Sayfa 294/1013 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394794 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 2,345 - 2,352 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Köprü egenin sanayisini olumlu etkiyecektir. Bu nedenle destekliyorum. Ancak maliyeti konusunda bir şey diyemiyorum. Zira önümüzde kötü örnekler var

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    Sermayen sınırsız olsa her şeyi yap sonuçta er yada geç ihtiyaç olur, amma velakin el şeyiyle gerdeğe giriyorsan ince eleyip sık dokuyacak,eldeki sermayeyi memleket için en rantabl şekilde, ileriki yıllarda iş ,aş yaratacak yerlere kullanacaksın.

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Sanayide en rasyonel nakliye, deniz ve demiryoludur .
    Ama heryere demir yolu veya liman yapamıyabilirsiniz. Kamyon trafiği için otoyol duble yoldan daha mantıklı bir çözümdür. Bu köprü sayesinde istanbuldan bağımsız avrupaya açılacak bir geçit olması gayet mantıklı

O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Ama heryere demir yolu veya liman yapamıyabilirsiniz. Kamyon trafiği için otoyol duble yoldan daha mantıklı bir çözümdür. Bu köprü sayesinde istanbuldan bağımsız avrupaya açılacak bir geçit olması gayet mantıklı

Sn. Egeli , konunun ayrıntılarını ekteki çalışmada bulabilirsiniz. Konu çok derin.Burda yazarak anlatılamaz.

http://www1.mmo.org.tr/resimler/dosy...20d3d1a_ek.pdf
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Sn. Egeli , konunun ayrıntılarını ekteki çalışmada bulabilirsiniz. Konu çok derin.Burda yazarak anlatılamaz.

http://www1.mmo.org.tr/resimler/dosy...20d3d1a_ek.pdf
    Elin emperyallerinden aldığı borç paralarla ülkende çıkmayan petrol türevi asfalt kullanarak yol yapan, sonra o yollardan geçsin diye yine kendinin üretmediği araçlar alan, yaptığı yollardan Dolar ile DELİ DUMRUL haracı kesenler ülkesinde, Dolara yatırım yapan vatan hainidir denilemez , diyen/lere yürrüüü ! ense traşını görelim kese kağıdı milliyetçileri denir.

5.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Elin emperyallerinden aldığı borç paralarla ülkende çıkmayan petrol türevi asfalt kullanarak yol yapan, sonra o yollardan geçsin diye yine kendinin üretmediği araçlar alan, yaptığı yollardan Dolar ile DELİ DUMRUL haracı kesenler ülkesinde, Dolara yatırım yapan vatan hainidir denilemez , diyen/lere yürrüüü ! ense traşını görelim kese kağıdı milliyetçileri denir.
    ++++++++++1

Cari açığın en büyük kalemi enerji ithalatı idi di mi ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Dolar bu `dolarda dolmazda` bilinmez, lakin bilinen bir gerçek var ; bu ülkenin mazotu bitti, el şeyiyle bu kadar olur, aynen kutsal kitaplardaki gibi 7 yıl bolluk 7 yıl kıtlık, en bi baştaki de gördü gerçeği `tulumbada su kalmadı `diyor. Anlasanız , hala tedbirinizi ( tabi varsa) almadıysanız bir an önce alsanız iyi olur, yoksa ! sı size kalmış, düşenin dostu olmaz hatırlatayım.

7.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Köprü egenin sanayisini olumlu etkiyecektir. Bu nedenle destekliyorum. Ancak maliyeti konusunda bir şey diyemiyorum. Zira önümüzde kötü örnekler var

Şahsi kanaatim bu köprünün 3. Köprüden ve Kuzey Anadolu Otoyolundan daha elzem olduğudur. Bana göre bu köprü en az 10 sene falan önce yapılmalı idi.
    Bu köprü hem İzmir'e kadar hem de Bursa, Eskişehir üzerinen Ankara'ya otoban ile bağlanmalı. Böylece İstanbul bi nebze olsun rahatlar.
    Tabi köprü aynı zamanda demiryoluna da uygun ise tadından yenmez...
    Ancak maliyet konusuna gelirsek orada işler değişir.
    Fıkra şöyle:
    Mecliste bir kapı değişmesi gerekiyor. İlgili memur 2 müteahhit çağırıyor. Soruyor bu kapıyı kaça yenilersiniz.
    Biri 100 lira diyor.
    Diğerine dönüyor. O, 600 lira diyor. Nasıl olacak o? bu adam 100 lira istedi deyince 250 lirayı sen 250 lirayı ben alacağım. Kalan 100 lirayı da bu arkadaşa vereceğiz yapacak diyor.

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku

Limani anlarım ancak otoyol yapilan her yere demiryolu yapılabilir. Ha bu yandaşa ballı kaymaklı ihale ile verilemez orası ayrı.

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 294/1013 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394794 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •