Sayfa 34/1002 İlkİlk ... 2432333435364484134534 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 265 - 272 arası.

Konu: Viop XLVIII

1.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Sabaha kadar deprem enkaz kaldırma ekipmanları düşündüm böyle bir proje gerekli yıkılan binaların betonlarıni kolaylıkla kaldırıp onu kamyonlara aktaracak robot teknolojisi düşünüyorum.
    dronelar ile bu mümkün yapsa yuapsa bayraktar yapar amma müteahhitlere ayar verip sağlam yapı stokları üretmelerini istemek hidrolik kollarla tonlarca yükleri kaldıran uçan vinçlerden daha maliyetsizdir . aslında betonu delmek veya kaldırmak için teknoloji geliştirmeye gerek de yok faylı riskli deprem bölgelerinde betonarme 2 veya 3 kat üstü binalar yasaklanmalı , ahşap hafif konstruksiyon çelik yapılar özendirilmelidir ve 3 kata kadar betonarme binalarda da çok sert önlemler en şiddetli depremlkere uygun hazırlık planları kurulmaldıır olanları da sınırlanmalı yapı denetimleri fay bölgelerine özel şartname ile 2. denetçi ve bağımsız firma ile de ilaveden proje aşamasında denetlenme bu bedeli gerekirse devlet de ödeyebilir ama fay bölgesinde beton katil haline dönüşüyorsa ve öldürüyorsa ülke insanı rant için çok katlı inşa edicem onu da ucuzdan yapıcam diye bence inat yapmasın beton yasaklansın en temizi bu olabilir daha iyi fikir yasaklamak mı acaba ? tüccarın iş adamının ülkede söz sahiplerinin , kapasitesi rant ve paradan ibaret mi ? böyle olanlar şehirler kuramaz , osmanlının, selçuklunun 7-10 asır önce kurduğu taş, tuğla kerpic ve ahşaptan yapılar ve şehirler depreme daha dayanıklı bile olabilir ..ytd

AFET İDARESİ YA MÜTEAHHİTİN AHLAKINI zorlayarak düzeltmekten BAŞLAR YA DA ÜLKENİN DENETİM GÜCÜ VE ANLAYIŞINDAN,

2. Gitmek için toplandık ama gidemedik almiyormarmis.

Burda beklemek yerine orda cadir kurarım bisilerin ucundan tutarım..

E devlet üzerinden gönüllü başvuru yaptım.

Gonulku olmak isteyen varsa müracaat etsin e devletten..
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

3.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Sabaha kadar deprem enkaz kaldırma ekipmanları düşündüm böyle bir proje gerekli yıkılan binaların betonlarıni kolaylıkla kaldırıp onu kamyonlara aktaracak robot teknolojisi düşünüyorum.
    İlkokul terk misin?

4.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Ayhan başkanım deprem bölgesinde yardım ulaştırıyor. Arkadaşlar bu konuda tarafsız güvenilir biri başkanım katılmak isteyen olursa rica ettim ilgilenecek.
    Arkadaşlar yardım düşünenler için Ayhan başkan iletişim kurabilirsiniz kendisine ricada bulundum

Arkadaşlar devleti güşsüz gösterecek haberlere itibar etmeyelim....Bu haberleri yaymayalım.....Bu günler milletçe birbirimize güç verme zamanı.. Dayanışma zamanı.......Depremden etkilenen kardeşlerimize yardım etme zamanı ....tartışırsak zayıflar düşmana yem oluruz.....
    Sen af yolunu tut, bağışla, uygun olanı emret, bilgisizlere aldırış etme.

6.  Alıntı Originally Posted by kahırlı Yazıyı Oku
    İlkokul terk misin?
    Yüksek okul niye ilkokul mezunları mi yapabiliyor bunu

Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    Gitmek için toplandık ama gidemedik almiyormarmis.

Burda beklemek yerine orda cadir kurarım bisilerin ucundan tutarım..

E devlet üzerinden gönüllü başvuru yaptım.

Gonulku olmak isteyen varsa müracaat etsin e devletten..
    Valilikler gönüllü olarak memurları alıyor....bunun için bizim Tokat ta form dolduruyorsunuz bölümü seçip hemen alıyorlar.....
    Sen af yolunu tut, bağışla, uygun olanı emret, bilgisizlere aldırış etme.

8.  Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar devleti güşsüz gösterecek haberlere itibar etmeyelim....Bu haberleri yaymayalım.....Bu günler milletçe birbirimize güç verme zamanı.. Dayanışma zamanı.......Depremden etkilenen kardeşlerimize yardım etme zamanı ....tartışırsak zayıflar düşmana yem oluruz.....
    Devletimiz güçsüz değil sadece derli toplu ehil ellerde yönetim yok. Habertürk izle Hatay en az yarısı yok 36 saattir devlet yok. Burada partizanlık yapıliyor yoksa Devletler küçük olmaz devleti küçültenler şahıslardir

Sayfa 34/1002 İlkİlk ... 2432333435364484134534 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •