Sayfa 372/1004 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472872 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 2,969 - 2,976 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIV

1.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Fiyatlama davranisi cok bozuldu. Kim kime dum duma gidiyor piyasa. Ben boyle birsey ne gordum ne duydum. Elbette fiyatlar yukari yonlu yakinsayacak ama uzun surecek sanirim.
    Aynı markanın tost peynirini kg:89 tl yazmış,kaşar peynirine:69 tl???? Yanlış mı gördüm diye 3 kez baktım,tarihte ilk kez tost peynirine kaşardan yüksek etiket basmışlar,kafalar gitmiş.(yer:yerel market)Aynı marka tereyağı,bim de 69 tl hemen karşısındaki a101 de 59 tl..

En fazla fiyat oynaklığı 5 lt lik ay çiçek yağlarında,aynı marka ürün 5lt,çarşamba günü alındı 100 tl,başka bir markette 120 tl..marketçiler de ne yapacağını şaşırdı,zenginlere bir şey diyemem ama sabit gelirli vatandaşlarımız alacağı özellikle fiyatı tartışılan gıda ürünlerini almadan en az 2-3 market gezmeli.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,625
    Dün sanal olan dolarımın birazını fizikiye çevirdim ne olur olmaz diye,adam ne diyor ona bakmak lazım,bedevilerden gelecek paraya oda güvenmiyorki yastık bank fealan diyor kıllandım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,625
     Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Artık ne kadar inanırsanız...

TÜİK, dar tanımlı işsizlik oranının ekimde 0,2 puan azalışla yüzde 11,2'ye gerilediğini açıkladı. TÜİK'e göre işsiz sayısı 75 bin azaldı. TÜİK'in geniş tanımlı işsizlik oranı ise 1 puan artarak yüzde 22,8'e yükseldi.

https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonom...di-26-6818592/
    Salla gitsin onlarınki,nasıl olsa ireis tarafından arkadan kurmalı.

4.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Dün sanal olan dolarımın birazını fizikiye çevirdim ne olur olmaz diye,adam ne diyor ona bakmak lazım,bedevilerden gelecek paraya oda güvenmiyorki yastık bank fealan diyor kıllandım
    Kanal İstanbul dan bir kazık yediler.. Artık onlarda daha dikkatli.. Reis sözünü tutar, çılgın projeyi hayata geçirirse, burası firavunun topraklarına döner

İthalat birim değer endeksi yüzde 39 arttı
    İthalat birim değer endeksi Ekim ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 39 arttı.

Endeks bir önceki yılın aynı ayına göre, gıda, içecek ve tütünde yüzde 23,1, ham maddelerde (yakıt hariç) yüzde 53,9, yakıtlarda yüzde 184,0 ve imalat sanayinde (gıda, içecek, tütün hariç) yüzde 18,7 arttı.

Anlayana.!!!!
    Gümbür gümbür Stagflasyon tüm hızıyla otobanda.!!
    Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

6. Atatürk'ü kullanarak insanları saçma sapan yönlendirenler en az dinciler kadar tehlikeli bence.

Bugün görüntüte zararsız gibi görünen bir sözü gerçekmiş gibi gösterenler yarın işlerine gelince tamamen alakasız başka bir söz de icat edebilirler.

7.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    İthalat birim değer endeksi yüzde 39 arttı
    İthalat birim değer endeksi Ekim ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 39 arttı.

Endeks bir önceki yılın aynı ayına göre, gıda, içecek ve tütünde yüzde 23,1, ham maddelerde (yakıt hariç) yüzde 53,9, yakıtlarda yüzde 184,0 ve imalat sanayinde (gıda, içecek, tütün hariç) yüzde 18,7 arttı.

Anlayana.!!!!
    Gümbür gümbür Stagflasyon tüm hızıyla otobanda.!!
    Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Stagflasyon oluşursa, 70 li yıllardaki gibi bol paçalı hipilerde geri döner mi 😂

Patronlar Dünyası
    @patronlar
    · 3 Std.
    Artık marketlerde fiyatlar anlık değişiyor!
    Her sabah işe, etiketleri değiştirmekle başlayan market çalışanları, bazı ürünlerin fiyatları gün içinde de değişmeye başlayınca çareyi etiketleri boş bırakmakta buldular.

Bu model bana yabancı gelmedi.!!
    Ne Çin.!!!
    Nede Arjantin modeli.!!!

Venezuela modeli.!!!
    Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sayfa 372/1004 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472872 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •