Sayfa 466/1012 İlkİlk ... 366416456464465466467468476516566966 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 3,721 - 3,728 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,282
     Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    tlc aşırı pintiler üstat bizi keşfetseler iyi bir program çıkardı bahri&rxpu ben evdeki sabit tlf hattı kapatarak yılda 600 tl tasarruf yaptığımı ve reel faizimi artırdığımı düşünüyorum daha çok farklı fikirlerim var aslında da burası yeri değil
    Ben de sabit telefonu internetin icine kattirdim.
    Tek fatura demek 27 TL yerine 10 TL demektir.
    17×12=204 TL yillik tasarruf.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,282
    Eski araba guvenli olmaz.
    Zorunlu trafigi daha pahali olur.
    Sigorta sirketleri sigortalamak istemez.
    Muayenede sorun cikar.
    Bu nedenle orta sinif (golf sinifi) bir araci ortalama 7 yil kullandim.
    Su anda da iki tane 1.6 dizel highline golfum var. Birisi 2012 digeri 2015 model.
    Syg,

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bi de bu parayi temettu hisselerine yatirdigimizi dusunelim.
    Kose olurus evelallah
    Syg,
    Ben kendi firmamın hisselerine yatırıyorum son 20 yıldır. Temettülerden de çok memnunum.

Şunda hemfikirim, refah sağlayan sadece ve sadece uzun vadeli yatırımlardan gelen temettülerdir.

Döviz, altın, Mevduat bunun yanında bence solda sıfır kalır.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

dudu hocam ben faiz gelirleriyle senet alıyorum
    caiz mi
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben de iş yerindeki ve evdeki sabit hattı fiber internete taşıdım. Hem de numara değiştirmeden. Aylık sabit ücret yok. Hatta bir ara ayda 1000 dakika konuşma bedavaydı.

Ancak TLC'dekiler bence kafayı yemiş. Önemli olan hayat konforundan taviz vermeden tasarruf edebilmek. Telefon edebiliyor muyum edebiliyorum. ama daha ucuza eh o zaman tamam.

Ama adamlarınki artık hastalık halini almış. En son bir programda adam bulaşık makinasını fırın olarak kullanıp yemek yapıyordu.
    Yemekleri ALU folyoya sarıp bulaşık makinasının içine koyuyor?!?!. Neymiş hem bulaşık yıkayıp hem de yemek pişiriyormuş.

Dünyayı gezeceksin en iyi şeyleri yiyeceksin, en iyi yerleri göreceksin ama bunları maksimum marjinal faydada yapacaksın.

Örneğin 3-4 yılda bir kere 5 yıldızlı otelde bir Avrupa tatili yapacağına, Her yıl 1-2 kere 3 yıldızlı iyi bir otelde Avrupanın her yerini gezebilirisin.

Bence işin sırrı bu.
    hahaahah o bölümü bende izledim çikolata renkli bir hanımfendiydi en basiti sigara içmeyi bırakıp ayda en az 5 kilo fazladan et tüketilebilir ! tasarruf bilinci ayrı şey cimri olmak ayrı şey ! mesela migros pahalı diye söylenir ancak dikkat edilirse gör inan kampanyalarından pek çok ürünü bedavaya yakın fiyata alabilirsiniz üstelik sanal marketten evinize sipariş olarak isteyip extra benzin harcamadan evinize ürününüzü getirtebilirsiniz ancak buradaki püf nokta tek seferde yüklü alışveriş yapmaktan geçiyor 300 tl lik alışveriş yapıp 5 litre zeytinyağını stoklayabilirsiniz böylece çok ciddi tasarruf elde etmiş olursunuz

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben de iş yerindeki ve evdeki sabit hattı fiber internete taşıdım. Hem de numara değiştirmeden. Aylık sabit ücret yok. Hatta bir ara ayda 1000 dakika konuşma bedavaydı.

Ancak TLC'dekiler bence kafayı yemiş. Önemli olan hayat konforundan taviz vermeden tasarruf edebilmek. Telefon edebiliyor muyum edebiliyorum. ama daha ucuza eh o zaman tamam.

Ama adamlarınki artık hastalık halini almış. En son bir programda adam bulaşık makinasını fırın olarak kullanıp yemek yapıyordu.
    Yemekleri Aluminyum folyoya sarıp bulaşık makinasının içine koyuyor?!?!. Neymiş hem bulaşık yıkayıp hem de yemek pişiriyormuş.

Dünyayı gezeceksin en iyi şeyleri yiyeceksin, en iyi yerleri göreceksin ama bunları maksimum marjinal faydada yapacaksın.

Örneğin 3-4 yılda bir kere 5 yıldızlı otelde bir Avrupa tatili yapacağına, Her yıl 1-2 kere 3 yıldızlı iyi bir otelde Avrupanın her yerini gezebilirisin.

Bence işin sırrı bu.
    discovery showcase kanalında kupon hastaları diye bir program var denk gelmıssınızdır belkı oda acayıp bir şey..amerıkada bu kupon sıstemı baya iyi yalnız 800 900 dolarlık market alısverıslerını hep kuponla öduyorlar bazen bedava oluyor bazen 30 40 dolar flan evlerının bır odasını veya garajlarını stok yeri yapmıslar flan acayıp bir şey bir gidiyor reyona 100 tuvalet kagıdı 800 dondurulmus gıda 200 diş macunu vs hep uzun sure giden seylere abanıyorlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,282
    Gecen gun marketwatch'da bir yazi gordum.
    Weddingi kucuk yapan ve tasarruf ettigi parayi da index fund'a yatirip unutanin emekliligi neredeyse garanti diyordu.
    Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,282
     Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    hahaahah o bölümü bende izledim çikolata renkli bir hanımfendiydi en basiti sigara içmeyi bırakıp ayda en az 5 kilo fazladan et tüketilebilir ! tasarruf bilinci ayrı şey cimri olmak ayrı şey ! mesela migros pahalı diye söylenir ancak dikkat edilirse gör inan kampanyalarından pek çok ürünü bedavaya yakın fiyata alabilirsiniz üstelik sanal marketten evinize sipariş olarak isteyip extra benzin harcamadan evinize ürününüzü getirtebilirsiniz ancak buradaki püf nokta tek seferde yüklü alışveriş yapmaktan geçiyor 300 tl lik alışveriş yapıp 5 litre zeytinyağını stoklayabilirsiniz böylece çok ciddi tasarruf elde etmiş olursunuz
    Ben de tam bana gore olayini degerlendiriyorum yeri geldikce.
    Syg,

Sayfa 466/1012 İlkİlk ... 366416456464465466467468476516566966 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •