Sayfa 27/612 İlkİlk ... 1725262728293777127527 ... SonSon
Arama sonucu : 4895 madde; 209 - 216 arası.

Konu: POLHO - Polisan Holding

1. https://www.google.com.tr/amp/s/www....iyoruz-6523937
    devamlı tv dergi gazete vs de övüyorlar şirketi bakalım ne çıkacak bunun altından bu arada dünyada boyayı en ucuza mal eden şirketmişiz bunuda öğrenmiş olduk

2. bu adamlar işi çok iyi biliyor yaptıkları işlerin en iyisiler hisse fiyatı hariç tabiki anlaşılır gibi değil
    ancak hisse fiyatı içinde bir planları var
    şimdi hepimiz diyoruz tarım arazilerini ucuza sattı aynı adamlar boyanın yarısını koyulan sermaye dahil japonlara 170 milyon USD ye sattı birde üstüne yeni süper fabrika kurdurdular neredeyse sadece markayı sattılar yetmedi eski fabrika arsasınıda poliportun genişlemesinde kullanacaklar
    yani kısaca aptal değiller çevresindede kimse bunları kandıramaz
    en kıymetli yerlerde arsa arazileri var fabrikalar liman en stratejik yerlerde demekki bu şirket yıllar içinde tasarruflu davranmış mal biriktirmiş
    bir yandanda 4-5 yıldır devamlı düşen hisse fiyatı

3. Arkadaşlar işc 2010 yılında da 5 lira bugün de 5 lira. 11 yıldır değişmeyen fiyatı neyle açıklıyorsunuz? Altın 5 katına çıkmış bir ortamda bir banka hissesi nasıl aynı kalabilir? Bankadan yürüdüğüme balmayın son 10 yılda aynı kalan çok fazla hisse var. 17/25, gezi, 15 temmuz, korona, sedat peker, seçim... bu şekilde giden olaylar mı baskılıyor?

4. Bu ifşaatlar arttıkça herkes g.tünden korkmaya başladı. Acaba benim de bir yerlerde bir kaydım kuydum var mı diyor abidik gubidik işler çeviren haysiyetsizler. Olan bu. Esasen bu dönemde yandaş şirketlerden uzak durmak lazım, valla tek bir habere s2 tutarız Allah muhafaza. Bu çapsızlarda alengirli işler yapacak kapasite yok da, olaki birileri tufaya getirip kandırdıysa diye ödüm kopuyor.

5.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Bu ifşaatlar arttıkça herkes g.tünden korkmaya başladı. Acaba benim de bir yerlerde bir kaydım kuydum var mı diyor abidik gubidik işler çeviren haysiyetsizler. Olan bu. Esasen bu dönemde yandaş şirketlerden uzak durmak lazım, valla tek bir habere s2 tutarız Allah muhafaza. Bu çapsızlarda alengirli işler yapacak kapasite yok da, olaki birileri tufaya getirip kandırdıysa diye ödüm kopuyor.
    ))))))))))))))))))

6. Soruma cevap verecek yok mu?

7.  Alıntı Originally Posted by Thyshine Yazıyı Oku
    Soruma cevap verecek yok mu?
    ISCTR veya diğerleri fark etmez, bankaların tek sıkıntısı var o da HALKB soruşturması ve sonrasında Erdoğan'a kadar gitmesi muhtemel davalar zinciri. Bu gayet belirsizlikler içeren bir süreç ve kimse bu riski almak istemiyor. Bu konu HALKB başlığında senelerdir tartışılıyor, haliyle sorunun asıl cevabı orada.

Benim açımdan ise...128 milyar doların nerede olduğu bulunamayan bir bankacılık sistemine ne diye yatırım yapayım yahu ? ISCTR'ye Atatürk hisseleri bahanesiyle kaç kere çökmeye kalktılar, Allah'tan OYAK'a çöktüler de yırttı ISCTR, yoksa ilk sırada o vardı.

8.  Alıntı Originally Posted by Thyshine Yazıyı Oku
    Arkadaşlar işc 2010 yılında da 5 lira bugün de 5 lira. 11 yıldır değişmeyen fiyatı neyle açıklıyorsunuz? Altın 5 katına çıkmış bir ortamda bir banka hissesi nasıl aynı kalabilir? Bankadan yürüdüğüme balmayın son 10 yılda aynı kalan çok fazla hisse var. 17/25, gezi, 15 temmuz, korona, sedat peker, seçim... bu şekilde giden olaylar mı baskılıyor?
    yerli banka hisselerinin sürünme sebepleri:

globalde de banka hisselerinin sürünmesi
    bankalarda yoğun payı bulunan yabancı yatırımcının TR borsasından çıkması
    sektördeki aşırı regülasyon ve baskı (otoritenin sürekli bankaları kredi vermeye zorlaması, aktif rasyosu gibi uygulamalar, bankalara yüksek vergi cezaları kesilmesi vb..)
    merkez bankası'nın bağımsızlığını kaybetmesi
    kimsenin ekonomi yönetimine güveninin kalmaması
    kamu bankalarındaki rezaletlerin özel bankalara da sıçrama endişesi
    döviz kurlarındaki uçuşlar
    kredilerin sürekli yüzdürülmesi, karlılıkların ve batık kredi oranlarının gösterilenden farklı olduğunun düşünülmesi
    iş bankası'na çökme muhabbeti
    halkbank ABD davası

bir çırpıda aklıma gelen sebepler bunlar... akepe gitmeden bankalar yürümez bence. bankalar haricinde son 10 yılda uçmayan hisseler hangileriymiş söyleseniz de bilsek. 400 küsür kağıt arasından azami 10 adet sayarsınız bence, zaten biri de polho...

Sayfa 27/612 İlkİlk ... 1725262728293777127527 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •