Sayfa 398/1252 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498898 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 3,177 - 3,184 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Dun aksam Taner Ozarslan'i dinledim.
    Ozetle sunu diyor:
    Dolari kacirdi iseniz oradaki gelir kaybini ancak Bist'den cikarabilirsiniz.
    "Favok marji yillik enflasyon uzerinde olanlari, mesela %20 ve uzeri olan sirketleri ayiklayin. Yaklasik 70 kadar sirket cikar. Sonra bunlarin icinden ihracat geliri olanlari bulun bu da 20 kadar sirket olur. Arkasindan borcluluk durumuna gore siralayin ve ilk 5-10 kadar sirkete en az 1 yilligina gonul rahatligi ile paranizi yatirin."
    Faizden cikartmak bu defa bayagi bi uzun surebilir.
    Bist'ten daha cabuk cikar biraz yipratici olsa da.
    Syg,
    Ben tl ve bist çiyim. Onun için doların yükselmesine kafayı çok takmıyorum. Doğru zamanda tl faiz ve bist arasında geçiş yapılınca dolardan çok çok daha iyi getiri elde ediliyor.

Sadece doların ülke ekonomisine verdiği zarara takılıyorum. Elle tutulur hiç bir şey yapılmıyor gibi görünüyor. Tl devalüe edilirse yabancı para gelir diye düşünülüyor galiba. Halbuki yabancı yatırımcı istikrara bakmaz mı?
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

2.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Ben yorumcuların büyük kısmına olan güvenimi kaybettim. Onlarında ekmek parası derdi var sonuçta.
    Ama bazı şeyler affedilmiyor. Son faiz artışına şart deyip sonrasında ama ekonomi çok yavaşlar diye yaptılar deyip aklamaları garip geliyor.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    sizde anlamışsınız 150 200 baz artmalı diyenler şimdi reel sektör zora girer diyor

3.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Ben yorumcuların büyük kısmına olan güvenimi kaybettim. Onlarında ekmek parası derdi var sonuçta.
    Ama bazı şeyler affedilmiyor. Son faiz artışına şart deyip sonrasında ama ekonomi çok yavaşlar diye yaptılar deyip aklamaları garip geliyor.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ülke petshop gibi

her yer satılık köpek dolu malesef..
    “Başkaları aç gözlü olduğunda kork ve geride dur; başkaları korktuğunda ise aç gözlü ol.” Warren Buffett

4.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Ben tl ve bist çiyim. Onun için doların yükselmesine kafayı çok takmıyorum. Doğru zamanda tl faiz ve bist arasında geçiş yapılınca dolardan çok çok daha iyi getiri elde ediliyor.

Sadece doların ülke ekonomisine verdiği zarara takılıyorum. Elle tutulur hiç bir şey yapılmıyor gibi görünüyor. Tl devalüe edilirse yabancı para gelir diye düşünülüyor galiba. Halbuki yabancı yatırımcı istikrara bakmaz mı?
    Dolar bazında Nikkei, 38 yıl sonra bile yakalayamamış durumda Yenin değer kaybını:
    nikkei.jpg

5. Anladığım kadarıyla benim gibi herkes mevduat tarafında olunca dolar hesabı yapmaya çalışıyor. Ancak şu yıl kur şöyleydi bugün böyle faiz o zaman buydu şimdi şu diyerek kendimizi kandırmaktan başka bir şey yapmıyoruz. Yabancı para enstrümanı doğru yerde al doğru yerde sat mantığı ile inanın son 2 yılda yatırımcısının ana paralarını ikiye katlamalarına olanak sağlamıştır. (Herhangi bir hesaplamaya dayanmamaktadır) Bu sebeple risk ve doğru karar alanlar kazandı ama alıp bekleyenler için yukarıdaki bahsettiğim hesaplama yapılabilir.

Saygılarımla.

6. TV de Yorumcu olanların hemen hemen hepsi aynı Kemal Derwish, Mehmet Şimşek vb gibi, çoğu şu anda bir yabancı bankanın maaşlı çalışanı olan kişiler.

Senin için iyi olanı söylemezler:

1) işverenleri ne diyorsa onu söyler
    2) bir sonraki pozisyona yükseltilmek için her yalanı doğru gibi söyleyebilir
    3) senin para kazanıp kazanmaman adamın umrunda bile değil
    4) bonus almak veya jestiyon almak kısa vadede en önemli hedefleridir
    5) paraya tapan insanlar sana neden karşılıksız bir iyilik yapsınlar

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    sizde anlamışsınız 150 200 baz artmalı diyenler şimdi reel sektör zora girer diyor

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Dun aksam Taner Ozarslan'i dinledim.
    Ozetle sunu diyor:
    Dolari kacirdi iseniz oradaki gelir kaybini ancak Bist'den cikarabilirsiniz.
    "Favok marji yillik enflasyon uzerinde olanlari, mesela %20 ve uzeri olan sirketleri ayiklayin. Yaklasik 70 kadar sirket cikar. Sonra bunlarin icinden ihracat geliri olanlari bulun bu da 20 kadar sirket olur. Arkasindan borcluluk durumuna gore siralayin ve ilk 5-10 kadar sirkete en az 1 yilligina gonul rahatligi ile paranizi yatirin."
    Faizden cikartmak bu defa bayagi bi uzun surebilir.
    Bist'ten daha cabuk cikar biraz yipratici olsa da.
    Syg,

Sayın Dudu,
    aynen öyle bir bist oyuncusu olarak,
    en uygun yerden girmeyi bekliyoruz.
    bist şu an için çok ucuz
    ancak ucuzun da ucuzu var.

şu anda bist e girenler bile 1 yıl sonra çok iyi getiri sağlayabilir.
    dolar kaybını kapatabilir.

ancak şu ekonomik görünümde,
    giriş yapmak yürek ister yine de

eylül ayında tüy dikileceği hesabı ile
    bir iki ay daha beklemek daha uygun görünüyor.

bist in, Türkiye nin en dibi görmeden yükseliş trendine gireceğini sanmam
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

8.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Dolar bazında Nikkei, 38 yıl sonra bile yakalayamamış durumda Yenin değer kaybını:
    nikkei.jpg
    Bunu Japonya özellikle istiyor.. İhracatçı bir ülke olduğu için parasının ucuz olmasını istiyor tıpkı Çin gibi.. Sorun şu.. Biz ihracatçı değiliz

Yatırım tavsiyesi değildir...

Sayfa 398/1252 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498898 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •