Sayfa 432/997 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532932 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 3,449 - 3,456 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Originally Posted by El_Rey Yazıyı Oku
    15 yıl önceki mevduattan akıl almaz zararda falan olmazsın, bileşik getiri diye bir şey var, 15 yıl önce faizler neredeydi bir bakın. mevduat 2010 ve sonrası için cazibesini yitirdi. 2000 başından beri gayrimenkul ancak bir kaç yıl önce reel getiriyi yakaladı. Dolar son bir yıl içindeki atak olmasa reel olarak zarardaydı, kısa sürede açığını kapattı...

dudu: Hepsi uzun vadede biribirine yakinsar.
    Dogru zamanlarda birinden inip digerine binmeyi beceremiyorsaniz hic debelenmeyin, kasmayin bir tanesini secin ve uzun vade durun.
    Bir de bunu yapayim derken terse gelip sermayeyi tuketmek ve oyun disi kalmak da var.
    Ben bu gercegi 15 sene evvel gordum ve tek enstrumanla yoluma devam ediyorum.
    Syg,
    "hepsi uzun vadede birbirine yaklaşır " dudu nun yaptığı bu tespit çok doğru, zaten benim idda ettiğim konu 15 yıldır tl mevduata parasını yatıranın ciddi olarak reel zararda olduğudur.. eğer beklerse mutlaka dengeyi yakalayacaktır.

burada meşru hırsızlık yapan sistemin yapmak istedği fiyatları bazen olması gerekenin altına , bazende olması gerekenin üstünde tutmaktır, bu sayede kafası karışanların cebinden birikimlerini uçururlar..

dolar da, borsa da, altın da vs. tüm yatırım araçlarında bunlar uygulanır.. tabi bazen farklı yöntemlerde deneyebilirler. şartlar oluştuğunda yada oluşturulduğunda 40 yıldır yükseliş trendin de olan bist 20 yıllık düşüş trendine girebilir. tabi 40 yıl beklerseniz mutlaka yine olması gereken seviyeye gelir.

tabi burada insan ömrü ciddi bir belirliyeci, oyun kurucuları bunlarıda ciddi şekilde uzmanlar yardımıyla araştırıyorlar.

belki bilinmesi gereken tek şey meşru hırsızlık yapanların cebinizdeki parayı çalmak için her yolu deneyeceklerine, yani zihniyetlerinin bozuk olduğundan kesinlikle emin olabilirsiniz.

zaman zaman insanın beklemesinin mümkün olmayacağı , sabretmenizin mümkün olmayacağı kadar uzun süreler zararda bırakabilirler. bu bakımdan "nerden alırsam alayım nasılsa birgün dengeye gelir" mantığı çok geçerli değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by KARA BORA Yazıyı Oku
    Eyvallah powerpc dostum. Samimi söylüyorum: genel çizgini takdir ediyorum, mentalite olarak yakın sayılırız. Topa girmeye çalışana da ver topu oynasın abisi...
    sahte dostluklarınız da size mutluluklar, powerpc ile dalaşımız eskiye dayanır. sende aynı mantelite ye sahipsen zaten biraz sıyırmış olman lazım.. powerpc aklına geleni söyleyen birisi..

yani kurduğu cümle de "tüm bankacıları" kast ettiğine eminim. tabi seni ilgilendiren taraf "küfür etti ama bana değilse sorun yok" şeklindeyse bence de sorun yok.

3. Doları sattık 3.82 den cuma fakat bugün bana gösterdi ki bence bu dolar 4 tl yide geçer. Powerpc nin al yat taktiği daha mantıklı.

Ben kendi pozisyonumu bu şekilde alacağım Ytd

4. Oğlum bak git!

5.  Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba,
    ing e-turuncu kullanan arkadaşlar için bir sorum var.
    Sanırım hafta sonu günlük faizi hesaba aktarmayıp hafta başında toplu yatırıyor ..
    Ancak bugün pazartesi ve halen hesaba yatan bir faiz söz konusu değil. Bilgisi olan varmı ?
    Hesaba saat 17:00 den sonra aktarılan miktara günlük faiz işlemiyor, bu nedenden olabilir.

6. bugün usd dönüş var. oran paylaşacak olanlara şimdiden teşekkür.

Akli selim bi vatandas cikip ta bunlari kimin parasi ile aldiniz ve benzin faturasini kim oduyor demiyor yahu..............
    Bunlari sectik ise hizmet icin sectik, odemesi bizden, keyf cikartmasi onlardan......

Alıntı Originally Posted by demir113 Yazıyı Oku
    yine benzine zam
    adamlar 70 arabayla cumaya namaza gidiyorlar yanında 500 koruma ve devlet erkanı
    Belediyeler dahil tüm kamu kurumları vs... ülkede 25 vatanadaşa 1 memur düşüyor. REZALET bir durum
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

640bin liralik 2+1 icin kadinin gozleri parladi, kocasinin pervasiz ca onca emekle hazirlanmis,
    artik corba mi tatli mi neyi yerken ettigi laf ile hehe.............
    son donemin en kral reklamidir...

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Kolay satilan bir mal icin bu kadar reklam verilir mi?
    Aksam 1 saat tv izlemeye kalksam her 15 dk da bir reklama giriyorlar, cart procesi curt procesi bilmem ne procesi diye kafa utuleyip duruyorlar.
    Odemeler de 2019 da baslayacakmis.
    Syg,
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 432/997 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532932 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •