Sayfa 287/999 İlkİlk ... 187237277285286287288289297337387787 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 2,289 - 2,296 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Eleştiri her zaman olacak
    Hatta sert eleştiriye de varım ama küfür/hakaret/kötü söze yokum....
    Burası sanal bir dünya çok da ciddiye almamak lazım...
    Varsa Davanız ve/veya para piyasaları dışında insanların söylediklerini çok ciddiye almamak lazım...
    Hele sanal alemde kişisel husumet/gıcıklık/kin gütmeler pehhhhh
    Bana göre değil...
    Ama davama laf eden olursa aslan kesilirim.....
    Çünkü benim bu başlıkta başlıca bulunma nedenim/misyonum DAVAMI KİTLELERE YAYMAK...
    "BEN BİR DAVA ADAMIYIM..."

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,147
     Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    ırım tırım para aranıyor...sıra herkese gelecek...buradaki mevduatçılara da...ev sahiplerine de...
    Sadece zaman meselesi..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Küçük şehirlerde ve merkezden uzak arzın çok olduğu yerlerde farklı olabilir yaklaşımlar tabi.

İstanbul ve Ankara.

İstanbul zaten hane halkı gelirinde en üstte, Ankara desen memur şehri, karı koca çalışsa eve en az 7500TL giriyor.

Mesela Ankara'da kiracılarımdan birisi banka müdürü, adam tutturdu işte şu kadar bu kadar, dedim ne zam aldın? %26 . Kira artışın tüfe kadar. Yaptı geçti.

Bir diğer sorunlu istanbulda, internetten okumuş etkilenmiş belliki, %3 gibi bir artışla geldi, direndi, en gıcık olduğum lafla geldi"işte zamanında ödüyorum" üstelik emsal kiraları istediğim artıştan sonra dahi %10 daha yüksek, senelerdir çalıştığım emlakçı ile de istişare yaparak çık dedim, yok dedi, çalıştığım avukatlık bürosuna havale ettim, noterden ihtarname gidince kanuni rakamdan artırımı yaptı. Uyanık işte.

İşyerlerine direkt boşalt diyorum. Boş kalsın, tınlamaz. 1 yıl sonra daralan talep artar daha iyiye veririm. Ama adam cirosunu 2'ye katladığında kirayı 2'ye katlayamam.

Biz bu paraları kazanıp betona gömerken bilumum kılları ağarttık, davalar mahkemeler, uykusuz geceler. Öyle kolay değil.

Şu anda kira geliri için konut alır mıyım, almam, hem konut fiyatları enflasyon altında artıyor ve artacak hem de kira vergileri fahiş yüksek. En üst vergi dilimindeyseniz (2018 gelirleri için senelik 80binTL bürüt gelir üstü) kiranızın neredeyse yarısı emlak, gelir vergisi ve onarımlara gidiyor.
    Eger bos kaldigi aylardaki zarari hesaba katarsaniz 1-2 sene sonra yuksekten kiraya verseniz bile yine zararda olursunuz

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    You live in a dreamworld...
    Benimde evim kirada 2300 tl

Simdi tefe tufe %20 olsa mesela bunu kiracidan istemem mumkun degil. Yarisini istiycem o bile zor

2300+230=2630. Hayatta kabul etmez

5.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Bir ülkede polisin maaşı öğretmen maaşından çoksa o ülkedeki eğitimde problem vardır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Güvenlik hizmeti en az eğitim kadar gerekli hatta daha önce geliyor..Tabi mesleklerini icra etmiyorlar o ayrı konu...Güvenlik, adalet, eğitim bunlardan hic biri diğerinden üstün değil..Hepsi cok cok önemli...

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bahcesehir'de ikamet ederken arasira bir emlakciya takiliyordum.
    Orada bir adamla tanismistim tam da bu gayrimenkul furyasinin baslarinda.
    Adam hep 1+1 daireleri kovaliyordu projelerden ve bir surusune vadeli olarak girmisti.
    Kira geliri ile dairelerin kredi borclarini oduyordu.
    Neden boyle bir sey yaptigini sordugumda 1+1 lerin fiyatlarinin dusuk ama kira getirisinin gorece yuksek ve kolay kiralanabilir olmasi nedeni ile tercih ettigini ve tabii ki en onemlisi de bizim milletin uckuruna duskun oldugunu, daireleri hep bu tiplerin kiraladigini soylemisti.
    Peki bu tipler kirayi duzenli oduyorlar mi? genelde sorun cikar bu tip kiracilarda diye sordugumda, isterse odemesin hemen bir cilingir ile gidip kilidi degistiriyorum ve sirada bekleyen bir sonrakine veriyorum demisti.

Kirayi odemeyen birisine, hem de dahasi evi gayri mesru islerde de kullaniyorsa, bence en guzeli bu yontemi uygulamaktir, diyorum ve artik kira konusunun daha fazla bu topigi mesgul etmemesini rica ediyorum.

Syg,
    Adam resmen p venke kiralamis

Yalniz bir sorun var apt sakinleri anlayinca ne olacak?

7.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Güvenlik hizmeti en az eğitim kadar gerekli hatta daha önce geliyor..Tabi mesleklerini icra etmiyorlar o ayrı konu...Güvenlik, adalet, eğitim bunlardan hic biri diğerinden üstün değil..Hepsi cok cok önemli...
    O açıdan öyle haklısın .Hepsinin yeri ayrı doğru .
    Lise mezunu polis olabilirken öğretmen olmak için fakülte sartı var .Arada ciddi eğitim farkı varken polisin öğretmenden çok maaş alması bence o ülkede bazı şeylerin ters veya yanlış olduğunu gösterir.Doktor ile hemşire maaşı aynı olması gibi birşey kastettiğim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Burgan dijital oranini %20.50’a Düşürdü.
    Burgan devri kapanir 😊

Sayfa 287/999 İlkİlk ... 187237277285286287288289297337387787 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •