Sayfa 32/431 İlkİlk ... 2230313233344282132 ... SonSon
Arama sonucu : 3441 madde; 249 - 256 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1. Sizi tekrar, aldığınız emekli maaşlarını 65 yaşına kadar hazineye yada herhangi bir hayır kurumuna bağışlamaya davet ediyorum. En azından kendi adınıza fikirlerinizin arkasında durmuş olursunuz. Yoksa sizinki hariçten gazel okumak. Hem genç! Yaşta emekli ol, hemde olmak isteyenlere kulp tak. Değişik bir zihniyet.
     Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Turk insani artik kendini Avrupali ile karsilastirmasa nasil olur?

Bizim gelir seviyemiz onlarla ayni degil

Ben SGK nin 65 yas meselesini kendi dinamikleri icinde dusunuyorum. Cocuk sayisi genc sayisi hizla duserken yani SGK ya prim yatiranlarin sayisi hizla duserken emekli maasi almak isteyenler hizla artiyor. Bu denklem yalnizca emekli maasi yukari cekilerek cozulur.

Ama yapmayacaklar ve Turkiye nin bir yarisi obur 50 yas ve uzerindekilerin uc kurusluk maasini vermek icin sabah aksam calisacak

Oysaki emeklilik maasi yukari cekilse hem calisan sayisi artar hemde emeklilerin maasi artirilabilir.

AKP secimlerden once EYT yasasini gecirecek ve milyonlarca sapa saglam 45-55 yasinda vatandas emekli olacak

Kolelige ezilmeye devam
    Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Bir gun eger yabanci diliniz varsa bir turiste yabanciya gidin bizim ulkemizde insanlar 38 yasinda emekli edildi diyin

Faltasi gibi acilan gozler goreceksiniz hatta kalp krizi bile gecirebilir. Cunku kendi ulkelerinde su anda 70 yas emekliligi konusuluyor

Dile kolay 38 nerede 70 nerede?

Yazik bizlere bu kadar asalagin parasini biz oduyoruz. Isin garibide bir tek ben sikayet ediyorum.
    İşin garibide o asalaklardan biri olarak şikayet ediyorsunuz.

Alıntı Originally Posted by exxcalibur Yazıyı Oku
    İşin garibide o asalaklardan biri olarak şikayet ediyorsunuz.

Belki kendisini de dahil etmiştir o listeye.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4. Biri demişti ....

''Emeklilik sistemi iyi bir şey olsaydı zorunlu olur muydu?''
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Biri demişti ....

''Emeklilik sistemi iyi bir şey olsaydı zorunlu olur muydu?''
    Emeklilik sistemi zorunlu olmasaydi milyonlarca fakir issiz egitimsiz insan simdi acliktan olmustu

Dunyanin her ulkesinde ayni sistem var. Bir sebebi varki dunyada herkes ayni sistemi uyguluyor

Ama en kotu sistem Turkiyede.

6.  Alıntı Originally Posted by exxcalibur Yazıyı Oku
    Sizi tekrar, aldığınız emekli maaşlarını 65 yaşına kadar hazineye yada herhangi bir hayır kurumuna bağışlamaya davet ediyorum. En azından kendi adınıza fikirlerinizin arkasında durmuş olursunuz. Yoksa sizinki hariçten gazel okumak. Hem genç! Yaşta emekli ol, hemde olmak isteyenlere kulp tak. Değişik bir zihniyet.

Benim gibi 50 yasinda emekli olmus insana bu laflari edip 38 yasinda emekli olanlara hicbir sey soylememekte baya tuhaf bir zihniyet

7. İyi birşey olsaydı herkes kapısında kuyruk olurdu, ama , zorunlu!
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Emeklilik sistemi zorunlu olmasaydi milyonlarca fakir issiz egitimsiz insan simdi acliktan olmustu

Dunyanin her ulkesinde ayni sistem var. Bir sebebi varki dunyada herkes ayni sistemi uyguluyor

Ama en kotu sistem Turkiyede.
    olay da o zaten.

mevcut emeklilik sisteminin diğer tüm devlet araçları gibi tek amacı çalışan üreten adamdan çalıp, oylarını satın almak istedikleri kalabalıklara aktarmak.

zorunlu olmasının sebebi de doğru düzgün çalışıp prim ödememiş hatta hiçbir zaman prim ödememiş insanlara için garanti havuz olması

yapılan tamamen yanlış diyemiyorum ama tüm dünyada sistem tamamen tıkanmış durumda, ülkemizde ise belli bir yaşın üstü insana prim ödememiş olsa bile belli bir maaş vermek bir noktada vicdani bir konu.

bu sebeple bahsettiğim primden bağımsız tek maaş sistemi şu veya bu şekilde devreye alınacak, zira ülkenin 70% i asgari ücretten prim yatırıyor ve emekli olduklarında iyimser senaryoda asgari ücretin 4 te biri kadar maaş bağlanacak.

bu maaş ülkede kan dökülmesine sebep olur, her türlü diğer prim ödeyenlerden aktarıp kabaca herkese aynı maaşı verecekler, BES ten ne alırsan kar olacak.

fırsatınız aklınız varsa kesinlikle SGK ödemeyin, ödeyecekseniz de minimum ödeyin.

Sayfa 32/431 İlkİlk ... 2230313233344282132 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •