Sayfa 46/568 İlkİlk ... 3644454647485696146546 ... SonSon
Arama sonucu : 4539 madde; 361 - 368 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    abi benim malyete geldikçe ereğlide vuruyorlar tepesine TheBigshort un devreye girmesi lazım onu da küstürdüler
    Bankalar günü iyi yerde kapatırsa bu film uzun süre devam eder. Bankalardaki değerleme kar ve enflasyon, ereğlide enflasyona göre geri kaldı, üstüne birde fiyat artışı başlarsa rakamlar mutlu edecek seviye ye gelir.

Benim şuan kalan 110 gün için ortalama satış fiyatına 100 dolar etki edecek bir fiyat artışı olması. Yıl sonu için etkili olur, ciddi manada stok var, bunlar azalmış ve katma değerli dönmüş olur.

2.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Bankalar günü iyi yerde kapatırsa bu film uzun süre devam eder. Bankalardaki değerleme kar ve enflasyon, ereğlide enflasyona göre geri kaldı, üstüne birde fiyat artışı başlarsa rakamlar mutlu edecek seviye ye gelir.

Benim şuan kalan 110 gün için ortalama satış fiyatına 100 dolar etki edecek bir fiyat artışı olması. Yıl sonu için etkili olur, ciddi manada stok var, bunlar azalmış ve katma değerli dönmüş olur.
    Doğru, mühim olan fiyatlarımızın artışı... İnşallah tamam uçuş muçuş değil de makul bir seviyeye gelir... 3. çeyrek en az ikinci çeyrek kadar bilanço önemli...

3. kızıldağ bey 11.00-13.00 arası eregli isdemir hareket saatleri spekler bir alım furyası yapabilirse ki yapar %5-10 kapanışlar da bu hafta veya gün içinde de görülebilir coşkuyu belli seviye verip 34-38 tl arasını ereglide göstermek isteyebilecekleri bir ortam var .

toplu konut hamlesiyle iç pazar canlanacak , doğal gaz kesintisiyle avrupa türk çeliğine muhtaç olacak beklentisi bence basit bir konu değil, spek bunu gün boyu dilediği an hareketlerle realize edebilir hocam.

3590 yine geçtik hafif sert hareketler olmaya devam ediyor.

isdemir de 28.20 değil de 29.00 üstü kapanış da bekliyorum. Ereglide 33.55 geçilsin , hayırlısıyla ytd.

%3 BİR ÇİZSE yukarı .. big short da yok ama çizer mi çizer.

eregli olmadan endeks neden yürüsün 4000 puana bana manasız geliyor bu atalet. ytd

BORSAMIZ ABSÜRTLEŞTİ bankalar ok gitsin ama insan 3.4. çeyrek olumlu beklenti neden fiyatlamaz ?

ky den uyguna mal almak için sanırım ... TAM ÇELİŞKİ VE TAM UYUMSUZ BORSA PİYASASI OLUŞTU.

3. çeyrek 6-7 milyar tl bilanço beklentim var 2. çeyrek belki de dolar kurundan geçilecek ve kayan haziran-temmuz ayına yüklü pahalı teslim fiyatına siparişler sayesinde güçlü gelecek. ytd
    Son düzenleme : Deniz Ali; 12-09-2022 saat: 10:46.

4.  Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    kızıldağ bey 11.00-13.00 arası eregli isdemir hareket saatleri spekler bu alım furyasını yapabilirse ki yapar %5-10 kapanışlar da bu hafta görülebilir coşkuyu belli seviye verip 34-38 tl arasını ereglide göstermek isteyebilecekleri bir ortam var .

toplu konut hamlesiyle iç pazar canlanacak , doğal gaz kesintisiyle avrupa türk çeliğine muhtaç olacak beklentisi öyle basit bir konu değil spek bunu gün boyu dilediği an hareketle realize edebilir hocam.
    3 hafta oldu yeni işe başlayalı, enerji yüzünden iki kez mal aldım, aldıktan sonra 20-50 usd artış oldu ama iç piyasa zayıf, başka zaman olsa 100 dolar olurdu. Bu nedenle biraz daha yakından izliyorum. Dünya gibi bizde de üretim kısıtlamaları olabilir.

Her hangi bir beklentim yok, sadece hisse hareket ediyorum. Fiyat artışı yavaş yavaş geldi, bu güzel, aynı borsa gibi, önce malı topluyor, 700 rakamı üstündeyiz, bu haftayı HRC 750 de kapatırsa daha canlı daha yakın izlemek gerekir.

Fakat asıl bomba bu HRC 900 üstüne gider mi, ruslar buna izin verir mi, vermez diyemiyorum, yakın tarihde fiyatları 200 dolar aşağı çeken ruslar 400 dolarda çekebilir. Günlük i doz rusları mutlaka arıyorum, bundan biraz fazlada iç piyasada görüşüyorum.

Yarın emlak açıklaması sonrası kredi dağıtım işine de girmeleri gerekir. Bu kredi çelikleri rahatlatır.

Tabi biz temettücü olarak olayın sadece iyi yönünü görüyoruz, kısmet bir gün kötü yönü de görmeyi öğreniriz.

5. HAKLISINIZ ..
    EREGLİ uzun vadede büyüme konusunda umarım temettü yatırımcılarını tatmin eder, hocam

kolay gelsin, iyi çalışmalar dilerim.

6. YATIRIMCILARIN ky elinde eser miktarda tuttukları haftalık hisse var , almak için isdemiri 28.00 altı baskılıyorlar .

speklere paragöz demicem ama enayi gibi beklemeyin mal alacaksanız 29-30 tl götürün günlükçülerin malını da alın, olsun bitsin.

ekimde-kasımda 32 -35 tl olacak isdemirde neyin karı peşinde bu spekler anlamış değilim

7. Piyasa tepe denilen haziran ayından aşağı doğru inmeye başladı, hatta yılın bitimine bu ay sonunda 3 ay kalacak. Artık şunu demeli, yedik içtik eğlendik güldük, artık garanti olma vakti geldi demeli. Nedir bu garanti, tabi ki temettü.

8. Citi ereğli için az bir rakam revize etmiş, citi paylaşmadan 30 kişi yazdı. Bakalım bu kalabalık ne zaman azalacak.

Sayfa 46/568 İlkİlk ... 3644454647485696146546 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •