Sayfa 281/1004 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331381781 ... SonSon
Arama sonucu : 8026 madde; 2,241 - 2,248 arası.

Konu: Viop LIII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,784
     Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    MC rakamı yüksek.Kanımca 14:30 kadar düşmek istemez.Düşecekse o tahsilatlardan sonra olmalı.
     Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    Hocam zarar yazmış ama gidiyor,sırrını versende bizde ekmek yesek!
    Sorma hocam 23 sene boşuna bıstte kürek çekmişim...İşin sırrı SİNÜS grafiğiymiş..Zarar hikaye.

MGROS u geçen sene 37-39 dan aldım ve %20 kar ile sattım...Bilançosu berbattı..şimdi düzeltmiş ama fiyat az önce 337 yi gördü....

10 kat gitti.

VİOB da sistem-metastock vs. ile uğraşa uğraşa hisselerdeki güzel fırsatları kaçırmışım.Hisse işi hem çok kolay hem de çok sıkıntısız.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

2.  Alıntı Originally Posted by altınorta Yazıyı Oku
    Teşekürler, sana ne lan benim yaşımdan demedigin için, sormamda ki amaç en azından karşımızda yazıp çizen 18 yaşında çocuk mu, 65 yaşında ihtiyar mi o başka bişey değil

Sent from İPhone 16 Pro Max
    hiç problem değil sn. Altınorta .. 16-17 yaşında falandım galiba ist beşiktaş bankamatikten.. lotaltı isc alıp makbuzu cüzdana atmıştım ) .. selamlar

bu arada u-100 5 dk ikili dip görüntüsü mevcut .. alçalanda ilerliyor ama hala grafik ..
    yatırım tavsiyesi değildir ..

3. 2 senedir burada bas bas boşuna mı bağırıyoruz eski kurallarını unutun diye . O bahsettiğiniz eskileri bende bilirim çok uzun zamandır ekran takip ediyorum ..2018 ama esas 2021 den itibaren herşey değişti.
    Full kontroldeler efendim bankaları al sanayileri bas sanayileri al bankaları bas ikisine bas sasa hekts çek bunlar normal şeyler miydi.
    Düşüş imkansız fışkırtma kudurtma derken elbette kinaye yapıyordum tabikide düzeltmeler işin doğasında ama eski usul çöküş düşüş beklemeyin işte DOAS nereden nereye düştü hiç bişi olmamış gibi gerisin geri gitti.
    Faizler artacak bankalar ellerinde tahvillerden ötürü zorlanacak çöküş möküş dendi bankacılık yüzde 100 yaptı
    Şimdi zarar açıklayan şirketlere kudurmuş gibi saldırır (mesela yani)
    sasa hekts ikilisi aşırı geride kaldı dolar bazlı önleri alabildiğine açık onları tutar 2x yapar.
    Öyle endeks efendim 2.80 dolar da da hala 2.80 da kimse bişi kazanamadı falan goy goy bunlar.

Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Şu endeksin sadece -0,10 olmasını başaran gücün önünde saygıyla eğilmek lazım.
    Endeksi de tuik mi ayarlıyor acaba?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,784
    2008 de bıst100 de dibi yakaladım ve dip sayılan yerden GARANTİ aldım.Her şey mükemmeldi..

Endeks yükseldikçe GARANTİDE en önde gidiyordu.

derken Ekim-kasımda Global kriz başladı.Bıst100 ile ilgili,ekonomi ve GARANTİ ile ilgili hiç bir sorun yokken o sert global düşüşe biz de uyduk ve garanti %50-60 değer kaybetti.

Bu zarar sonucu şu tecrübeyi deftere yazdım:

Bıst100 ve hissen sorunsuz olsa bile olası global dalgaya hiç bir şey dayanmaz.

Globalle ilgili bir şey kastım yok.AMA YÜKLÜ PARA İLE ORTA-UZUN VADELİ YATIRIM YAPACAKSAM MUTLAKA SP500 ü de düşünürüm.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

6.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    2 senedir burada bas bas boşuna mı bağırıyoruz eski kurallarını unutun diye . O bahsettiğiniz eskileri bende bilirim çok uzun zamandır ekran takip ediyorum ..2018 ama esas 2021 den itibaren herşey değişti.
    Full kontroldeler efendim bankaları al sanayileri bas sanayileri al bankaları bas ikisine bas sasa hekts çek bunlar normal şeyler miydi.
    Düşüş imkansız fışkırtma kudurtma derken elbette kinaye yapıyordum tabikide düzeltmeler işin doğasında ama eski usul çöküş düşüş beklemeyin işte DOAS nereden nereye düştü hiç bişi olmamış gibi gerisin geri gitti.
    Faizler artacak bankalar ellerinde tahvillerden ötürü zorlanacak çöküş möküş dendi bankacılık yüzde 100 yaptı
    Şimdi zarar açıklayan şirketlere kudurmuş gibi saldırır (mesela yani)
    sasa hekts ikilisi aşırı geride kaldı dolar bazlı önleri alabildiğine açık onları tutar 2x yapar.
    Öyle endeks efendim 2.80 dolar da da hala 2.80 da kimse bişi kazanamadı falan goy goy bunlar.
    Hocam yeni sistematiğin biz de farkındayız,,, endeks mühendisliği kısaca...

Ama yine de eski tecrübeler dizginleyici unsur...

7.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    2008 de bıst100 de dibi yakaladım ve dip sayılan yerden GARANTİ aldım.Her şey mükemmeldi..

Endeks yükseldikçe GARANTİDE en önde gidiyordu.

derken Ekim-kasımda Global kriz başladı.Bıst100 ile ilgili,ekonomi ve GARANTİ ile ilgili hiç bir sorun yokken o sert global düşüşe biz de uyduk ve garanti %50-60 değer kaybetti.

Bu zarar sonucu şu tecrübeyi deftere yazdım:

Bıst100 ve hissen sorunsuz olsa bile olası global dalgaya hiç bir şey dayanmaz.

Globalle ilgili bir şey kastım yok.AMA YÜKLÜ PARA İLE ORTA-UZUN VADELİ YATIRIM YAPACAKSAM MUTLAKA SP500 ü de düşünürüm.
    Tskler, sp500 tamm.
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

8. Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek:

"Enflasyonu tek haneye düşürecek bir çaba içerisine girmiş bulunmaktayız."

seçimden sonra şutlarlar seni...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 281/1004 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331381781 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz