Sayfa 43/393 İlkİlk ... 3341424344455393143 ... SonSon
Arama sonucu : 3142 madde; 337 - 344 arası.

Konu: AYEN - Ayen Enerji

1.  Alıntı Originally Posted by Hotas Yazıyı Oku
    Ayen in Türkiye deki tüm satışları devlet alım-fiyat garantili ve usd. bazında. Arnavutluk yatırımlarının gelirleri ise eur. bazlı.
    Dolayısı ile Ayen in kur riski yok mertebesinde.

Enerji üreten yatırımları devreye girdikçe esas faaliyet karı yükseliyor ki bu borcunu çevirmesi-azaltabilmesi için çok önemli.

Enerji yatırımları yatırımlar bitene kadar geri ödemesiz , yatırım devreye girdikten sonra ödemeleri başlayacak şekilde kredi kullanılarak yapılır. Tüm enerji şirketleri yatırımlarını bu şekilde finanse eder. Enerji şirketleri için önemli olan kredi planına uygun (gecikme olmadan) yatırım projesini bitirip devreye almasıdır. Diğer önemli konu kur riski almaması konusudur. Bazı enerji şirketleri kur riski aldıkları için borçlarını çevirmekte zorlanmaktadır.

Ayen tüm bu konularda oldukça başarılı yönetilen bir şirkettir bana göre. Bu nedenle uzun vadeli yatırımcı olarak yıllardır bu hisseden biriktiriyorum.

Son 1 haftadır yaşanan hareket tahtaya yeni bazı oyuncuların girmeye başlaması kaynaklı gibi gözüküyor. Bunun 2 temel nedeni olabilir : ya şirketteki potansiyeli yeni keşfettiler ya da şirketle ilgili bilmediğimiz iyi bir ihtimali (yabancı ortaklığı vs.) biliyorlar.

Biz buradayız, sabırlıyız ve uzun yıllar bekleyeceğiz. YTD
    Borçlardaki kur etkisiyle esas faaliyet kârındaki etki aynı değil. Birbirine yakın bile değil. Satış hacmi ne zaman toplam borç tutarını yakalar o zaman bu anlattıklarınız doğru olabilir. Uzun lafın kısası borçlar o kadar korkunç boyutlara ulaşmış durumdaki satışların tamamının dövize endeksli olması bir şey ifade etmiyor. Ayen hiçbir zaman borçlarını ödeyebilecek noktayı geçtim borçlardaki büyümeyi durdurabilecek noktaya bile gelemiyor. Faiz giderine hiç girmiyorum bile. Yüklü bir bedelli olmadan bana göre bu şirket belini zor doğrultur.

Hissede Hüseyin Türker'den başka kimse yok. Dolaşımdaki hisselerin nerdeyse tamamını toplamış durumda. Hissenin de yatırımcıların da kaderi onun elinde. Ayen in fiyatı spekülatif, başka kimsenin bu hisseyi bu fiyattan alacağını zannetmiyorum.

2. gel 5.00 altına alalım. YTD

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4.  Alıntı Originally Posted by karahasan Yazıyı Oku
    gel 5.00 altına alalım. Ytd
    ahhh öyle bişey yapsa.

5. toplayan hüseyin çakma mı ki

6.  Alıntı Originally Posted by adilhan Yazıyı Oku
    toplayan hüseyin çakma mı ki
    Şüphen mi var. 50 - 100 lotun peşine düşenler , 16.5 milyon lotu bir kişinin toplamasına müsade ederlermi. kişisel düşüncedir. Asla yatırım tavsiyesi değildir.

7. Arkadaslar bu kadar düşüşün sebebi ne ben kaçırdım galiba.bilgisi olan var mi

8. Kişisel tahminim fiyatı yukarı çekti almak için , beklediği mallar satışa gelmeyince saldı aşağı . alıcıda - satıcıda kendisi , tahta boş. Peki buralardan toplayabilirmi çook zor. aldığından çok daha fazlasını kaptırır. Kişisel düşüncedir. Asla yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 43/393 İlkİlk ... 3341424344455393143 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •