Sayfa 445/997 İlkİlk ... 345395435443444445446447455495545945 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 3,553 - 3,560 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by şirinbaba Yazıyı Oku
    bilgisizliğimi bağışlayın, islami beslenme ne demek?
    hayvanların yediği ürünlerde (yem vs.) dinen kabul edilmeyen gıdalar (domuz türevleri gibi) kullanılmamış olmamasını kastediyor sanırım.

2. http://www.hurriyet.com.tr/amp/yazar...kaldi-40630770
    Merkez Bankası yine her zamanki gibi “top çeviriyor”. Baz etkisiyle enflasyon düşüşünün beklentileri rahatlatmasını bekliyor, faiz artırmadan ama sözlü müdahale ile bu süreci atlatmak peşinde. Ama hafife alıyor. Faiz silahını zamanında kullanamıyor. “Para politikası, enflasyonu hedeflere ulaştıracak kadar sıkı olacak” deniyor ama 2020’ye kadar yüzde 5’e ulaşamayacakmışız. Bu durumda sıkı mı, gevşek mi?

3.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Boşta kalan tutar yok. Tümüne günlük faiz işliyor. Hesap açtığınız günden itibaren 90 gün geçerli %14,25 faiz oranı kampanyası.

Döviz alımında, şaşırtıcı gelebilir, gün içinde örneğin ING FX dolar satış kurundan bile daha cazip olduğunu kesinlikle söyleyebilirim.

Hesap açtırırken veya daha sonra EFT limiti yükseltmek için yazılı talimat verirseniz normalde 50.000 TL günlük limit 250.000 TL ve üzerine yükseltilebiliyor.
    Sn.elma, Sn.ressam'ın sorusu üzerine; Şekerbank gece gündüz hesabı için boşta kalan tutar yok diyorsunuz ama aşağıdaki banka linkinde de görüldüğü üzere 2.000 tl. (2,000-250,000) boşta tutulduğu görülüyor. Buna rağmen Şekerbank'ın hesabı günlük hesapların en cazibi olduğunu düşünüyorum.
    http://www.sekerbank.com.tr/yatirimu...g_sd_hesapfaiz

4.  Alıntı Originally Posted by KARA BORA Yazıyı Oku
    Sn.elma, Sn.ressam'ın sorusu üzerine; Şekerbank gece gündüz hesabı için boşta kalan tutar yok diyorsunuz ama aşağıdaki banka linkinde de görüldüğü üzere 2.000 tl. (2,000-250,000) boşta tutulduğu görülüyor. Buna rağmen Şekerbank'ın hesabı günlük hesapların en cazibi olduğunu düşünüyorum.
    http://www.sekerbank.com.tr/yatirimu...g_sd_hesapfaiz
    Biraz önce hesabı açtım. 2000 tl. boşta kalma işi doğru ama direkt söylemiyorlar. Kadına 3 defa sordum, her defasında konuyu değiştirdi. Peki ben şimdi paranın tümüne sterlin alacağım, kaçtan verecek hazineniz bir sorarmısın deyince ; 2000 tl. niz mutlaka hesapta kalması gerekiyor, bunun altına düşemiyorsunuz dedi. Bu arada döviz al-sat işini beceremiyorlar. Çok yavaşlar. İnternetten alıp- satmak daha pratik, hem de stres yok.

5. Dün gece küresel piyasalar proğramında Garanti bankası ekonomisti Tufan Cömert '' Şu anda %16 mevduat faizini bile bırakıp, Bist' den hisse alan var '' dedi. Işık Ökte - hakkaten 16 faiz var mı diye sordu. Gülerek var dedi.

6. Geçen hafta buraya %18 faizle borç verdiğimi yazdığımda hiç ama hiç kimsenin ilgisini çekmemişti. Yani mevduatçılar dövize veya borsaya kaymış demektir.

7. Sn.breakeven, "sorması sevaptır" derler; zannediyorum bankacısınız, geri aldığınız mesajınızda bahsettiğiniz blok mevduat nedir? Bilgi verirseniz sevinirim, Syg.

Sayfa 445/997 İlkİlk ... 345395435443444445446447455495545945 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •