Sayfa 4/23 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
Arama sonucu : 179 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Ayyıldız

28.01.2015.... Bakalım neleri yapmış....neleri yap/a/mamış...?

Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras kapitalist dünyayı titreten manifestosu

1. Ekonomi canlanana kadar kamu borcuna denetim getirilecek ve faizler konusunda yeniden anlaşma yapılacak.
    2. AB'den kamu yatırımı programını finanse edecek şekilde Merkez Bankası'nın rolünü değiştirmesi talep edilecek.
    3. 500 bin Avro üzeri geliri olan herkes için gelir vergisi yüzde 75'e çıkarılacak.
    4. Seçim yasası Nispi Temsil Sistemi'ne çevrilecek. Azınlık veya farklı düşünce taraflarının, mecliste temsili sağlanacak.
    5. Avrupa ortalamasına göre büyük şirketlere konan vergiler arttılacak.
    6. Lüks tüketime özel vergi konulacak.
    7. Kiliseye ve gemi inşa sanayisine sağlanan ayrıcaklıklar kaldırılacak.
    8. Bankaların gizli önemleri ve yurtdışındaki sermayeleriyle savaşılacak.
    9. Askeri harcamalar kesilecek.
    10. Asgari ücret 750 avro olacak.
    11. Hükümet, banka ve kiliseye ait binalar evsizler için kullanılacak.
    12. Devlet okullarında çocuklara ücretsiz kahvaltı ve öğle yemeği verilecek.
    13. İşsizlere, evsizlere ve düşük ücretlilere bedava sağlık hizmeti verilecek.
    14. Mortgage kredi ödemelerini karşılayamayan yoksul ailelere yüzde 30'u kadar sübvansyon verilecek.
    15. İşsizler için ödenekler arttırılacak.
    16. Bankalar millileştirilecek.
    17. Stratejik önemdeki eski kamu kuruluşları (demiryolları, havaalanları, posta ve su hizmetleri) yeniden millileştirilecek.
    18. Yenilenebilir enerji tercih edilecek ve çevrenin korunması sağlanacak.
    19. Güvencesiz işe alımlar ve belirsiz süreli sözleşmeler sınırlanacak.
    20. Toplu iş sözleşmeleri yenilenecek.
    21.. Kilise ile devletin ayrılmasını sağlayacak anayasal reformlar yapılacak.
    22. Avrupa ile yapılan anlaşmalar referanduma götürülecek.
    23. Milletvekillerinin ayrıcalıkları kaldırılacak. Yargının hükümet mensuplarını soruşturabilmesinin yolu açılacak.
    24. Halk protestoları sırasında polisin maske takması ve ateşli silah kullanması yasaklanacak.
    25.. Göçmen toplama merkezlerinde insan haklarını garanti altına alınacak.
    26. Göçmen ailelerin bir araya gelmeleri kolaylaştırılacak.
    27. Uyuşturucu ticaretiyle mücadele kapsamında uyuşturucu tüketimine konan ceza kaldırılacak. Uyuşturucu rehabilitasyon merkezleri için kaynak artırılacak.
    28. Yasa tasarısında olan vicdani ret hakkını düzenlenecek.
    29. Kamu sağlık hizmeti için kaynaklar Avrupa seviyesine çıkarılacak (Avrupa seviyesi GSYİH'nin yüzde 6'sı kadar; Yunanistan'da yüzde 3)
    30. Milli sağlık hizmetleri için vatandaşların para ödemelerine son verilecek.
    31. Özel hastaneler millileştirilecek. Ulusal sağlık sistemi için özel katkı payı kaldırılacak.
    32. Yunan askeri birlikler Afganistan ve Balkanlardan çekilecek. Kendi sınırlarımız dışında hiçbir yerde Yunan askeri kalmayacak.
    33. İsrail ile askeri işbirliği kaldırılacak. 1967 sınırları içindeki Filistin devletinin kurulması için destek verilecek.
    34. Türkiye ile istikrarlı anlaşmalar için müzakere yapılacak.
    35. Yunanistan'daki tüm yabancı askeri üsler kapatılacak ve NATO'dan çıkılacak.

epikur... 31.01.2015 tarihinde... demiş....

Originally Posted by epikur

Borsa sirketlerine yatirim yapdigim halde... rahat uyumami saglayan bazi önlemlerim:

1. Uzun yatirim icin düsündügüm sirketin sektörünü ve ürettigi mallari/hizmetleri az cok taniyorum ve senelik/dönemlik faaliyet raporlarini ve mali tablolarini düzenli olarak dikkatle okuyorum/calisiyorum ve tüm finansal rakamlari ve rasyolari gözden gecirdigimden eminim

2. Uzun yatirim icin düsündügüm sirketin gecmis 5 senelik satis gelirleri, kar, serbest nakit rakamlarini ve temettü politikasi gidisatini...az cok biliyorum

3. Uzun yatirim icin düsündügüm sirketin... gelecek 3-4 ayi kapsayan satis gelirleri ve kar rakamlari icin az cok mantikli öngörülerim mevcut.

4. Uzun yatirim icin düsündügüm sirketin su anki yüksek serbest nakdi ve temettü getirisinden dolayi, fiyat düsüslerine karsin, az cok saglam bir emniyet agi bulundugundan eminim.

5. Mükemmel bir senet alim fiyati diye bir seyin olmadigini bildigimden, zamana yayilmis kademeli alimlarimla, mümkün olabilecek en iyi fiyata.... lotlarimi biriktirebildigimden eminim.

6. Risk denilen seyin... soyut bir kavram olmadigini, tam tersine ciddi bir sermaye kaybi olabilecegini aklimdan cikarmadigimdan, tek sirket yerine, sermayemi en azindan 7-8 sirkete dagitarak, tek sirketde olusabilecek olumsuz bir gelismenin etkilerini asgari seviyeye indiriyorum.

7. Borsadaki tüm yatirimlarimi... varliklarimin ancak ücde biri oraninda olmasin izin verdigimden, genel risk dagilim kuralinida uyguladigimdan eminim.

8. Elimden gelen her seyi yapdigimdan ve alabilecegim her türlü tedbiri almis olduguma dair emin oldugumdan, gerisi de artik nasipdir deyip, huzurla arkama yaslanabiliyorum.

31.01.2015....tarihinde aktarmışım.....

CENGİZ HAN'dan.....

1. Güven hediyeden kıymetlidir

Cengiz Han'a göre liderler için muhatabına verdiği güven hediyelerden daha mühimdi. İyi bir yöneticinin emri altındakilere güven aşılaması gerektiğinin, insanların yöneticilerine duyduğu güveni yitirmeleri halinde başka arayışlar içine gireceklerinin, neticede herkesin öncelikle kendini ve geleceğini kollamak zorunda kalacağının farkındaydı.

2. Kim sadık,kim değil, iyi bil

Cengiz Han insanlara ne kadar yaklaşılacağını, karşısındakinin yaradılışına göre sadakatinin nasıl kazanılacağını çok iyi biliyordu. Kendisine zor günlerinde yardım edenleri asla unutmadı. İhanet edenleri ya da buna tevessül edenleri de. Etrafındakilere karşı cömertti. Kendi yanında cesaret ve sadakatle hizmet edenleri statüleri ne olursa olsun onurlandırırdı.

3. Evde adalet,ülkede adalet

Cengiz Han aile bağları yüzünden zaaf göstermemiş ve yeri geldiğinde en yakınını dahi cezalandırmıştı. Ancak kendi soyundan gelenleri ortadan kaldırmanın tehlikeli olduğunun bilincindeydi. Miras ve görev paylaşımı adil bir şekilde yapılmazsa kardeşler ve akrabalar arasında kavga çıkması her zaman muhtemeldi. Bu sebeple kendinden sonraki imparatorun uzlaşma yoluyla seçilmesini sağladı. Neticede üçüncü oğlu Ögedey varisi seçildi.
    4. Disiplin olmadan güçlü sayılmazsın

Vücudu için demirden bir disiplin geliştirmişti. Kendisini kış boyunca çıktığı sürek avlarında denerdi.

5. Kurallar, kurallar, kurallar

Bir yöneticinin, ne kadar dirayetli, zeki ve bilgili olursa olsun kurallar olmadan tesirli ve kalıcı olamayacağını kavramıştı. Kurallar mutlaka yazılı olmalıydı. Kurallar ve bunların tatbik edilmesini sağlayacak, gerektiğinde uymayanları cezalandıracak bir otorite olmadan ilerlemek mümkün değildi. Şüphesiz çıkar hırsıyla kuralları hiçe sayan müteşebbisler olacaktı. Ancak bunlar eninde sonunda kanunun pençesine düşecek ve hüsrana uğrayacaklardı.

6. Kalıcı yönetim yoksa otorite zayıflar

kendilerinden üstün bir ülkeye yaptıkları ilk seferdi. Bu tecrübeyle yerleşik topluluk ve medeniyetleri tanıdılar. Bu ülkeleri ele geçirmek için teknolojinin ne kadar önemli olduğunu kavradılar.

Buhara'da iki tarafta sıra sıra evleri, tuğla duvarlı sarayları ve büyük binaları gördüğünde şaşkınlığa uğramıştı. Kafkasya ve Rusya seferleri de Moğollar için büyük bir tecrübe olmuştur. Buralardan topladıkları bilgiler sayesinde söz konusu coğrafyaya asırlarca hükmedebildiler.

15. Bir bilene sor

Yöneticilerin başarılarında danışmanların payı büyüktür. Ancak gerektiğinde karşı çıkabilen danışmanlar yöneticiyi hata yapmaktan koruyabilir. Bunun farkında olan Cengiz Han farklı uluslardan danışmanlarla çalıştı. Bilgi ve yeteneklerinden faydalandı. Böylece hata riskini en aza indirdi. Onun yönetiminde bir çoban, general veya bir düşman, danışman olabilirdi. Kendine hizmet edenlere Moğol olsun ya da olmasın cömert davranırdı. Dolayısıyla yabancılar da Cengiz'in hizmetinde çalışmak isterlerdi.

16. Yeniliğe açık ol

Ele geçirdiği ülkelerin yönetim sistemlerini alırdı. Yazının, bürokrasinin ve siyasî danışmanların gereğine inanmıştı. Cengiz ve sonrasındaki dönemde sağlanan istikrar, diğer adıyla Pax Mongolica (Moğol Barışı) ticaretin en geliştiği dönemlerden biri olmuştur.

17. Rakibini tanı

Sözkonusu zenginlikse rekabet ve akla gelmedik entrikalar kaçınılmazdır. Tarihte birçok hanedan bu çekişmeler yüzünden yok olmuştur. Bunun şuuruna varan Cengiz Han adımlarını dikkatle attı; entrika çeviren ve insanları birbirine düşürenlere karşı temkinli davrandı. Rakiplerine fırsat vererek hata yapmalarını bekledi.

18. Kazanamayacağın sefere çıkma

Düşmanlarından işe yarayanları ortadan kaldırmaktansa onlardan faydalanmayı tercih ederdi. Düşman ordusundaki en iyi asker ve silah uzmanlarının canını bağışlar, ordusuna katardı. Düşmanınki ile kendi gücünü kıyaslayarak savaşa girer, hasımları hakkında yeterince bilgi topladıktan sonra doğru zamanı beklerdi. Kazanamayacağı sefere çıkmazdı. Gerek Kıpçaklar, gerekse Ruslar Moğolları küçümsedikleri, Moğolistan, Çin ve Türkistan'da neler yaptıklarını bilmedikleri için yenildiler. Bu sayede Moğol orduları Avrupa'nın içlerine kadar girebildi.

19. İnan ki ölümsüz olasın
    Dünyaya belli bir görev üzere geldiğine ve bu görev için Tanrıdan destek göreceğine inanmıştı. Bu inanç onu maneviyata yönlendirdi. Taoistleri vergiden muaf tuttu. Müslümanların dinleri için öldüğünü gördü, etkilendi. Ülkesinde herkes dinini yaşamakta özgürdü.

20. Basit yaşa, dua et

Lükse itibar etmez, göçebelik geleneklerini ve basit hayat tarzını sürdürürdü. Ancak gerektiğinde ihtişam ve gösterişten faydalanmıştır. Bilhassa önemli karar arifelerinde kutsal Burhan Haldun dağına çıkarak inzivaya çekilir, dua ederdi. Taoist rahip Çang Çun'un kendisine önerdiği gibi düzenli bir hayatın ömrü uzattığına inanırdı. Sonsuza dek yaşamak mümkün olmasa da Cengiz Han'ın ölümsüzlüğü aramasına pek şaşmalı. Çünkü ebediyen var olmak düşüncesi insanoğlunun en büyük arzusudur.
    Son düzenleme : TALEBE; 21-02-2017 saat: 20:28.

30.09.2015 tarihinde.... özdemir... yazmış....

Sayin ppgg,

28 yildir borsada islem yaparım.
    Bu sure zarfında sayisini hatirliyamayacagim kadar kriz gordum.
    Hiçbir krizde satmadım. Bunu fırsat olarak gorup Alttan tekrar almak amacli olanlar haric.

Yani panik yapmadım. Panik yapip elindekileri kaptıranları da anlamadım.
    Bu birazda olaya bakis acisiyla alakali, nakitteyken kriz geldiyse hatta biraz aceleci davranip erken almisliklarim coktur. Cunku hep buyuk resme odaklanir bunun gecici oldugunu farkedip 3-5 ay hatta bazen 1-2 sene sonrasina odaklanirim.
    Bazi derin krizlerde satmadigim icin pismanliklarim ve zaman kayiplarim tabiiki oldu fakat onlardada hep sonucta tekrar toparladim.

Bu biraz borsaya bakis acisiyla alakali birsey. Ben hep soyle dusunurdum. Insanlara bak ulke felakete gidiyor dusuncesiyle ellerindeki fabrika hisselerini olu fiyatlardan ellerinden cikariyorlar ama evlerini,arabalarini ayni sekilde satmiyorlar arada ne fark varki derdim. Ev dedigin apartmanda bir hisse, borsadakide bir fabrika, sirket hissesi neden gelecegiyle alakali endise edeyimki derdim. Bu ulke batacaksa zaten herseyimizle batariz, diger menkul ve sermayemizinde degeri sifirlanir zaten seklinde dusunceye sahip olurdum. Insanlarinda olaya bu sekilde bakamamalarina anlam veremezdim.

Yine su son krizde kendimi parcaladim insanlarda farkindalik yaratabilmek amacli bir cok sitede adeta uyari niteliginde acik acik bunun alim firsati oldugunu vurguladim yazdim. Hatta ayni yaziyi bir cok topikte paylastigim icin uyari dahi aldim.

Tabii benimde zaafim olan konular var. En bastada hisse secimlerinde cok basarili birisi degilim. Bu konuda fazla mesafe hala katedemedim. Kendimi o konuda gelistirmeye calisiyorum. Yani basarili borsa yatirimcisi olmak icin, surekli calisip kendimizi gelistirmek,yenilemek zorundayiz. Hepimizin eksikleri var. Onemli olan farkina varmak,sizde farketmissiniz dilerim bundan sonra basarilariniz artarak devam eder.
    Gunlerce bir cok topikte paylastigim uyari yazimi kopyaliyorum bazilarimiz icin bundan sonraki benzer durumlarda faydali olabilir;

Uzmanlar akdeniz insaninin karakteristik yapisini; ya cok iyimser yada asiri kotumser oldugu seklinde tanimliyor. Sahsen bende ayni gorusteyim. Ayarimiz maalesef yok. Bu kadar abartmanin hic anlami yok. Piyasalarin 25-30 yillik gecmisini inceleyecek olursaniz; goreceksinizki bu gibi belirsizlik ve karisikliklarin oldugu donemler, geriye donup bakildiginda hep borsa icin alim firsat seviyeleri, doviz icin ise satim firsati donemleri oldugu kanaatine varacaksiniz.Borsa daha dusermi? ben 70.ooo altini zor goruyorum. Dovizde ise kisa vade biraz daha gitsede cokda ust rakamlari beklemenin rasyonel bir bakis acisi olarak degerlendiremem. Tabiiki bunlar mevcut sartlarin korunmasi durumunda gecerli. Sizi bu kadar kotumserlige iten nedeni anlayabilmis degilim. Siyasetse en kotu ihtimal secim sonucunda ayni aritmetik tablo cikar ve partiler caresiz koalisyona evet demek zorunda kalirlar. Ne yani 3 ay sonra bir dahami secim yapalim diyecekler ? Tirmanan teror olaylarimi ? 30 yildir vardi.Hatta havalarin sogumasini muteakip inlerine cekilmeye baslayacak etkisi ve gucleri azalacak diye dusunuyorum.FED faiz arttirimimi? zaten bununda onemli bir kismi borsada satildi. Dovizde ise alindi. Anlayacaginiz benim fikrim her iki ensturumaninda hareket alani daraldi. Gorusum dogrultusunda pozisyon aldim ve koruyorum. Bunlar benim gorusum lutfen hic kimse yanilma ihtimalimi gozardi etmesin.Y.T.D

Son düzenleme : TALEBE; 22-02-2017 saat: 08:35.

22.10.2015 tarihinde yazmışım....

Borsa..... "oyun" değil...... "En ciddi iştir".......

Bizler , bu ciddi işle meşgul insanlarız.......

Önyargı bizi tuzağa taşır.......

Analiz, kıyas en doğru tahmini yapmamız için kullandığımız kriterler. Dünya, konjonktür daha pek çok veri ile karar vermeye çalışırız. Sempatimiz vardır bir takıma, partiye, renge v.s.
    Ancak rasyonel davranmak durumundayız.....
    Vobcu ve şortta iseniz hep kaos isteyebilirsiniz...... Bireysel kârınızı önceleyebilirsiniz....

Ama, borsa "ideolog" derecesinde "fanatik" insanların faaliyet alanı olamaz, olmamalı..... Çünkü "analiz" kabiliyetiniz topal kalır... Saplantılarınız vardır.....

19.12.2010.....muhammedtalha.... ötekiköy....

Yatırımı ticaret gibi yapılırsa akıllıca olur. Her kurumsal menkul kıymet, ilk aşamada belli bir işin ortaklığı olarak görülmelidir. Hisse senedini aldığımız şirketin ortağı olduğumuzu düşünmeliyiz. İşin bir kısmının veya tamamının sahibi olamak arasındaki en temel farklılık sermaye tahsisidir. Yani bir şirketin binde birine sahip olmak ile şirketin yüzde ellisine sahip olmak işten kazanılan paraların veya konulan sermayenin nereye tahsis edileceği kararı dışında herkes için aynıdır(imtiyazlı hisse senetleri hariç). Eğer bir kişi hisse senedi alıp satarak kar elde etmek istiyorsa tek başına bir işe atılıyor demektir ve eğer başarmak istiyorsa iş hayatının kurallarına uymak zorundadır.

1) Ne yaptığını ve İşini bil; Menkul kıymet değerleri hakkında, iş hayatında üretip sattığının değeri kadar bilgi sahibi değilsen, normal faiz ve kar payı getirileri haricinde bir iş karı bekleme.

2) Paranızı ne yapacağınız hakkında vereceğiniz karara başkasının ne kadar etkili olacağını belirleme konusunda, eğer o kişinin performansını yakından izleyip doğru bir şekilde değerlendiremiyorsan ve etik yeterliliği ve yeteneği üzerinde olağan üstü bir güvene sahip değilsen, işin yönetimini (sahip olduğun portföyün yönetimini) başkalarına teslim etme.

3) Güvenilir bir hesap yöntemi ve süreci, makul bir getiri sonucu vermiyorsa, bu işe girme. Özelikle kazancı az riski bol işlerden uzak dur. Yatırım kararlarını iyimserliğe değil matematiğe dayandır. Getiri kısıtlıysa riski de kısıtla.

4)Bilgi ve deneyiminize dayanarak cesur olun. Eğer veriler den bir sonuç çıkardıysanız ve yargınızın sağlam olduğuna inanıyorsanız, başkaları duraklasa ve hatta karşı gelse bile bildiğinizi yapın. Kalabalık sizinle aynı fikirde değil diye haklı veya haksız olamazsınız. Verileriniz ve yargınız doğru olduğu için haklı olursunuz.

Bununla ilgili olarak Warren Edward Buffet tarafından Benjamin Graham ve David L.Dodd tarafından 1934yılında ilk baskısı yayınlanan Security Analsys (Menkul Kıymetler Analizi) kitabın 50. yıl dömünümde Colombia Üniversitesinde yaptığı konuşmadan bir pasaj aktaralım.

Graham ve Doddsville'li yatırımcıların ortak entellektüel tema bir işin değeri ile o işin piyasada bulunan küçük parçalarının fiyatı arasındaki çelişki ve farklılıkları bulmaktır. Bu iki grubun müritleri, bu çelişkilerden yararlanırken, piyasa analistlerinin meraklı oldukları ayrıntılar ile uğraşmazlar. Hisse senetleri pazartesi mi yoksa Perşembe günü mü, Ocak ayında mı, yoksa temmuzda mı alınmalı türü konulara dalmadan onlar tüm dikkatlerini çelişkilere ve farklılıklara yoğunlaştırır.

Sırası gelmişken şu noktayı vurgulayalım: İş adamları bir iş (şirket vs.) için alım kararı verirken, haftanın belli bir gününü veya yılın belli bir ayını seçmez. Bizde hisse senedi yatırımı yaparken belli bir günde vaya ayda alım yapmanın peşinde olmamalılıyız. Bir işin veya şirketin tamamı satın alınırken haftanın hangi günü olduğu farketmiyorsa, aynı işin küçük parçalarının alınması neden farketsin. Odaklanılması gereken Fiyat ve Değer dir.
    Son düzenleme : TALEBE; 22-02-2017 saat: 11:52.

BABA
    Milattan önce yazmış....

1.Bu işin mafya işi olduğunu ve bu amaçla teknik analizden yararlandıklarını unutma. Şimdi ortam daha bozuk. Hatta bu mafya ABDye bile kafa tutabiliyor İmkbnin ve tüm borsaların amacı servet transferi. Borsada insanlar birbirini yer. Sen,karşındakini yemesini öğreneceksin. Sömürü olmadan,sermaye birikmez. Senin 5 milyarında bile gözü var.
    Mafyayı anla.
    2.Teknik meselen hareketli ortalamalarla. Tutarsa...
    3. Borsada bir yanlış olursa,sonradan düzelir.
    4. Al,bekle. Çok al/sat yapma. Temeline bak,ucuzsa al. Kısa vadeli al/sat devamlı kaybettirir. Prim yapamamış olandan al.
    5.Vaktinde ve uygun fiyattan giremezsen,korkup erken bırakırsın.
    6.Kriz bitince,beklenti biter … Beklenti bitince yani kriz sona erince fiyatlar düşer. En azından bazı yamyamların eline kağıt geçmesi gerekir. Bu yüzden fiyat daha aşağılara çekilmelidir. Sadece toplamak için bile olsa.
    7. Patron hissesini övüyorsa,o hisseden hayır gelmez.
    8. Kredili işlem yapma,varlığının tamamını koyma.
    9. YO lar ve fonlar pisliğin kendisidir.
    10. Endekste yorulma olursa kaç. Ama bunu daha çok DOWda gör.
    11. İpler senin elinde değil. Hem bazen tahta çok alıcılı gösterilmek istenebilir. Spek kaçmaya çalışabilir bu durumda. Sende kaç.
    12.Aşağı oynamak,yukarı oynamaktan daha karlı.
    13.Zarardayken satmasını bil. Her şeye rağmen.
    14.Forumda,şurada burada herkese söylenen bir kağıt adamı götürür. Kendin bul. Ortak hareket etme,açığa satış,virman ky yı bitirmeye çalışıyorlar.
    15. Bazen alıcı çekmek için,piyasaya ot atılır. Yeterince inek çekilince de,kasaplar devreye girer. Otu ye ve kaç.
    16.Trend dostundur********
    17.Çok defansif oynarsan ,hiç bir şey kazanamazsın.
    18.Sen patronun yaptığı spekülasyondan kork. Spek patron veya onun yönlendirdiği birisidir.
    19.Duygusuzluk kaybettirir....
    20.Bir yerde çok volalite varsa oradan kaç.
    21.Hata varsa,sat Kurtul Öyle düşün.
    22.Tavandan mal alma,tabandan mal satma.
    23.Seans sırasında deprem olmadıkça Hedeflerini değiştirme.
    24. Kaybediyorum,daha da kaybedeceğim demişsen Bitmişsindir.
    25.Üst üste kendini soydurma. Amaçları seni deli etmek. Elindekileri almak.
    26. Kademe,derinlik,altını doldurdular. Şunu şöyle yaptılar,şunu böyle yaptılar. Peh.
    27. Defter değerinin yarısı,onun görebileceği.
    28. Teknik analiz speğin ne yapabileceğini kestirebilmektir.
    29.Sorunlu kredisi varsa Kaç
    30.kazandığını dışarı çekeceksin,speğe yük olacak kadar mal almayacaksın. Bilançosu sağlam ve mal toplanan tahtalarda spek amcaları rahatsız etmeyecek kadar malı dağınık alıp sabırla bekleyeceksin. Bir tahtada semirmiş ky cı olma Satış geliyor abi sen harcama ben alıvereyim der gibi yapmak lazim sanki.
    31. Oldukça dağınık durumdaki tahtalarda teknik analiz yapılabilir
    32. Herkesin ne alırsa kazandığı günler gelirse,sinyaller geliyor demektir
    33.Uzun vadeci muhafazakarlar gibi düşünmek arada iyidir...
    34.Borsadan emekli olunmaz
    35.Temettü verimi olsun
    36. Haddini aşan zıddına dönüşür Borsa oynanan değil,alınıp,satılan bir yer
    37.Vob a bulaşma
    38.Kötü günde al,iyi günde sat.
    39.Teknik analizde tahtada mantık yoksa teknik analiz bakımından tahtaya girme
    40.Borsayı gerektiği kadar uzaktan takip et
    41.KAZANMANIN YOLU NE?Zamanında hisseyi sağmasını bilmek

......

"Tecrübe....Kişinin hayatta yediği kazıkların bileşkesidir." derdi matematik hocam...
    Son düzenleme : TALEBE; 22-02-2017 saat: 11:50.

Kötümser yalnız tüneli görür,
    İyimser tünelin sonundaki ışığı görür,
    Gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.

.................

Eski zamanlarda bir kral, saraya gelen yolun üzerine kocaman bir kaya koydurmuş, kendisi de pencereye oturmuştu. Bakalım neler olacaktı?. Ülkenin en zengin tüccarları, en güçlü kervancıları, saray görevlileri birer birer geldiler, sabahtan öğlene kadar. Hepsi kayanın etrafından dolaşıp saraya girdiler. Pek çoğu kralı yüksek sesle eleştirdi. Halkından bu kadar vergi alıyor, ama yolları temiz tutamıyordu. Sonunda bir köylü çıkageldi. Saraya meyve ve sebze getiriyordu.Sırtındaki küfeyi yere indirdi, iki eli ile kayaya sarıldı ve ıkına sıkına itmeye başladı. Sonunda kan ter içinde kaldı ama, kayayı da yolun kenarına çekti. Tam küfesini yeniden sırtına almak üzereydi ki, kayanın eski yerinde bir kesenin durduğunu gördü. Açtı.. Kese altın doluydu. Bir de kralın notu vardı içinde.. "Bu altınlar kayayı yoldan çeken kişiye aittir" diyordu kral. Köylü, bu gün dahi pek çoğumuzun farkında olmadığı bir ders almıştı. "Her engel, yasam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.

Sayfa 4/23 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •