Sayfa 466/1003 İlkİlk ... 366416456464465466467468476516566966 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 3,721 - 3,728 arası.

Konu: Viop XXXVI

1.  Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    Ağa herkes SHORT..
    Ne diyebiliriz ki..
    Birşey demeye de gelmiyor zaten

M2101K9AG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Elden birşey gelmiyor. Napcaz gücümüz yetene kadar bekliycez. Biz işlem yaptıkça öptü bizi...

Hee heee sattık hepimiz longuz diyince basıcak aşağıya....

Palaya sesleniyom Alayımız Longuz longuz temmammi gönder haberi gelsin artık....

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    1,428
     Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    ABD mecbur kalırsa Güvenli Bölge tezini bir türlü terk etmeyen ve M-4 yolunu sınır olacak şekilde Suriyenin Kuzeyinde genişlemesini sürdürmek isteyen AKP hükümetini bu yönde Suriyenin Kuzeyine yapılacak bir harekat için destekleyecektir,..ancak bir şartla bölge PKK sı YPG nin bu harekattan topyekün zarar görmesini engellemek şartıyla,..

çünkü Güvenli Bölge ilerde güçsüzleşecek Tr nin Suriyeden kopardığı toprak parçalarının zahmetsiz olarak ve bir bütün halinde YPG-Pkk ya ABD marifeti ile devri demek,..Yani mülteciler ve olası göçler için öne sürülen Güvenli Bölge işi TR için bir o kadar güvensiz ve ahmakça ve Hatay için en büyük tehditlerden biri demek,..Hatay bu tehditten 15 temmuzda zor kurtuldu ve peşinden Fırat Kalkanı geldi,..Afrin Hatayı geçerek D Akdenizle buluşamadı,

benim önerimse,
    Suriyenin Kuzeyinin hem Suriye tarafından hem Türkiye tarafından parçalı şekilde elde tutmak, YPG daha doğuya hapsetmek, Irak tarfında ne yapılıp yapılıp Irakla 2005 antlaşmasının ötesine geçerek tekrar sınırdaş olmak ve burayıda aynen Suriye gibi ABD bölgeyi terkedene kadar parçalı yapıda tuıtmak,..
    parçalı yapı şu demek, Suriyeyi geçse Tr yi geçmeyecek, Tr yi geçse Irakı geçemeyecek, Irakı geçse Suriyeyi geçemeyecek ve geri pLanda Rusya ve İran,

para ve borsanın tercihi elbette benim önerilerim değil,
    a.k. partisinin bu kadar derinlikli bir dış politika becerisi yok ne yazık ki. Siz de kendinizi zorlayıp analiz etmeye gayret etmişsiniz iyi niyetinizle...

a.k. partisi çöküşte her yönüyle çöküşte, son 10 yıldır dış politikada neredeyse her hamlesi hataydı, yeni problemler üretti ve bunların çözümü daha da zorlu. Nato üyesi olup Rusya'dan S-400 almak sonra da F-35 projesiyle ilgili yaptırımların gelmemesini beklemek travestik bir yaklaşım. İkisi birden aynı bedende olmaz olursa da çok sıkıntılı olur tahmin edemeyeceğin pek çok semptomla karşılarşırsın. Halkbank'ın mahkeme sürecini, antidemokratik tutuklamaları vs söylemiyorum bile... Neresinden tutarsan elinde kalır. Bunların tamamı bilinçsizce ve cahilce yapılmış dış politika hatalarıydı yüzüne gözüne bulaştırmak denir en masum tanımla. Ekonomiye çok şiddetli yansıyor şimdi bu hatalar çünkü kapitalizm pandemi sürecinde bilhassa beceriksiz kurum ve siyasetçilere acımıyor. a.k. partisi için son çok yakında. Erken seçim kararı bekliyorum çok yakında ve bu haberle birlikte de Borsa'da müthiş bir ralli, sermayenin bu senaryoyu yavaş yavaş satınalmaya başladığını düşünüyorum. Seçimden sonra değişen iktidarla her şey (F-35, Doğu Akdeniz, Suriye gibi önemli dış politika başlıkları) yeniden ele alınacak. 5'li konsorsiyum görünümlü kan emicilere de garanti köprü ve otoyol ödemeleri de (kitabına uydurularak) kesilecek ve para Türk halkının cebinde kalacak.
    Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Atatürk 22/09/1924 Samsun

3.  Alıntı Originally Posted by goksen Yazıyı Oku
    a.k. partisinin bu kadar derinlikli bir dış politika becerisi yok ne yazık ki. Siz de kendinizi zorlayıp analiz etmeye gayret etmişsiniz iyi niyetinizle...

a.k. partisi çöküşte her yönüyle çöküşte, son 10 yıldır dış politikada neredeyse her hamlesi hataydı, yeni problemler üretti ve bunların çözümü daha da zorlu. Nato üyesi olup Rusya'dan S-400 almak sonra da F-35 projesiyle ilgili yaptırımların gelmemesini beklemek travestik bir yaklaşım. İkisi birden aynı bedende olmaz olursa da çok sıkıntılı olur tahmin edemeyeceğin pek çok semptomla karşılarşırsın. Halkbank'ın mahkeme sürecini, antidemokratik tutuklamaları vs söylemiyorum bile... Neresinden tutarsan elinde kalır. Bunların tamamı bilinçsizce ve cahilce yapılmış dış politika hatalarıydı yüzüne gözüne bulaştırmak denir en masum tanımla. Ekonomiye çok şiddetli yansıyor şimdi bu hatalar çünkü kapitalizm pandemi sürecinde bilhassa beceriksiz kurum ve siyasetçilere acımıyor. a.k. partisi için son çok yakında. Erken seçim kararı bekliyorum çok yakında ve bu haberle birlikte de Borsa'da müthiş bir ralli, sermayenin bu senaryoyu yavaş yavaş satınalmaya başladığını düşünüyorum. Seçimden sonra değişen iktidarla her şey (F-35, Doğu Akdeniz, Suriye gibi önemli dış politika başlıkları) yeniden ele alınacak. 5'li konsorsiyum görünümlü kan emicilere de garanti köprü ve otoyol ödemeleri de (kitabına uydurularak) kesilecek ve para Türk halkının cebinde kalacak.
    akepe için dedikleriniz tamamen katılıyorum, ama muhalefetin iktidara geliş biçimine dikkatinizi çekerim,..
    yerel özerlik şimdiden benimsemiş ve hedepenin 13 maddelik tutum belgesine teslim olmayı göze almış bir muhalefet borsada geçici bir rallinin dediğiniz gibi pekala bir nedeni olabilir,..ilaveten bu iç cephede türlü çok büyük sorunlara neden de olabilir,

sermayenin bu saatte satın alabileceği tek senaryo, D. Akdeniz den ve Suriye den geri çekilen bir Tr ye ilaveten çözüm sürecine devam eden yeni hükümet temsilcileri olabilir,..evet bunlar borsada bir rallinin konusu olabilir,..

Ege ve D.Akdenize yığınak yapmış dış güç için bu saatte Tr ile uzlaşma ancak bu üç şartın D. Akdeniz, Suriye ve Çözüm sürecine tekrar geri dönülmesi ile mümkün olabilir,...

eğer Tr için bunları kabul edeceksek borsa çıksa ne olur, düşse ne olur,..

benim düşüncem Tr ye iktidar ve muhalefetten bir hayır yoktur,..bir sihirli değnek bunlara değerde bunlar farklılıklarını öteleyerek bir araya gelebilirlerse ki bu mümkün değildir,..böyle bir bir araya geliş önümüzde duran bu üç büyük sorun için direnebilir,..
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

4. Dışarısı ve ABD nin başını çektiği dış ittifak iki büyük meselesi için artık vaziyet almış ve konusnda katılaşıyor,
    kısaca bu saatte iktidara pek hevesli görünen muhalefetinde vereceği tavizlerle uğraşmayacaktır,..sonuca gidecektir,..
    bu meseler,

1.Çinin durdurulması, bizi ilgilendiren kısmı bir kuşak bir yolun Avrupaya ulaşacak kısmının Türkiyede sabote edilmesi
    2.D.Akdeniz hidro karbon yatakları ve bunların geçiş yollarının denetimi, Türkiye buradan dışlanmıştır,..

1.sabotaj için yeni yüz aranıyor, bu otonom yada federatif, konfederatif kafkaslarıda içine alacak şekilde geniş bir yeni yerel güçtür,..
    Kürt Otonomu
    Rusya burada bu yeni güç yerine Orta Asyaya dahi uzanabilecek bir Tr yi tercih etmektedir(son Karabağ savaşı ve Zangevur geçidi), çünkü Tr nin devlet geleneği vardır oturmayı kalkmayı bilir,
    2.D Akdeniz için anahtar ülke malesef Mısırdır, Sisi li Mısır bizden çok uzaktır,..Dolayısıyla bu Mısır yerine bizim ne yapıp yapıp Esadlı Suriye koymamız gerekir, burada da akepe inadım inat demekte, ipe un sermekte, yanlışta ısrar etmektedir,..

meseleler bunlar,

şimdi olduğu gibi borsa mutlaka meselelerden fırsat buldukça aralarda ralliler yapacaktır
    Son düzenleme : indregandi; 07-11-2021 saat: 23:16.

5. fırsat rallisi, kanal devam ettikçe pembeler yeşil oluyor, her pembe 88 iş günü,..

6.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

sonuç olarak nedenleri ne olursa olsun, bu en kötü ve herkesin karamsar olduğu bir zamanda birden ortaya çıkan ve bir süredir süre gelen bir rallidir,

bu bir rallidir;kesin ve net, 3, 5 günlük deyip küçümsemek olmaz,

ocak aylarında benim burada xxx devam eden topikete yazdığım c>1813 hedefi ile uyumludur, oraya o seviyeye az kaldı, umarım görür o değer c> demişim ve geçer,..

haberde/beklentide d akdeniz ve f-16 işi yabana atılacak işler değil,..borsanın akp hükümetinin bu geri adımlarını (d.akdeniz ve f-16) olası sp 500 düşüşü öncesinde değerlendirdiğini düşünüyorum, ilaveten pandemi işide artık sıradanlaştı, maskeli olanlara fena gıcık bakılır hale geldi..

bütün bunlar bu yükselişi hazırladı bence,
    dediğim üzere benim beklentim ta başında xxx lı topikte dediğim üzere c>1813.9 hedefidir, umarım bu rallide bu değeri görür ve beni üzmez ve bu olduktan sonra sp 500 ün kuracağı bir düşüşe gözümüz arkada olmadan katılırız diye düşünüyorum,..
    umarım oda fazla bekletmez

kaynak veya sebep belirtirseniz sevinirim

Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    Plastik tüm ürünlere yüzde 60 yılbaşı zammı gelecek bilginize

8. 28 Ekim'den bu yana yabancı takas oranlarında sert sayılabilecek bir yükseliş var. %41.07'den %41.78'e gelmiş. Perşembe ve Cuma yansımadı daha takasa ki orada da ciddi alışlar vardı. Yine de %43'ü hatta Ağbal vakası öncesi değeri %45'i geçmeden ciddi yabancı ilgisi var demek doğru olmaz.
    Amatör bir yatırımcıyım, yatırım tavisyesi değildir. Kendi analizlerimi sizinle paylaşıyorum, siz de sorgulamadan kabul etmeyin lütfen.

Sayfa 466/1003 İlkİlk ... 366416456464465466467468476516566966 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •