Sayfa 349/1001 İlkİlk ... 249299339347348349350351359399449849 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 2,785 - 2,792 arası.

Konu: Viop-XX

Alıntı Originally Posted by Ege Mavisi Yazıyı Oku
    Neden her defasında Ariston Bey'in amiri gibi yazıyorsunuz? Spk denetçisi misiniz?
    seni neden enterese ediyor.. avukatımısın ??
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Hocam rekabet kurumu çıkan hisseyi incelemez. Çıkan hissede spekülasyon olmaz.
    Bimas dediğiniz gibi hiç duyulmayacak markaları da beraberinde büyüttü. Onlarca firma ürününü sattı, hemde seri biçimde.
    Adamlar 3-4 yılda bir çimentocuları inceliyorlar, bankaları da inceliyorlar. Çimentocular dünyanın en ucuz çimentosu bizde deyip itiraz ediyorlar ama fiyat ayarlaması yapıldığı ve pazarın bölüşüldüğü belli.

Borsada hisselerin alınıp satılmasında fiyat kartelleri var mı yok mu inceleyebilirler. Mesela portföy yöneticileri birbirleri ile görüşüyor mu Bilgi İletişim Kurumundan isterler kayıtları.

X30 endeks kontratında bir kurum ana longcu, bir grubun alabileceği pozisyon sınırlanabilir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    bu sonuca nasıl ulaştın.. ?? var mı elimizde bir işaret..?
    İşlem defterinde görülebilir.
    Her gün hisse değiştiriyor.. haklı o konuda ancak bunu hep yapmıyor, baskı kuruyor, fiyat değişimini sağlıyor. İkinci bir hesap yani..
    Esas iş yapıkredi robotunda dönüyor.. her hissede hacim yapıyor ve fiyatları inanılmaz dalgalandırıyor..
    Blackrock diye düşünüyorum ben Yapıkredi ortalarda kayıp gözükmüyor..

Mesela 1 liradan alıyor.. hisse düşecek.. 1.02 ye kaldırıyor.. alıcı gelene kadar kaldırıyor.. sonra veriyor.. verene kadar da düşmüyor verdikten sonra düşürüyor.. yapıkredinin aldığı kademe o an düşmez.. gerekirse fiyatına veriyor..
    Tahta sahibi citibank, döşe.. ikisi adına işlem mi yapıyor bilemeyiz..
    Döşe bank olma ihtimali de yüksek tabii ki, neticede varant piyasasını kontrol ediyor..
    Borsa işini bıraktım. Foruma öylesine yazıyorum, sakın kaale almayın.

4. Öncelikle ricam siyaset karışmadan bakalım
    Oto center de tanıdım plaka alan satan var. Ve en büyüklerinden
    Olaya şu acılardan bakarsak durum nasıl olur

1-Plaka galericileri plaka alan satan kışı demek.
    Emlakcı gşbi

Plaka pahalı olursa mı çok alınıp satılır yoksa ucuz olursa mı
    Şuan kendi plakası olan galericilerin ilk başta ellerindeki plaka ucuzlayacağı için bir zararı olur sonra fark etmez
    Adamlar alım satımdan para kazanıyor

2-plakalar tek kışının olduğu gibi
    Yarım plaka, çeyrek plaka da var
    2 milyon TL üzeri bir plaka
    Böyle olunca kişiler güvendiği galerici üzerinden bu şekilde ortaklık yapıp kıra geliri gibi gelir alıyorlar. Burada plaka ucuzlarsa ve piyasaya 5-10 bin adet daha plaka gelse galericinin ne gibi bir zararı olur

3-elinde çok sayıda plaka olan kesim de var. Tanıdığım yemek sektöründen bir arkadaşın çok sayıda plakası var vede galericiler bu ve bunun gibilerin plakalarının kiralanması işlerini takıp ediyorlar
    Bunlar yatırım amaçlı alınmış

Özetle bu işten plaka sahipleri zararlı çıkar
    Galerici alım satım komisyonu
    Veya kiralama işinden komisyonunu almaya devam eder

Yanı şuan daire fiyatları çok arttı
    Emlakcılar bu işin neresinde ve nereden para kazanır
    Genelde
    Hem emlakcı hem galerici aracıdır
    Tabii kendi malı olanda olur
    Ama çoğunluk aracıdır ve fiyatin düşmesi, arzın artması onlar için kötü değil

Peki niye sesleri çıkıyor
    Çünkü plaka sahipleri adına onlar konuşuyor

Bir başka konuda şu
    Sn İmamoğlundan öncekilerin en büyük özellikleri
    Satacak her şeyi satmak değil mi idi
    Taksi plakası satmayı atladılar mı dersiniz

Özetle hükümet'ten yeterli destek alamayan Sn İmamoğlu burada bir gelir görmüştür.

Kişisel olarak buna ihtiyaç varmı yokmu bilmiyorum

Bildiğim şey
    Sabah akşam vede yağmurlu zamanlarda boş taksi bulmak problem oluyor
    Diğer zamanlarda trafikte bir sürü boş taksi

Trafiğe 5 bin taksi daha çıkıp akşama kadar trafikte olsalar ne kadar yoğunluk artışı oluyor bilmiyorum.

5 bin plaka demek 5 milyar demek
    Fiyat yarı yarıya düşse 2.5 milyar demek

2020 ibb bütçesi 25 milyar

Sn İmamoğlu dan öncekiler
    Bu parayı es geçmeyeceğine göre neden satmamışlar.

Bu işe siyaset karıştırmadan
    Dünya ortalaması, nüfusa oranı nedir,

Ondan sonra
    artırılması gerekiyor ise artırılsın derim

Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Ekrem imamoğlu inanılmaz bir atak yaptı.
    Osman Ketenci yi direk işaret etti. Kendisi Rte nin dünürü olur, burak erdoğan ın kayınpederi..
    Taksi borsası kurdu adamlar..
    Taksi borsası nedir arkadaş..

Ekrem imamoğlu nu takdir ettim.
    Şahsımında dediği gibi İstanbul u kazanan, Türkiye yi kazanır..
    1990 dan beri yeni taksi hattı çıkmamıştı İstanbul a.
    Ogün ki nüfusla bugün ki nüfus dağlar var ancak taksi sayısı artmıyor.. hey gidi hey..
    SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Adamlar 3-4 yılda bir çimentocuları inceliyorlar, bankaları da inceliyorlar. Çimentocular dünyanın en ucuz çimentosu bizde deyip itiraz ediyorlar ama fiyat ayarlaması yapıldığı ve pazarın bölüşüldüğü belli.

Borsada hisselerin alınıp satılmasında fiyat kartelleri var mı yok mu inceleyebilirler. Mesela portföy yöneticileri birbirleri ile görüşüyor mu Bilgi İletişim Kurumundan isterler kayıtları.

X30 endeks kontratında bir kurum ana longcu, bir grubun alabileceği pozisyon sınırlanabilir.
    Elbette karteller var.
    Özellikle emeklilik fonları yöneticileri iş birliği içerisinde..
    Birisi mal satacak, alıcı mı yok? A fonu gelip o malı alıyor.. karşılığında komisyonunu alıyor çekiliyor kenarı..
    Bes tekilere de belli bir yüzde yetiyor.. niye faizin altında getiri sağladınız diye sorgulamıyor..
    Fonlar özellikle çok güvensiz..

Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    İşlem defterinde görülebilir.
    Her gün hisse değiştiriyor.. haklı o konuda ancak bunu hep yapmıyor, baskı kuruyor, fiyat değişimini sağlıyor. İkinci bir hesap yani..
    Esas iş yapıkredi robotunda dönüyor.. her hissede hacim yapıyor ve fiyatları inanılmaz dalgalandırıyor..
    Blackrock diye düşünüyorum ben Yapıkredi ortalarda kayıp gözükmüyor..

Mesela 1 liradan alıyor.. hisse düşecek.. 1.02 ye kaldırıyor.. alıcı gelene kadar kaldırıyor.. sonra veriyor.. verene kadar da düşmüyor verdikten sonra düşürüyor.. yapıkredinin aldığı kademe o an düşmez.. gerekirse fiyatına veriyor..
    Tahta sahibi citibank, döşe.. ikisi adına işlem mi yapıyor bilemeyiz..
    Döşe bank olma ihtimali de yüksek tabii ki, neticede varant piyasasını kontrol ediyor..
    robotlar her seviyeden iişlem yapıyor.. destek ve direnç seviyeleri ne alaka ?? her fiyat seviyesi destek veya direnç mi?? saçma..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

"destekte alıyor dirençte satıyor" gibi argumanlar açıklamaya muhtaç ifadeler.. robotların işlem yapma mantığını destek direnç muhabbetine kadar indirgemek oldukça komik.. destek ve dirençler nasıl oluşuyor ??? herhalde bunlardan habersiz yazılıyor.. destek ve dirençler üzerine hamleler (zaten varolan) bir stratejinin bir parçası olabilir ama o seviyelerde alınıyor satılıyor gibi ifadeler hikaye..robotlar her seviyeden işlem yapıyor.. ve her seviye bir direnç veya destek değil..biraz mantık yeterli..

Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    BM de bugün bir İLK gerçekleşecek. Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanlığı seçimi bugün gizli oy ile yapılacak.

Sonuçlar 21.30 TR saati ile.

Tek aday olan "Volkan Bozkır"ın kazanacak. BM Genel Kurulu Başkanlığına seçilen tarihte ilk Türk olacak. Hayırlı olsun şimdiden.

https://twitter.com/ALICINAR/status/1273201965804261378
    Hayırlı olsun BM başkanlığı bizde,umarım Suriye'lilerin sorunu çözülür bu süreçte.

Sayfa 349/1001 İlkİlk ... 249299339347348349350351359399449849 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •