Sayfa 373/1011 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473873 ... SonSon
Arama sonucu : 8088 madde; 2,977 - 2,984 arası.

Konu: ViOP XLIX

1. Us500 -2 civarı kapanış beklentim mevcut... Boz ayı gitti, kutup ayısı geldi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,766
    OHAC,Bir de buna gülmüştün.NERENLE GÜLDÜN?.dünkü mesajlar(ibret olsun diye silmedim..hala orada duruyorlar).ilk mesaj bıst100: 49.050 iken yazıldı...Hala gülüyor musun?

Bu kadar net-YÖN İFADE EDEN-ŞARTSIZ kaç tane orta vadeli yorum okudun?

Az ciddiyet, Çok geyik...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,766
     Alıntı Originally Posted by Ohac Yazıyı Oku
    Us500 -2 civarı kapanış beklentim mevcut... Boz ayı gitti, kutup ayısı geldi...
    Şunu kayıt altına alalım..Sana güvendim .FULL SHORT AÇIYORUM..

4. Sant Manukyan
    İyi akşamlar,

Fed beklendiği gibi, en azından belli bir çoğunluğun beklediği gibi 25 baz puanlık bir artışa gitti. Aksi beklentiler olsa da 25 baz puan artırması fiyatlanması gereken asıl dinamik olmadığı için doğrudan açıklamayı tartışmak istiyorum. İlk paragrafta 2 önemli değişiklik var. İlki kuvvetli Ocak ve Şubat istihdam verileri neticesinde iş gücü piyasasının yeniden momentum kazandığının vurgulanması , ikincisi ise daha önce enflasyonda görülen gevşeme tanımının çıkartılarak sadece yüksek bir seviyede olduğunun belirtilmesi. Bu hali ile ekonomik durum upgrade edilmiş diyebiliriz. İkinci paragraf ise daha kritik. Zira ECB’nin “izliyoruz “ tadında açıklamasının aksine gelişmelerin kredi piyasasında sıkılaştırma ile sonuçlanması ve bunun da ekonomik aktiviteyi vurma ihtimali net bir şekilde kendisine yer bulmuş. Yaşananlar sıkılaşma anlamına geliyorsa Fed’in extra çaba harcamasına gerek olmayacaktır. Ancak burada bir belirsizlik var. Sıkılaşma 25 baza mı yoksa 100 baza mı denk düşecek? Açıklamada cevabı yok. Enflasyon riskini unutmamamız için bir kez daha bahsi geçirilmiş.

Son değişiklik ise enformasyon akışına göre gerekli aksiyonun alınacağı ancak biraz daha sıkılaşma gerektiği. Bu noktada piyasa için 2 soru ortaya çıkmış oldu. Yanıtını Dot plota arayabiliriz. Ekstra sıkılaşmadan bahsediliyor olmasına rağmen bu açıklamayı 2 hafta önce okuduğumuzda noktaların 6 seviyesinde kümelenmesini bekliyor olacaktık. Oysa açıklamaya rağmen 2023 notaları hala 5.1% civarında kümeleniyor. Ancak hala 7 üye biraz daha yukarı seviyeleri ön görmüş. 2024 ve 25 noktalarını fazla önemsemiyorum. 2023 bile çok hızlı revize edilip tekrar revize edildi. Ancak 24 ve 25’te radikal bir değişiklik olmaması Fed’in söz konusu krizden kalıcı bir hasar ön görmediğini , enflasyonda da hızlı bir düşüş beklemediğine işaret ediyor. Faiz düşüşlerine rağmen 24 ve 25’te faizlerin denge seviye 2.5’in üzerinde olması para politikasının sıkı kalmaya devam edeceği anlamına geliyor. Bu söylediklerimin sağlamasını da ekonomik tahminleri okuyarak yapabiliriz. Ama kaba bir hesapla piyasa kriz öncesi Fed’de zirveyi 6% olarak bekliyordu. Şu anda ağırlık 5.25% civarında dersek kredi piyasası kaynaklı 75 bazlık bir sıkılaşma ön görülüyor olabilir.

Büyüme 2023 için 0.5%’ten 0.4%’e revize edilmiş ancak 2024 için 1.6%’dan 1.2%’ye revizyon var. 0.4% artı bir seviye olsa da Fed resesyonu bu yıl içinde yaşanacak ve bitecek olarak görüyor diyebiliriz. Ancak 2024 toparlaması daha yavaş olacak gibi. 2025 ise çok hafif yukarı revize edilmiş. Yaşananlar işsizlik oranı ve PCE üzerinde ise hiç etkili olmamış gibi. PCE beklentilerinin yukarı revize edilmiş olması ya beklenen kredi daralmasının çok şiddetli olmayacağını düşündürüyor veya enflasyonda Fed’in sandığından daha fazla yapışkanlık söz konusu. Bu detaylar aslında şahin noktalar zira piyasa bir kez daha 2024 ve 25 için önden koşuyor.

QT’de beklediğimiz gibi değişiklik yok, karar oy birliği ile alınmış.

Piyasa açısından : Dengeli bir açıklama. Powell’ın konuşması biraz daha güvercin olabilir. Fed belirsizlikten bahsederek para politikasının geleceğini de biraz belirsiz bırakmış durumda. Fed kendisine esneklik sağlamış. Bu açıklama büyük bir hareketi tetiklemez ve hala 4100 ardından 4300 (ve ATH) beklemeyi sürdürüyorum. Powell’ın konuşmasına bakalım.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5. Muharrem İNCE
    @vekilince
    ·
    1 sa
    Cumhurbaşkanı adaylığı için bugün 28.235 imza topladık. İmza veren yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum. Tüm yurttaşlarımızı 27 Mart'a kadar sabah 08.00 ile akşam 20.00 saatleri arasında ilçe seçim kurullarına giderek imza vermeye davet ediyorum. Hep birlikte başaracağız.

bakalım 100.000 geçecek mi.
    fatih Altaylı dün programında rezil etti.
    dün akşama kadar normal bakıyordum kendisine ama birkaç videodan sonra kendisinin bilinçli sahaya sürüldüğüne inanıyorum artık.
    FORMASYON AVCISI -53

6.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Bir de buna gülmüştün.NERENLE GÜLDÜN?.dünkü mesajlar(ibret olsun diye silmedim..hala orada duruyorlar).ilk mesaj bıst100: 49.050 iken yazıldı...Hala gülüyor musun?

Bu kadar net-YÖN İFADE EDEN-ŞARTSIZ kaç tane orta vadeli yorum okudun?

Ya senin harbi basmıyor kafan, bu mesajı yazdın ve bugün başladı sınavın... Dün gördüğü dip dediğin yerin bugünden itibaren 30-40 gün dip olacağını söyledin...

Ne 30 u 1 hafta dayanmaz o iddian... Boş yapıyorsun...

7. Viop30 5,401 görmüşüz dipte... Yaz onu kenara, hatırlatırım Abkaaaaaa... Aklını alırım aklını ..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,766
     Alıntı Originally Posted by Ohac Yazıyı Oku
    Ya senin harbi basmıyor kafan, bu mesajı yazdın ve bugün başladı sınavın... Dün gördüğü dip dediğin yerin bugünden itibaren 30-40 gün dip olacağını söyledin...

Ne 30 u 1 hafta dayanmaz o iddian... Boş yapıyorsun...
    Şimdilik problem yok...40 gün mü bekleyeceğiz..ACIN TAZEYKEN kafamızı bulalım...

ama senin sp500 -%2 için 33 dakikan var..sonra naşşşş derim..

Sayfa 373/1011 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473873 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •