaklara göre

1-) ülkeyi izole et, ne yazık ki yeterince test yapılamadığı için bu pencere kaçtı. Yurt dışı kaynaklı vakalar girdi
    2-)Ülke içinde mümkün olan her yerde test yap. Tespit ettiklerini izole et. Özellikle belirti vermeyip geçiren hastalar için şart.
    3-)Mümkünse insanları evde kalmaya teşvik et. Böylece hali hazırda enfekte olanlar hastalığı geçirip iyileşsin. Ağır hastalara yoğun bakımda yer kalsın. 150 bin civarında doktorumuz, 250 bin civarında yatağımız 22 bin civarında yoğun bakım yatağı var. Doluluk bilinmiyor.
    4-)Görünen o ki şu aşamada solunum desteği ve anti viral ilaç kullanımı ile sonuç almak mümkün.
    5-) Asla ama asla gevşeme. En önemlisi bu
    6-) Aşıya çok yol var. Ona güvenip plan yapma.

Benim okuduklarımdan derlediğim bu doktor değilim sadece açık kaynaklardan okuduğum bilgiler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Ruble -%9.50
    Zar -%4.20

TL efsane dayanıyor bence

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Çanakkale deyince; önemini ve Atatürk gibi bir yiğidi farketmemizi yadsımadan Enver Paşa 'ya haksızlık edildiğini düşünürüm. Kurtuluş Savaşı' nda pek adı geçmez ama her zaman Atatürk 'ün ve milletimize arkasındaydı bence .

Bildiğimiz ve bilmediğimiz tüm kahramanlarımız nur içinde yatsın.

7. dow jones a ne olmus arkadaslar
    fed uyeleri toplu intihar falan mi etti?
    -10% an itibari ile

8. Görende piyasalar dünyanın sonunu fiyatlıyo sanar satıp satıp ölmeden önce yiyelim mi diyolar ne yapıyolar. Abd nin -10 olması çok ilginç

Sayfa 268/996 İlkİlk ... 168218258266267268269270278318368768 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •