Sayfa 396/567 İlkİlk ... 296346386394395396397398406446496 ... SonSon
Arama sonucu : 4530 madde; 3,161 - 3,168 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by Mr Steel Yazıyı Oku
    Tüm kurumlar konsensüs halinde 1.9-2 milyar TL civarında net kar bekliyor muhtemelen bu şekilde gelecek
    Abi eğer kar 2 milyar gelecekse, Favök 120 dolara falan düşmüş demektir. 330 dolardan 120 dolara sert bi düşüş olmuş olur. Takip ettiğimiz marjlara göre en kötü Favökün 200-250 dolara düşmesi lazımdı. Stokla ilgili durumu yanlış değerlendirdik muhtemelen. Ama şöyle de bir durum var. İlk 2 çeyrek neredeyse aynı mikterda ürün satıldığı halde, hasılat 1.çeyrek 2,1 milyar dolar, 2.çeyrek 2,2 milyar dolar. Yani 2. çeyrek neredeyse hiç yüksek fiyattan satış olmamış.

Ben yüksek fiyatlı satışların 3. çeyreğe kaymış olabileceğini düşünmüştüm ama aracı kurumlara göre öyle bişey olmamış. Bir de aracı kurumlar bu stoğa giriş ve giriş fiyatlarını ve o stoğun hangi fiyatlı üründe satılıp çıktığını da hesap edebiliyorlar olması lazım. Yoksa karı tahmin etmek çok zor gözüküyor.

2. ısdmr ereğliden daha dik ve diri duruyordu şimdi en önde koşuyor eksi bakımından
    Yazılarım ve Paylaşımları YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

3. Harelde ısdmr daha dik ve diri die bazı ereğliciler ısdmre kaydı

malı kaptıran pala şimdi ver alttan diyor gibi

4.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Bu çeyrek 2 milyar ile yıl sonu 19,3 milyar temettü rakamı örtüşmüyor, acaba gecen seneden olan 700 milyonu mu hesaba katıyorlar.
    Sayın fedoramca ilk yarı kar 827 milyon dolar. Yılı 1 milyar dolarla tamamlasa bile. Martın sonunda kur 20 tl olsa zaten 20 milyar tl yapıyor. Yani 19.3 milyar dağıtması için geçen seneki kara ihtiyacı olmadığı gibi kalan 2 çeyrek ahım şahım bi kar etmesine gerek yok. O yüzden zaten 8 tl dağıtmak çok da zor değildi.
    Son düzenleme : tory; 25-10-2022 saat: 16:02.

5.  Alıntı Originally Posted by tory Yazıyı Oku
    Abi eğer kar 2 milyar gelecekse, Favök 120 dolara falan düşmüş demektir. 330 dolardan 120 dolara sert bi düşüş olmuş olur. Takip ettiğimiz marjlara göre en kötü Favökün 200-250 dolara düşmesi lazımdı. Stokla ilgili durumu yanlış değerlendirdik muhtemelen. Ama şöyle de bir durum var. İlk 2 çeyrek neredeyse aynı mikterda ürün satıldığı halde, hasılat 1.çeyrek 2,1 milyar dolar, 2.çeyrek 2,2 milyar dolar. Yani 2. çeyrek neredeyse hiç yüksek fiyattan satış olmamış.

Ben yüksek fiyatlı satışların 3. çeyreğe kaymış olabileceğini düşünmüştüm ama aracı kurumlara göre öyle bişey olmamış. Bir de aracı kurumlar bu stoğa giriş ve giriş fiyatlarını ve o stoğun hangi fiyatlı üründe satılıp çıktığını da hesap edebiliyorlar olması lazım. Yoksa karı tahmin etmek çok zor gözüküyor.
    Sn.tory, geçen gün paylaşılan videoda Ereğli yetkilisi müdür sipariş tarihinde anlaşılan fiyattan satışın yapıldığını söyledi. Yani sizin hala haklı çıkma ihtimaliniz var. Yarın belli olur ne olduğu hayırlısıyla.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

6. Kaç aydır düşeni kır, kırdığına git onay ile uğraştırıyor bizi. Bir gün onaya gitmeyecek.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,418
     Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Kaç aydır düşeni kır, kırdığına git onay ile uğraştırıyor bizi. Bir gün onaya gitmeyecek.
    Canımıza okuyor yine

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

8. Sağlam bir küfür hak ediyorlar bu demirler

Ulan aylardır aynı nane vur kaç yapmasam midemden hasta olurdum

şuna bak reziller 2 gün dik ve diri üst üstte duramıyorlar neyseki kendimi vurdum kaçtım hisse artırdım temettü geliri artacak die motive ediyorum üstüne temettüde vermezlerde birde tam bir alay konusu olur durumum

Sayfa 396/567 İlkİlk ... 296346386394395396397398406446496 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •