Sayfa 43/1000 İlkİlk ... 3341424344455393143543 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 337 - 344 arası.

Konu: Mevduat Cafe

1.  Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    Hissede şimdi alsam istediğim an satabilirim.valör ancak mkk sicilime işlenmesinde olur eğer gün içinde satmazsam

Hisse içerikli fonlar el kol bağlı hareket özgürlüğü yok.
    Borsa yatırım fonları(BYF) var hocam hisse senedi alır gibi alıp satabilirsiniz işlem hacminiz yüksekse sıkıntı olabilir gerçi onlarda

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

2. fonları incelerken , karşılaştırma ölçütlerine bakmak lazım... bazı fonlarda karşılaştırma ölçütü olmuyor... bu dediğim fonun ise eşik değeri var ... eşik değeri de bıst kyd 1 aylık mevduat tl endeksi imiş.... kap ' da güncel izahname kısmında yazıyor zaten....
    şimdi eşik değeri mevduat faizi olan bir fon hisse senedinde ne kadar risk alabilir ki sürekli di mi ? izahnamesini okursunuz güzelcene.... neye ne akdar yatırım yapabiliyor hepsi orada yazıyor... atıyorum borsa % 10 düşse bu fon da % 10 eksi yazacak gibi bir mantıkla düşünmemek lazım .... hisse senedi fonu olsa % 80 hisse taşımak zorunda gün sonu kapanışta bildiğim kadarı ile... o zaman gün içinde hedge yapmamışsa hisse yoğun fon borsadaki düşüşten tabii ki etkilenir gün sonunda.... bu dediğim fon başka bir mantıkla yönetiliyor iyi inceleyin , kurcalayın... şimdi ben direkt fonun adını yazmak istemedim , başkasının reklamını yapıyormuş gibi ... borsa atıyorum yüzde yirmi düşse ne ppf na ne de bu dediğim fona döner bakarım zaten ... adres belli orta uzun vade için o zaman ...
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

3.  Alıntı Originally Posted by HAMZA SÜTBIYIK Yazıyı Oku
    fonları incelerken , karşılaştırma ölçütlerine bakmak lazım... bazı fonlarda karşılaştırma ölçütü olmuyor... bu dediğim fonun ise eşik değeri var ... eşik değeri de bıst kyd 1 aylık mevduat tl endeksi imiş.... kap ' da güncel izahname kısmında yazıyor zaten....
    şimdi eşik değeri mevduat faizi olan bir fon hisse senedinde ne kadar risk alabilir ki sürekli di mi ? izahnamesini okursunuz güzelcene.... neye ne akdar yatırım yapabiliyor hepsi orada yazıyor... atıyorum borsa % 10 düşse bu fon da % 10 eksi yazacak gibi bir mantıkla düşünmemek lazım .... hisse senedi fonu olsa % 80 hisse taşımak zorunda gün sonu kapanışta bildiğim kadarı ile... o zaman gün içinde hedge yapmamışsa hisse yoğun fon borsadaki düşüşten tabii ki etkilenir gün sonunda.... bu dediğim fon başka bir mantıkla yönetiliyor iyi inceleyin , kurcalayın... şimdi ben direkt fonun adını yazmak istemedim , başkasının reklamını yapıyormuş gibi ... borsa atıyorum yüzde yirmi düşse ne ppf na ne de bu dediğim fona döner bakarım zaten ... adres belli orta uzun vade için o zaman ...
    Fonun dağılımı mantıklı, borsa coşarsa getirisi gayet güzel olur, borsa çökerse kayıp minimum olur.
    Zaten şu anda da en iyi PPF'den daha iyi durumda.

254 kişi var.Kalabalık yok.Kişiye özel gibi

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Fonun dağılımı mantıklı, borsa coşarsa getirisi gayet güzel olur, borsa çökerse kayıp minimum olur.
    Zaten şu anda da en iyi PPF'den daha iyi durumda.

254 kişi var.Kalabalık yok.Kişiye özel gibi
    fonun işleyiş mantığı benim de hoşuma gitti , ama ne olursa olsun temkinliyim çünkü aktif trade de yapılıyor fonda.... kısıtlı serbest fon gibi yönetim tarzı hoşuma gitti... bildiğimiz serbest fon değil tabiii.... mesela hissede eksi short pozisyon taşıyamıyor anladığım.... uyması gereken kural gereği , gün sonunu hissede en az sıfır veya üstünde kapatması gerekiyor nette.... zaten tam serbest fon olsa , onlar kap te yok ki... nitelikli yatırımcı için serbest fonlar... bende twitter hesabı yok.... orada yazıyor bir şeyler fonun yöneticisi ... ya adam zaten senelerdir bigpara' da da yazıyor ... mevduata alternatif bir fon gibi ama para piyasası fonlarının kısa vadeli borçlanma araçlarının bile risk değeri 2 iken bu fonun riskini de ona göre düşünmek lazım ... aklı kullanmak lazım. basiretli bir tüccar gibi davranmalı daima...
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Borsa yatırım fonları(BYF) var hocam hisse senedi alır gibi alıp satabilirsiniz işlem hacminiz yüksekse sıkıntı olabilir gerçi onlarda

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    borsa yatırrım fonlarında piyasa yapıcı olarak fon kurucuları kotasyon sağlıyor sağlamasına da , ha dediğin istediğin anda aktif kademede satıcı bulmak sıkıntı.... satışa yazarsın bekle babam bekle alıcı gelsin..... hala yeterli likidite yok .... arada fon kendi kendine tahtada işlemler yapıp duruyor ... amerikan borsalarında etf ler şelale gibi likit....

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
    Finans portföy bist30 byf vArdi likidite çok yetersizdi
    Gerçi şimdi tasfiye oldu

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
    serbest fonların getirileri yerlerde
    serbest fon seçmek yerine gidin Burganda %24,10 ile bağlayın...emin olun daha karlı olacaktır

8. borsa endeksine yatırım için borsadan etf alacağıma bir gün valörlü tefastan endeks fonu alırım daha iyi... sığ piyasada işlem sevmem

Sayfa 43/1000 İlkİlk ... 3341424344455393143543 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •