Sayfa 459/1003 İlkİlk ... 359409449457458459460461469509559959 ... SonSon
Arama sonucu : 8024 madde; 3,665 - 3,672 arası.

Konu: Viop XLII

1.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    türk internetinden duyduğunu yazacak biri değil..
    bakanlığın yalanlaması bi şey ifade etmez, ne diyecekti başka ? -yığınak yapıyoruz, yarın sınırı geçicez mi diyecekti bakanlık ?? mesela ruslar sınırda bir ay süren hazırlık esnasında sürekli -walla billa bi şey yok, sadece rotasyon yapıyoruz demedi mi
    Rusya Ukrayna savaşını hiç takipnetmesiniz galiba, orada durum oldukca farklı. Öncelikle savaşı. Başlangıcı turuncu devrim diyebiliriz. Ukrayna ab ve NATO yakinlasinca başladı kriz. 2014 te ilk ilhak oldu ve Rus çoğunluğa sahip yerlerin İlhaki yıllardır bekleniyordu. Bir diğer konu ise Rusya Ukrayna da Rus nüfus sebebi ile bazı bölgeleri alıp devam edebiliyor.

Ne biz ne Yunanlılar savaşı kazansa bile kalıcı olamayacaklarını tahmin ediyorum ve bence bunun iki tarafta farkında bence.

Bu sebeple Rusya Ukrayna olayı ile diğer olayı 179 derece farklı bence.

2. Devletler arasi savaslarin hazirligi yillarca surer. Yinanistan sinirimiza asker yigiyor diye bize savas acacak anlamina gelmez.

Hic bir yerde rastlamadim. Ama bence isin arkasinda Turkiyenin Suriyede baslatacagi yeni bir askeri operasyonu engellemek amaciyla Yunanistan tehditi uzerinden bizi tereddute dusurmek isteyen ABD vardir.

3.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    bu arkadaş ciddiyetiyle bilinen le figaro gazetesinin yayın yönetmeni, yani basit bi internet trolü değil..
    biraz evvel demiş ki, meriç nehrinin her iki yakasında ciddi askeri hareketlilik var, askeri araçlar geliyor, siperler kazılıyor, ordular alarm durumunda.. konumu itibariyle, fransız istihbaratından duyduğunu yazıyor arkadaş belli ki

bizim borsa hazır mı acaba bir türk-yunan savaşına, bi sorsanız diyorum kendisine

Abd yunanistana 1200 adet zırhlı araç hediye etmişti peyderpey bunlar geliyor. 2 gün öncede dedeağaca gelmiş Sadece kargo parası yunanistandan imiş.
    İlk parti 2021 sonu gelmiş
    https://www.ekathimerini.com/news/11...rity-vehicles/

Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    Bahçeşehir Gölet parkta Suriyeli kadınlar, gölette yüzen 2 kazı çantalarına atıp götürüyor…

memleketin geldiği nokta bu kuş sitesinde görüntülerde var.
    Bizimkiler yalanlamış
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    türk internetinden duyduğunu yazacak biri değil..
    bakanlığın yalanlaması bi şey ifade etmez, ne diyecekti başka ? -yığınak yapıyoruz, yarın sınırı geçicez mi diyecekti bakanlık ?? mesela ruslar sınırda bir ay süren hazırlık esnasında sürekli -walla billa bi şey yok, sadece rotasyon yapıyoruz demedi mi
    Nehir geçiş tatbikatıdır, her sene yaz aylarında karşılıklı yapılır su seviyesi düşünce, 3-5 tankla, personel taşıyıcıyla, envantere yeni giren nehir geçiş ekipmanlarının eğitimiyle beraber, kalanlar da izlesin diye getirilir, gösteri şeklinde geçer.

Muhafazakar Le Figaro' nun en Türk/Azeri Türkü düşmanı, en Ermenici, En Sırpçı adamı. Eski haberlerine de bakın. Basit bir internet trolü olmasa da, yaptığı basit internet trollüğü.

Diğer taraftan, merak etmeyin, Meriç'i geçerek saldıracak olsa taraflardan birisi, yapılacak yığınaklanmayı sağır sultan duyar, öncesinde, kriz safhasındaki yaşanacak angajman gelişmelerini saymıyorum bakın.

Ruslar valla billa bir şey yok dedi meselesi...

Adamlar 100 bin kişilik birlikle binlerce araçla tatbikat yaptı, ABD uydu istihbaratından bunun bir tatbikat olmadığını saldırının muhtemel gününe varıncaya kadar bildirdi zaten. Bu tür tatbikatlar savaş öncesi krizin son safhasında yapılan tatbikatlardan, bu bir emare zaten, sürekli yapılan planlı standart eğitim maksatlı tatbikat değil bunlar, tatbikatın kendisi, yani bu büyüklükte sınırda bir tatbikat yapılıyor olması hem emare, hem de kendisi bir angajman caydırıcılık unsuru. Alarmla başlar, sefer görev yerine intikal edilir, personel, mühimmat akaryakıt bütünlemesiyle devam eder, en nihayetinde sınır bölgesinde tatbikat yapmaya başlarlar, gibi gibi, bknz Kardak Krizi, birlikler araziye çıktı aylarca kaldı, takviyeler yapıldı, tatbikatlar yapıldı, geri adım atmasalardı gerçekten dalacaktık. (Aslında dalmayacaktık, geri adım atılacağından emindik, ama krizi o seviyeye tırmandırmak, yani 'tatbikat yapmak' yeterli olmuş oldu.)

Bu arada Sn Karakemal uzaktan takip ediyorum, gerçekten bazı konularda çok 'Fransızsınız'...

Wikipedia'dan Trakyadaki kuvvet dengelerine bakın biraz doğru onlar, adamların bir D-Kolordusu var bizim 1 nci Ordu'ya karşılık, saldıramazlar. Bizse saldırabiliriz, tabi epey hazırlık takviye sonrası. (Bulgar baraj kapaklarını açar da Meriç'i taşırırsa, -ki kesin bu bu koşularda, allemi cihan olsa 'o bölgeden' saldıramaz NOKTA )

6.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    Bahçeşehir Gölet parkta Suriyeli kadınlar, gölette yüzen 2 kazı çantalarına atıp götürüyorââ�¬¦

memleketin geldiği nokta bu kuş sitesinde görüntülerde var.
    https://twitter.com/BeyazPeynir3/sta...pneWhs0ng&s=19

Videosu var...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Bizimkiler yalanlamış
    Millet suri lere laf eder diye yalanlamışlardır...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    yeğenim yks de 2.249 ncu olmuş...tyt ve ayt de MAT fullemiş...okul 1. si idi aslında öğrencilerden birisinin ailesi çocuğun yazılı kağıdına itiraz etti şaka gibi...100 lük sınavı 97 yaptılar oradan okul 1 .liği kontenjanını kaybetti...ama çok çalıştı...

ODTÜ moleküler biyoloji istiyor...ben doktor ol ya da elektrik elektronik veya bilg. müh. ol diyom ama tabii karar onun...diğer yeğenimde 2 sene önce ODTÜ yü kazanmıştı...

darısı oğlumun başına inşallah...2 senesi var bizim keratanında...

Sayfa 459/1003 İlkİlk ... 359409449457458459460461469509559959 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •