Sayfa 41/336 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon
Arama sonucu : 2682 madde; 321 - 328 arası.

Konu: GSRAY - Galatasaray Sportif

1.  Alıntı Originally Posted by bt1975 Yazıyı Oku
    56 buy
    Ahvalimiz ne yönde başkan sence?

Bütçe bahanesi ile mal mı çatılar yoksa her zaman olduğu gibi bizim iyi haber kötü endekse mi denk geldi?
    Yazdıklarım sohbet muhabbettir. Yatırım Tavsiyesi Asla Değildir. Kahve muhabbeti, çay muhabbeti biraz da mahallede eve giderken rastlaştığın köşe başı dost muhabbetidir...
    Selamlarımla...

2.  Alıntı Originally Posted by pasaman Yazıyı Oku
    Ahvalimiz ne yönde başkan sence?

Bütçe bahanesi ile mal mı çatılar yoksa her zaman olduğu gibi bizim iyi haber kötü endekse mi denk geldi?
    Bazen alım geç gelir yada gelmez, ben alımın geleceğini düşünerek aldım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by bt1975 Yazıyı Oku
    Bazen alım geç gelir yada gelmez, ben alımın geleceğini düşünerek aldım
    1.56 sattın sandım ben de hocam!
    Yazdıklarım sohbet muhabbettir. Yatırım Tavsiyesi Asla Değildir. Kahve muhabbeti, çay muhabbeti biraz da mahallede eve giderken rastlaştığın köşe başı dost muhabbetidir...
    Selamlarımla...

4.  Alıntı Originally Posted by BOZman Yazıyı Oku
    bilmiyorum ve soruyorum;
    yıllardır zarar açıklayan şirket , özsermayesi ekside olmasına rağmen son sene kar açıklarsa bedelsiz sermaye artırımı yapabilir mi?
    bunun için kayıtlı sermaye tavan sınırına dayanmışsa, önceden başvurup tavanı artırmaya gerek var mı?
    Bozman kardeşim, yukarıdaki sorunu şu şekilde cevaplamıştım:
    1) Özsermayesi eksi olan bir şirket bedelsiz yapamaz çünkü bedelsiz artırım için gereken sermaye namevcut. Özkaynaklar kaleminin alt kalemlerinden birinde örneğin geçmiş yılara ait birikmiş kâr kaleminde artı bir meblağ olacak ki bu meblağ bu alt kalemden alınıp ödenmiş sermaye kalemine dahil edilebilsin ve böylece de bedelsiz artırım yapılabilsin. Bilançoda böyle bir durum söz konusu değil.
    2) Eğer yapma imkanı olsaydı bile bedelsize gitmek hangi akla hizmet edecek ki? Bedelsize gitmenin ne bir getirisi var ne de bir anlamı. TH

Ama sorunun bir boyutunu belki de ana temasını atlamışım. Şirketin mevcut durumdaki sermaye tavanı olan 540M tl ye halihazırda ulaşıldığı için; mevcut sermayenin "bedelsiz, bedelli veya da tahsisli" yollarından herhangi biri ile artırılması cihetine gitmek için bu 540M tl lik tavanın (ki bu rakam şu anda hem "mevcut kayıtlı sermaye tavanı" hem de "mevcut sermaye" dir) her halükarda artırılması gerekir. Yani mevcut sermaye zaten tavana dayanmış olduğundan dolayı; bedelsiz de dahil herhangi bir yöntem ile sermaye artırımına gidilmesi için KST'nin artırılması şarttır.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

5. 3 ay içinde şirketin dernekten net alacağı 104 milyon tl artarak 540M tl den 644M tl ye çıktı, alenen şirket derneği fonluyor işte. Bu durum gerçekten de çok üzücüdür ve birisinin buna dur demesi gerekiyor, bu birisi de SPK veya onun üst kurumu olan Hazine ve Maliye Bakanlığı veya da Ticaret Bakanlığı olmalı.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

6. teşekkürler TH.

anladığım kadarıyla sermaye artırımı olursa sadece bedelli olabilir gibi yakın dönemde çünkü özsermaye hala ekside...sence bir bedelli sermaye artışı gelebilir mi? 540 milyon olan KST 2,7 milyara çıkarıldı...yani onay alındı, gk'da oylamaya kaldı .
    şaka maka 2,7 milyar tl dile kolay.

600 küsür milyona yükselmiş derneğin şirkete borcu. SPK nakit katılma zorunluluğu koyuyordu, ama bunlar nakit katılıp geri borç alarak arkadan dolanıyordu her seferinde. Bu kez ihtimal var mı?

şampiyon olunduğu ve CL'ye gidildiği sürece sorun yok gibi, 1,08 milyar ciro yapıldı geçen sene. Bu sene daha yüksek olabilir. Bu durumda sermaye artışı olmadan da borç ödeyerek işin içinden çıkabilirler şirket olarak. Zaten herşeyden önce dernekteki paralarını alsalar 600 küsür milyon bu yeterli olur nakit akışı açısından.

para daha çok derneğe lazım gibi, şirketin sermayesini artırmak aksine derneğin cebinden para çıkması demek. Ama parayı geri aldıkları için dernekten giren paraya değil halka açık kısımdaki yatırımcıdan gelen paraya göz dikiyorlar hep.

7. Bilanço ve mali yapı açısından açık ara ile en güçlüsü GSRAY'dır, özkaynaklar eksi 193 milyon tl ye iyileşti, FENER ve BJKAS'ın özkaynakları eksi 700-800 milyon tl civarındadır, eğer bir sportif a.ş.nin bedelliye gitmesi gerekiyorsa o sportif GSRAY değildir çünkü GSRAY'ın yeni bir bedelliye ihtiyacı yoktur.

8. Tamam GSRAY'ın yani sportif a.ş.nin yeni bir bedelliye ihtiyacı yok ama maalesef GSRAY Derneğinin acilen nakde ihtiyacı var, şirket derneği fonladığına göre yapılması muhtemel bir bedelliden gelecek nakit bir şekilde derneğe yolunu bulur, işte böyle bir olasılık olumlu olan büyük tabloya olumsuzluk enjekte ediyor.

Sayfa 41/336 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •