Sayfa 33/350 İlkİlk ... 2331323334354383133 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 257 - 264 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Arkadaslar gap tahminlerini alalim.

5000 puan dan fazla olurmu sizce?

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    fişten çekicem ben

ikinci tura kalır diyorum.. ve eksi gap beklentim var.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2. RTE 43 altı alırsa artı GAP, 43 45 fazla GAP olmaz, 46 ve yukarısı eksi GAP. Meclis çoğunluğu millet ittifakinda ise.. eksi gaplar sinirli, artı gaplar kallavi olabilir.
    bang bang you shot me down..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    179
     Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    selamlar. bir arkadaşım bana sormuş ben beceremedim. yardımcı olan çıkarmı?
    sistemim 1500 puanda kar alsın ve flat olsun istiyorum. AL iken FLAT olduysa yeni SAT şartı oluşana kadar FLAT kalsın. SAT iken FLAT olduysa yeni AL şartı oluşana kadar FLAT kalsın istiyorum. aşağıdaki kodu sistemin altına yazarak yapamadım. çözüm nedir?
    { Sistem.StopVeyaKarFlatPuan(1.5); }
    Sistem.StopVeyaKarFlatPuan(1.900,1.500); Şeklinde yapılabilir burada 1900 terste kalmada stop olup flatı ,1500 de karal da flat ı gösterir ,yeni sinyal oluşana kadar da flatta kalır

4.  Alıntı Originally Posted by Doğanay Yazıyı Oku
    Sistem.StopVeyaKarFlatPuan(1.900,1.500); Şeklinde yapılabilir burada 1900 terste kalmada stop olup flatı ,1500 de karal da flat ı gösterir ,yeni sinyal oluşana kadar da flatta kalır
    çok tşkr ederim.

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    fişten çekicem ben

ikinci tura kalır diyorum.. ve eksi gap beklentim var.
    ikinci tura kalma ihtimali %80-90 gibi. o halde pozitif beklememek gerekir. bugünkü kapanışa göre eksi gap büyüklüğü değişir. herzaman olduğu gibi robota müdahalemizi yaptık. sabah sistemin biri al vermeden sanala geçerek, seçime short pozla gireceğim. hisse kontenjanım dolu olduğundan hedge etmek istedim.

6. ben nakitim gaplerin tersinide düzünüde sevmedim.

İlk kez nakitte gireceğim bir gap olacak.

Yönün ne olacağı hiçbirşekilde belli değil.

RTE seçilirse mecliste AKP olursa yukarı gap gelip tekrar düşebilir.

RTE seçilir mecliste güçsüz kalırsa yukari gap gelir tekrar düşebilir.

RTE seçilmez mecliste AKP olursa Aşağı gap gelip tekrar yukarı kırabilir.

RTE seçilmez meclistede güçsüz kalırsa Yukarı gap gelir ve bir süre gidebilir.

Kısaca her kim seçilirse seçilsin meclis karışık olma ihtimali çok yüksek dolayısıyla ha ince ha erdoğan seçilsin meclis karışık olacağından piyasanın hangi yöne tepki verip vermeyeceği hiç belli değil.

Biz sistemciler için trend önemli bu GAP ne tarafa olursa olsun hangi senaryo çıkarsa çıksın gapın oldugu yone tıkır tıkır bir trend oluşmayacağini düşünüyorum yani gap aynı gün hiç olmamış gibi eski seviyesine indirecekler bence.

Piyasa her halukuarda düşecek Faiz beklentim 40 lara çıkması yönünde ekonomık kriz beklentım var ve bu krızı ne ince ne erdoğan hiçbiri engel olamaz. dolarında kriz dibinde 10 lıraya anlık olarak dokunacağını düşünüyorum.

2018-2019 LONG yönlü tüm pozisyonlar zararla sonuçlanması çok yüksek hele hele hisse piyasasına hiç bulmaşmamak lazım.

Ocaktan beri düşen bir piyasa var tepki amaçlı ciddi bir alış gelebilir yani 5-10 bin puan aralıgınd abir çıkış hareketi görsekte bunun devamı olmayıp satış firsatı olarak görecekler. sonrasında xu100 85,000 civarına kadar geriler ilk etapta krizin şiddetlenmesiyle.

85,000 kırılıp 65,000 lere kadar piyasanın göçeceğini düşünüyorum o noktada sonra artık dibi bulmuş olabiliriz.

Bunu ciddiye almaması saglayan bazı cıkarımlarım var.

1-Fedin faiz arttırması, parayı geri çekmesi

2-Bu durum gelişmekte olan ülkelerden para çıkışınıa dolayısıyla doların güçlenmesini sağlıyor.

3-Doların güçlenmesini durdurmak için gelişmekte olan ülkeler faiz arttırıyor ancak faize giren para yok çünkü gelişmekte olan ülkelere güven yok.

4-Ülkemizde faiz 2000 yılından bu yana en yüksek yeni rekorları 13 seviyesini kırarak başladı ve bu durmaksızın devam edıyor

5-Ülkemiz şirketlerinin çok büyük bir çoğunluğu dolar borçlusu ayrıca üretilen malların büyük bir çoğunlugu malesef dolara endeksli. Kısaca doların yukarı gitmesi demek enflasyonun uçması halkın parasının pul olması demek.

6-Bunu engellemek ve durdurmak için faiz artışı gerekiyor ancak faiz artışı faize para girdiğinde etkilidir. Peki yüksek faize rağmen yeterli talep oluşuyor mu ? oluşmuyor. Dolayısıyla faiz artışı ekonomiyi düzeltmekten çok iç talebi durduruyor. İç talep durgunlaşınca şirketlerimiz ikinci bir darbe daha yiyor.

7-Zaten dolar yüzünden yüksek maliyetle ürettikleri malı kar marjlarını düşürerek satacak talepte yok çünkü kredi talebi düşük faiz yüksek oldugundan.

8-Bu durumların hepsi birleşince ülkenin aslında bir krize doğru sürüklenmeye başlayacağı aşıkar.

9-TÜm bunlar olurken ve yaşanırken borsada hangi şirket kar açıklayabilir ki ? Sadece ihracat yapan şirketler ile çok fazla dolar borcu olmayan ve/veya dolar fazlası olan şirketler valeyi vuracaktir.

Ekonomık bilgim yok denecek düzeyde sadece basit mantık kurarak böyle argumanlar cıkardım yanlış cümleler eksık cumlelerde kurmuş olabilirim. Ancak benım gördüğüm hissettiğim bu.

NOT:bir ihtimalde 2000 puanın altında bir gaple açılabılır pıyasa. bence en tehlikeliside bu gap büyük olmazsa yön belirsizleşir ve biranda sert hareketlere gebe kalırız ve yönü belirlemek imkansızlaşır. eğer bir gap olacaksa o gapın tersine oynamak lazım oynanacaksa bıle.

Ben illa bu seçimden sonra bir yön belirleyeceksem bu yön şort olmalı. seçim olduktan sonra yukarı yönde büyük gaplı açılırsa oradan şortlarım küçük bir gap olursa beklemeyi tercih ederim.

Son düzenleme : erhanacikgoz1; 22-06-2018 saat: 12:44.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

7. Ben sistem yönünde gireceğim. Biraz zor bir hafta sonu olacak ama yapacak bir şey yok.
    Yön konusunda tahmin yürütmek zor, 5000 den az bir gap olur kanısındayım.
    Zayıf açılış sonra bir tarafa kopuşta kuvvetli bir ihtimal.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791

ekgyo grafiklerinde bir problem var galiba

Sayfa 33/350 İlkİlk ... 2331323334354383133 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız