Sayfa 326/1001 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426826 ... SonSon
Arama sonucu : 8008 madde; 2,601 - 2,608 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXI

1. Faiz kararı açıklanmadan önce 2024 aralık vadeli dolar kontratı 39,60 liradan işlem gördü, boşta teminat yoktu alamadım maalesef ve bence büyük bir fırsatı kaçırdım. Hayırlısı...

Zaten eşşek yüküylen para alıyorlar, parayı ne yapacaklar fındıkmı kıracaklar?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    1.550 tl yede 0.4 dizyemini veriyor
    üstekiler
    0.8 dizem ve altı
    basganım 500 bps diyenler adet olduğu üzere sizin tebriğinizi bekliyoruz.

4. Doları arttıran sebep doları harcamak. Bir şeyi çok kullanırsan, daha çok lazım olur.

Misal araba alıyorsun ithal, parça alıyorsun ithal, benzin mazot alıyorsun ithal. Yani harcıyorsun. O zaman daha çok dolar lazım. Ne kadar çok harcarsan o kadar ihtiyacın olur, harcamazsın ihtiyacın olmaz.

Türkiyenin makam araçları yönünden Dünya rekorunu elinde bulundurduğu belirtiliyor. Ülkemizde 125 bin kamu aracı varken, bu sayı Almanyada 9 bin, Japonyada 10 bin, Fransada 8 bin civarında.

https://www.diken.com.tr/saygi-oztur...iyenin-elinde/

5. ABD 30 yıllıklar %6 ları görecek yıl sonunda veya daha öncesinde.

6.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    ABD 30 yıllıklar %6 ları görecek yıl sonunda veya daha öncesinde.

FED parayı basan adam. Yani musluğun başı. Sıfır riskli yatırım. Risksiz olarak FED 30 yıl boyunca sana kemiksiz en az %6 net getiri verirse, bizim gibi riskli olanlar %12 den aşağı getiri veremez. Yani BIST deki şirketler dolar bazında en az %15 kar ederlerse o zaman o hisse alınabilir olacak yabancılar için. Yoksa sittim sene yabancı yatırımcı gelmez. Yani Eurobond getirisinden daha iyi getiri vermesi lazım borsa hisselerinin. %15 net dolar bazında kar edern kaç Türk hissesi vardır? ve bunu 30 yıl boyunca kaçı her yıl garanti edebilir?

7.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Bunu gecenlerde ben de yazdim, SGK emeklisine verdigini dahi geri alan bir zihniyet bu.

Hersey beklenir bunlardan.

8.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Doları arttıran sebep doları harcamak. Bir şeyi çok kullanırsan, daha çok lazım olur.

Misal araba alıyorsun ithal, parça alıyorsun ithal, benzin mazot alıyorsun ithal. Yani harcıyorsun. O zaman daha çok dolar lazım. Ne kadar çok harcarsan o kadar ihtiyacın olur, harcamazsın ihtiyacın olmaz.

Türkiyenin makam araçları yönünden Dünya rekorunu elinde bulundurduğu belirtiliyor. Ülkemizde 125 bin kamu aracı varken, bu sayı Almanyada 9 bin, Japonyada 10 bin, Fransada 8 bin civarında.

https://www.diken.com.tr/saygi-oztur...iyenin-elinde/
    125 bin makam aracının bin tanesi siyasetçinin altında kalanı bürokrasinin.

Neden herkes memur olmak istiyor.

Sayfa 326/1001 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •