Sayfa 326/1001 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426826 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 2,601 - 2,608 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Bırakın allah sen BIST kenef çukurunu kim debelenmek istiyorsa debelensin orada. Hep atıp tutarlar BIST şöyle böyle diye isteyen meraklısı en baba BIST 30 hisselerinin Dolar vaya Euro bazlı son 5 yıllık grafiğini incelesin bakalım kaç tane Dolar bazında kazandıran hisse var. Dolarcının en azından şu sıralar atmasyon hisse piyasası ile işi olmaz .

Sağolasın Euro/Dolar paritesi senin sayende 3.90 `ın üstü yokcular yine yapıyor yapacaklarını ama nereye kadar ? Bir GİRERSE kolay kolay çıkmaz o 3.90 `ın üstü yok diye sort yapanalara, valla altlarında ne DON kalır ne gömlek, sonrası allaha emanet duvara döner mıçlarını gerim gerim eve zor kaçarlar.

Ulan yaktın bizi Euro ,,,EURO yerine Dolar`a yatırım yapan bendenizi KERİZ ilan ediyorum. Neyse tek avuntum allahtan Tl de kalacak kadar da saftrik değilmişim yoksa halim nice olurdu.

4. SPK/Ertaş: BIST hedge amaçlı kaldıraçlı işlemler düzenlemesi planlıyor
    http://www.bloomberght.com/haberler/...ac-izni-verdik

BIST'te hedge amaçlı kaldıraçlı işlemler planlandığını belirten Ertaş, yönetim kurulunun türev piyasa işlemlerini kolaylaştırmak adına adımlar atabileceğini belirtti.

Dünkü haber bu
    Bence bu bilgi merkez bankasının faiz arttıramayacağı ve farklı alternatif yollar arandığının işaretidir

5.  Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    SPK/Ertaş: BIST hedge amaçlı kaldıraçlı işlemler düzenlemesi planlıyor

BIST'te hedge amaçlı kaldıraçlı işlemler planlandığını belirten Ertaş, yönetim kurulunun türev piyasa işlemlerini kolaylaştırmak adına adımlar atabileceğini belirtti.

Dünkü haber bu
    Bence bu bilgi merkez bankasının faiz arttıramayacağı ve farklı alternatif yollar arandığının işaretidir
    bu haber 14 Kasım 2017 Salı, 13:53 bu saatte yapılıyor
    ben bu saatlerde piyasayı izlemiyordum.
    sanırım dolarda 16:45 civarında hareketlilik başlamış
    bu haberi piyasanın dikkate aldığını düşünüyorum
    dün dolar en çok bizde yükselmiş üstelik dolar endeksinin düştüğü bir günde !!

Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    SPK/Ertaş: BIST hedge amaçlı kaldıraçlı işlemler düzenlemesi planlıyor

Dünkü haber bu
    Her gün yeni bir deterjan..

Borsa, kur riski taşıyan şirketlere kucak açtı

Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ, kur ve finansman sıkıntısı yaşayan firmaların halka arzı için kotasyon yönergesini değiştirdiklerini ve 12-13 firmanın gelecek yıl halka arz olacağını vurguladı.
    Zombi şirketler..Eeee gelirleri yetmemeye başladı, ucuz para ile borçlanarak durumu idare etmenin de bir sonu var..hem dövizin artışından, hemde maliyet artışından fena darbeler gelmeye başladı..

10 yıl vadeli dolar cinsi Türk şirket tahvilleri faizi ortalama yüzde 7-7.5 bandına çıkarken 5 yıl vadede bu oranlar yüzde 5.5'€™leri aşmış durumda.

Hazine bütçe açığı yükseliyor, tahvil faizileri neredeyse düşüşe başladığımız yıllara yüselecek, sözde üretim artıyor ama ne hikmetse ne istihdam artıyor ne yatırım için makine teçhizat siparişleri, enflasyoda kısır döngüye girildi, artık beklentiler üzerinden zam furyası başladı ama hala ENFLASYONUN MÜSEBBİBİ YÜKSEK TL faizdir diyen hasta beyinler yüzünden mevduat faizlerini artmıyor ,daha doğrusu arttırmak istesen bile BÜZÜK yemiyor. Bu ortamda bu mevduat faizileri ile TL de kalanlara allah akıl fikir versin. Yaptıkları ben yemiyorum buyurun AKP ve yandaşları siz yiyinden başka bir şey değildir.

Sayfa 326/1001 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •