Sayfa 27/165 İlkİlk ... 1725262728293777127 ... SonSon
Arama sonucu : 1320 madde; 209 - 216 arası.

Konu: ESEN - Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş

1. (Alıntı Originally Posted by vahira Yazıyı Oku
    yani sizin hesaba göre 5 milyon isteyen yatırımcıya 120 lot ver gönder. Adama totoşuyla gülerler.)
    (benimde aklıma yatmayan konu bu işte)

Sayın meegi anlamayacak birşey yok. Yani talep edilen lot sayısına göre değil de talep edilen kişi/hesap (herkes için 1 hesap geçerli olacak) sayısına eşit bölünecek.

2. Arkadaşım başvuru sayısına bakılırsa herkese eşit lot vermek zorunda. Hisse halka arzında eşit diye birşey olmaz. Başvuru sırasında istediği ve parasını yatırdığı HİSSEYE bakılır. Talep arz kadarsa herkese istediği verilir. Telep fazlaysa arza göre orantılı bölünür. Asıl bunun tartışılacak tarafı yok.

Alıntı Originally Posted by borsa1453 Yazıyı Oku
    sayın vahira son kez yazayım konunun tartışılacak tarafı yok çünkü,
    esen de mkk bazında başvurana bakılacak,
    sizin yazdığınız şekilde ise kontrolmatik halka arzı olacak, orada orantı ile dağılım olacak 1 milyon tl isteyene ayrı bin tl isteyene ayrı bakılacak

sm-n935f cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Eşit verilmeeeeeeezzzzzzzz. 50 bin isteyenle 1000 isteyene eşit verilmeeeezzzzz.

Alıntı Originally Posted by aca42 Yazıyı Oku
    (alıntı originally posted by vahira yazıyı oku
    yani sizin hesaba göre 5 milyon isteyen yatırımcıya 120 lot ver gönder. Adama totoşuyla gülerler.)

sayın meegi anlamayacak birşey yok. Yani talep edilen lot sayısına göre değil de talep edilen kişi/hesap (herkes için 1 hesap geçerli olacak) sayısına eşit bölünecek.

4. (Eşit verilmeeeeeeezzzzzzzz. 50 bin isteyenle 1000 isteyene eşit verilmeeeezzzzz)

Bu gün belli olur Sayın vahira Ben 300 lot talep ettim. Bakalım 10 000 lot talep edenle bana farklı mı lot gelecek göreceğizzzzzzzzz K.Y.T.D.

5. O bir hesabın bir vergi numarasının zorunlu olmasının nedeni yatırımcı 3-5 yatırım şirketinden mürecaat ederek istediği lotu alamasın diye. AÇIKLAMAK GEREKİRSE BEN YATIRIMCIYIM 1 MİLYON ALMAKİSTİYORUM. ANCAK HESAPLIYORUM 1 MİLYONA 250 BİN VERİYOR. 4 YATIRIM ŞİRKETİNE 1 ER MİLYON GİRİYORUM. 250 BİNDEN 1 MİLYON LOTU ALIYORUM. İŞTE BUNU ÖNLEMEK İÇİN. YOKSA KATILIMCI SAYISIYLA ALAKASI YOK.

(alıntı originally posted by vahira yazıyı oku

sayın meegi anlamayacak birşey yok. Yani talep edilen lot sayısına göre değil de talep edilen kişi/hesap (herkes için 1 hesap geçerli olacak) sayısına eşit bölünecek.

6.  Alıntı Originally Posted by borsa1453 Yazıyı Oku
    sayın vahira son kez yazayım konunun tartışılacak tarafı yok çünkü,
    esen de mkk bazında başvurana bakılacak,
    sizin yazdığınız şekilde ise kontrolmatik halka arzı olacak, orada orantı ile dağılım olacak 1 milyon TL isteyene ayrı bin TL isteyene ayrı bakılacak

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sn. borsa1453 yanlış anlamayın konuyu net olarak bildiğim için değilde;
    dağıtılacak lot miktarı 24milyon / talep (mkk) = 120 lot farzedelim bu durumda halka arz edilen bi şirketin hisseleri piyasada tabiri caizse p.ç olmuş olmuyormu. ben böyle bi arz şekli görmedim daha önce.

Az önce ziraat yatırım müşteri hizmetlerini aradım onlara sordum orantısal mı, eşitmi dağıtılacak diye net bi cevap veremedi henüz belli değil gelen talebe göre akşam 18.15 de belli olacak diyor.

7. o zaman neden bayrak, fade, dnısı da eşit geldi. Üçüne de katıldım ben. Bunu açıklrmısınız?

8. 240 milyon talep olursa sana gelecek olan 30 lot. yANİ %10 1 MİLYON İSTEYENEDE 100.000

(eşit verilmeeeeeeezzzzzzzz. 50 bin isteyenle 1000 isteyene eşit verilmeeeezzzzz)

bu gün belli olur sayın vahira ben 300 lot talep ettim. Bakalım 10 000 lot talep edenle bana farklı mı lot gelecek göreceğizzzzzzzzz k.y.t.d.

Sayfa 27/165 İlkİlk ... 1725262728293777127 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •