Sayfa 273/1001 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323373773 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 2,177 - 2,184 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. ... borsa niye bu seviyede.?. halbuki ne güzel haber var.. Sırbistan Merkez Bankası. TRY'i döviz piyasasına dahil edecekmiş. hayret.

Tl ciler bu arada MOTORİN bu geceden itibaren Türkiye cumhuriyeti tarihinde ilk defa yeni bir fiyat rekoru kıracakmış. Hey allahım acaba Tl cinsi bu fiyat artışları nasıl bir olgudur, BİZ DOLARCILAR anlayamıyoruz, bizim fiyat Dolar cinsinden hemen hemen hep aynı kalıyor vah vah acıdım Tl cilere....

Beraber çıktılar bu yollara şimdi beraber toslayacaklar DUVARA... Acırmıyız ! yooo ...Onlar acıdımıydı ki biz onlara acıyacağız.

4. İki haneli büyüme olan bir ülkede döviz neden yükselir. Spekülasyon ise nasıl bir ülkeyiz paramıza spekülasyon yapılabiliyor. Büyüme neden halka yansımaz. Neden sürekli zam olur. . . ÇÜNKÜ devletin verilerine kadir bile inanmıyor.

Anlamayan varsa bir daha anlatalım, yeni ekonomik model ( aslında yeni sayılmaz defaaten uygulanmıştır) : Yüksek DÖVİZ , düşük Tl faizi , yüksek ENFLASYON (ama TÜİK ile düşük gösterilecek)

Biri Mevduat topiğinde demişki, ilkokul, orta okul mezunu halkımız MASTER yapmışlardan bu işi daha iyi biliyormuş, 3.40 lardan aldıkları Dolarları buralardan satıp güzel trade yapıyormuş. Aynı kişi 3 lü fiyatlardan beri habire short gider, demek bu sefer ŞORT yanında DON da gitmiş dötü gece açıkta kalmış.

7.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    saygi duydum

Turkiyede yasayip zerohedge okuyanlarmi varmis?

Selamlar
    ... kulakları cınlasın. fiziki altın istifime. Baybars SEZEN ve ZEROHEDGE sayesinde başlamıştım. eskiden buralar hep dutluktu. kuş uçmaz kervan gecmez, "ne edecen buralardan altın alıp" diyorlardı.. selamlar

Ali Çağatay`ın konuğu genç ekonomist amca Bloomberg ht de görüşünü açıklıyor, ben diyor Tl de yüksek faize karşıyım çünkü işsizlik doğururmuş oysaki yüksek döviz yüksek enflasyona neden olsada katlanabilirmişiz. Böyle düşünen sürüsüne var ve hatta ülkeyi yönetenler böyle düşünüyor da bazıları hala paralarını TL de MUNDAR etmeye niye razı oluyor ? Mazoşizm böyle bir şey olsa gerek iyi tatminler olsun...

Sayfa 273/1001 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323373773 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •