Sayfa 458/567 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508558 ... SonSon
Arama sonucu : 4530 madde; 3,657 - 3,664 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1. Insanlari anlamak mumkun degil ya. Adam duygusalsa duygusal abi, sana ters geliyorsa ciddiye almazsin gecer gidersin. Nedir bu gareziniz, kininiz adama? Bir suru dallama hem adami takip edip surekli okuyor onun fikirlerinden esinlenerek bilgiclik kasiyor sonra da vurun abaliya. Sana al mi dedi, sat mi dedi senin hesabini ele gecirdi de portfoyunu mu yonetti danimanlik mi etti de bu kadar adami sorguluyorsunuz bu kadar ne etti de kinlisiniz adama anlamlandiramiyorum. Hemen hemen 3 yildir her iki topigi de takip ediyorum ve adam bu isin duayeni iste kabul edin. Yanilabilir duygusal yaklasabilir ve gayet de dogal. Sirketin kar-zararini binlerce maasla calisanlar net bilemiyor adam sanki sirketin muhasebe muduru de yaptigi tahmin denk gelmeyince saldirrr. Adam sirketine sektore karsi pozitifse size ne kardesim. Burda yazan cizen ufuren neler var onlara ses etmeyin kendisi burda olmayan adamin ardindan sallayin. Yemezler. Butun bu cakal surusunun ipligi pazarda. Not ediyoruz. Vesselam. Hayirli kazanclar. Demirden sasmiyoruz. Ytd

2. Ermaden Eregl iştiraki % 90. Bir defa bulunan rezervin sahibi Eregl bu oranda tartışmasız. Öte yandan ana üretici Isdmr cevheri alan da alacak olan da o. Isdmr de tıpkı Krdmd ya da diğerleri gibi cevheri Ermaden alacak. Bir noktada hemfikir olmamız lazım. Bu tartışmanın sonlanmasi için.

İsdmr olumlu ya da olumsuz etkileyecek her olay her durum % 95 oranında Eregl için de aynen geçerlidir olumluysa olumlu olumsuzsa olumsuz. Olsa olsa % 5 kısmı Eregl etkilemez herhangi bir gelişmenin..Bu anlamda bir gelişme Isdmr Ereglden daha fazla etkilemez eşyanın tabiatına aykırı bu durum. Örneğin ben Eregl taşıyorum portföyümde ama aynı zamanda İsdmr de taşımış oluyorum ya da Kumaş da ya da Ermaden de vs

Öte yandan münhasıran Eregl özgü olumlu ya da olumsuz bir durum İsdmr ayni sekilde etkileyecektir diyemeyiz. Çünkü Eregl Isdmr sahibi, ismdr Eregl değil.

Bence bu karşılaştırma gereksiz bir tartışma. Isdmr Eregl göre bir noktada ayrışma gösterebilir ana ortak Eregl olduğu için şahsen her.dönemde isdmr temettü açısından Eregl nazaran daha kesin dağıtım yapar diyebilirim. Bu yönüyle isdmr daha avantajlı olarak düşünülebilir ama bu durum haricinde ben her durumda Eregl olmanın daha geniş yelpazede avantajlar sunacağını tahmin ediyorum.

Özetle Ermaden olayının Isdmr açısından Eregl nazaran daha fazla avantaj ya da kazanç sağlaması bence mümkün değildir. Eregl rezervin sahibi Isdmr ise kullanıcısı

3. *Bist100 Aracı Kurum Dağılımında bugün piyasaya para girişi 1Milyar TL’nin üzerinde gerçekleşti.

4.  Alıntı Originally Posted by Dagruzgari Yazıyı Oku
    Insanlari anlamak mumkun degil ya. Adam duygusalsa duygusal abi, sana ters geliyorsa ciddiye almazsin gecer gidersin. Nedir bu gareziniz, kininiz adama? Bir suru dallama hem adami takip edip surekli okuyor onun fikirlerinden esinlenerek bilgiclik kasiyor sonra da vurun abaliya. Sana al mi dedi, sat mi dedi senin hesabini ele gecirdi de portfoyunu mu yonetti danimanlik mi etti de bu kadar adami sorguluyorsunuz bu kadar ne etti de kinlisiniz adama anlamlandiramiyorum. Hemen hemen 3 yildir her iki topigi de takip ediyorum ve adam bu isin duayeni iste kabul edin. Yanilabilir duygusal yaklasabilir ve gayet de dogal. Sirketin kar-zararini binlerce maasla calisanlar net bilemiyor adam sanki sirketin muhasebe muduru de yaptigi tahmin denk gelmeyince saldirrr. Adam sirketine sektore karsi pozitifse size ne kardesim. Burda yazan cizen ufuren neler var onlara ses etmeyin kendisi burda olmayan adamin ardindan sallayin. Yemezler. Butun bu cakal surusunun ipligi pazarda. Not ediyoruz. Vesselam. Hayirli kazanclar. Demirden sasmiyoruz. Ytd
    Bana bak dallama adamın her dediğini kabul etmek zorunda değil kimse
    Bir laf söyledi biz de cevap verdik senin zoruna giden nedir
    Benim kimseye garezim yok doğru bildiğimi söylüyorum
    Arkasından kimse konuşmuyor.Burada birisi onun söylediği şeyi yazdı,isdemire daha çok yarar diye.Biz de kendi fikrimizi söylüyoruz.Hakaret etmedik kimseye ama sen çok terbiyesiz birisin ki ağzına geleni yazıyorsun haddini bil

5. Yurt dışı emtialara (çelik) ne oldu? Maşallah!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,427
    Hadi birazda ben karıştırayim ortaligi..ilk 3 sene kesinlikle isdmr e yarar...sn.kizildag haklı.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,427
    Yatırım bitene kadar Ereğli bence isdmr den çok sık temettü alacaktır.Benim tahminim de bu.

Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Yatırım bitene kadar Ereğli bence isdmr den çok sık temettü alacaktır.Benim tahminim de bu.

Aynı dusuncedeyiz...

Sayfa 458/567 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508558 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •