Onemli Gunler Banner
Sayfa 32/672 İlkİlk ... 2230313233344282132532 ... SonSon
Arama sonucu : 5373 madde; 249 - 256 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by saimender Yazıyı Oku
    Selamlar Saygılar,
    Ford motor ve General elektrik için düşünceleriniz nelerdir epeyce düşmüş gibiler ayrıca temettü için PPL Corporation nasıldır
    Bilgisi olan var mı ? Geçen gün continental almanya borsasında sert düştü sonra lastikçilere baktım abd borsasındakiler de dayak yemiş gibiler... lastikçiler neden böyle google araştırmasında bişey bulamadım soru çok oldu kusura bakmayın.
    Ben Almanyadan Katiliyorum: Continental bu yil 2 ci ceyreginde kaar edemiyecegi acikladi ve Sert bir düsüs oldu.

2. SpaceX Tesla gibi halka arz olursa geleceğin hissesi olabilir mi?

SM-J200F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Alvoricci Yazıyı Oku
    SpaceX Tesla gibi halka arz olursa geleceğin hissesi olabilir mi?

Olabilir neden olmasin ama suan Elon Musk Tesla ya zarar veriyor 420$ Teslayi Satacam dedi Paramiz yok dedi, sonra Hise sahipleri hemen sonuc istiyor dedi .. dedine pisman oldu.
    SpaceX Borsaya girermi diger bir konu.

4. SpaceX Tesla kadar büyür mü?

5. Ve ABD borsaları gerçekten tarihinin tepelerinde

6.  Alıntı Originally Posted by Alvoricci Yazıyı Oku
    SpaceX Tesla kadar büyür mü?

Diyelim ki SpaceX Halka arz oldu.
    Suan Tesla ~50 Milyar degerinde
    SpaceX de ~20Milyar degerinde tahmin ediliyor.
    Sorun su ki SpaceX kaar Marji cok az Elon Musk da aciklama yapdi zaten.
    Ama önümüzdeki 10-20yilda neler olur bilinmez... misal A dan B 5 dk gittini düsün SpaceX sayesine.. bütün Ucak sektörü biter.
    Ve Yatirimlar SpaceX döner artik Apple mi Amazon la mi yarisir bilinmez...
    Bu basit bir örnek.

7. slmlar arkadaşlar, tüm sayfaları okudum, aranıza katılmak üzereyim. yalnız hisse.net deki bilgi seviyesini çok yükseltmişsiniz. fular takıp okumak gerekiyor bazı yerleri bazı yerleri de meb in verdiği ingilizce eğitimi bile kurtarmıyor. güzel paylaşımlar yapılıyor bu arada, emeği geçen ve katkı koyan herkese teşekkürler.

bist te yatırım yapıyorum, uvy tarzı. bist ve ülkenin durumu malum, biraz da dengeleme açısından yabancı borsada da uvy tipi yatırım yapmayı düşünüyorum. daha önce ülkemizdeki yatırım fonlarından aldım. hem yabancı borsa hem de dolardaki artış sayesinde iyi kazançlar gördüm, yerli yatırım fonları konusunda ve gedik universal hesap açma komisyon vs. konusunda soru varsa cevaplayabilirim.

yabancı borsa için gedik yatırım menkul değerden hesap açtırdım. kullandıkları arayüz çok karışık, büyük ihtimal müşteri temsilcisi üzerinden alım satım emri vereceğim, henüz alım için hisse yada etf belirleyemedim, bu konuda kararsızlık ve bilgisizlik yaşıyorum, bist te olsa buhur 25 ten bir hisse seçip, iş yatırım sayfasından birçok bilgiye ulaşıp istediğim hisseye çoktan yatırım yapmıştım. ilk kez girdiğim için sanırım bir tedirginlik var. vergi olayını da anladım. kabaca bilen arkadaşlara şeyi sormak istiyorum, buradaki stratejiniz nedir?

atıyorum 2000 dolarınızla bir hisse alacaksınız, hangisini alırsınız, seçiminiz tarzınız nasıl oluyor? bist e göre örnek vereyim, (ben mesela buhur 25 hisselerine bakıyorum, is yatırım sayfasından analizlere bakıyorum, kap haberlerini takip ediyorum, buradan hisse seçmem kolay, abd ye gelince burada dilden ve acemilikten dolayı kararsız kaldım. üç dört farklı hisse yada etf ile gireyim diyorum ama belirlemek uzun sürdü, hala bir kararım yok.

burda herkes temettü oranı yüksek olan bir hisse yada etf almış gibi bir izlenime kapıldım, en doğru çözüm bu mu? mesela bu fiyattan bile olsa microsoft alayım, biraz düzeltme yapsa bile ileride sağlam çıkar 5x iken gireyim 15 x olunca çıkarım deyip yatırım yapan yok mu?
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler eğitim amaçlı kendi kişisel görüşlerime dayanmaktadır. katılmadığınız görüşüm olursa yapıcı bir dille gelen her tür eleştiri beni sevindirir. herkese bol kazançlar.

8. Tam olarak anlamadım. Yabancı borsalarda komisyon bedeli ne kadar? 1000 dolarlık hisse aldım yüzde kaç kesilir? Herşey dahil aracı kurum komisyonu + vergiler?

Sayfa 32/672 İlkİlk ... 2230313233344282132532 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •