Onemli Gunler Banner
Sayfa 47/987 İlkİlk ... 3745464748495797147547 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 369 - 376 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

E o zaman fıkradaki ağa ile köylü hesabına döndü bu is

2.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Bakan ve Ziraat Bankası GM açıklamaları ile tebliğ tam uyuşmuyor,

Ya başka tebliğler de gelecek;

a. TL de olanları da kapsayan, (Ki bu durumda DTH de olana özellikle 20 Aralık vurgusu yapılmazdı.)
    b. Sistem dışına çıkmışları da kapsayan, (Bunları sallayan yok sanırsam)

Ya da...tam komedi yani...daha önce sabaha karşı düzeltme gelmişti, gene olur mu olur...

Muhtemelen hedef %50 den %65 e dolarize olan kısmı tekrar geri döndürmek, 20-25 milyar dolar hesaplıyorlardı, o kısım, Katar muhabbetiyle de uyumlu...

Ya da, yaw baştan öyle konuştuk tabi de, şu an gerek kalmadı ki.....durumları...sabah ola hayrola..

sn.Achiles,MB ve Hazine olarak 2 ayrı uygulama var.

Alıntı Originally Posted by KAPICI Yazıyı Oku

MB ve Hazine olarak 2 ayrı uygulama var.
    Bir tarafta Basın Açıklaması ve şifahi açıklamalar yetkili+yetkisiz kişilerce, diğer tarafta Resmi Gazete...

Şöyle olabilir;

-Ya gerek kalmadı TL hesapları da bu kapsama almaya, (artık, amacına ulaştı, ekstra çok büyük yük getirecek, bütçe komple yeniden yapılmalı, eski uygulamalarında sorunu yaratan zaten bu kısmı idi asıl, bu bir tuzak diye adlandırılmış)

-Ya DTH den dönenlerin kur farkını MB nin para basarak ödemesinde sorun yok ancak, TL hesaplardaki kur farkını hazinenin üstlenmesinde hukuken sorun olacak, vazgeçtiler veya önce hukuki zemin yaratacaklar,

-Ya da bir iletişim sorunu var aralarında....

Eski DÇM uygulamalarının küçültülmüş/geçici şekli, bir defalık, sadece DTH den geçenlere, 20 Aralık itibarıyla....bunun alameti bu kelimeler sanki..

4.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Bir tarafta Basın Açıklaması ve şifahi açıklamalar yetkili+yetkisiz kişilerce, diğer tarafta Resmi Gazete...

Şöyle olabilir;

-Ya gerek kalmadı TL hesapları da bu kapsama almaya, (artık, amacına ulaştı, ekstra çok büyük yük getirecek, bütçe komple yeniden yapılmalı, eski uygulamalarında sorunu yaratan zaten bu kısmı idi asıl, bu bir tuzak diye adlandırılmış)

-Ya DTH den dönenlerin kur farkını MB nin para basarak ödemesinde sorun yok ancak, TL hesaplardaki kur farkını hazinenin üstlenmesinde hukuken sorun olacak, vazgeçtiler veya önce hukuki zemin yaratacaklar,

-Ya da bir iletişim sorunu var aralarında....

Eski DÇM uygulamalarının küçültülmüş/geçici şekli, bir defalık, sadece DTH den geçenlere, 20 Aralık itibarıyla....bunun alameti bu kelimeler sanki..
    Şu anda HaberTürk tv.de bu konu hakkında yayının tekrarı var,tv.nizi açarsanız izleyebilirsiniz.
    İyi sabahlar dilerim.

Alıntı Originally Posted by KAPICI Yazıyı Oku
    Şu anda HaberTürk tv.de bu konu hakkında yayının tekrarı var,tv.nizi açarsanız izleyebilirsiniz.
    İyi sabahlar dilerim.
    Sn Kapıcı,

Hem Bakanı hem Ziraat Bankası GM dinledikten sonra 2 önceki gönderiyi yaptım, uyuşmuyor tebliğle. Hazinenin bir uygulaması olacaksa yayınlaması gerekli...

Burada sıkıntı var, kamu maliyesi/hazine parasıyla, bankalarda hesabı bulunan X kişinin Y miktardaki kur zararını/farkını ödemek bence mümkün değil...

Son iki gönderimi bu bağlamda okuyunuz...

Sanki hukuken sorun olur, zaten gerek de kalmadı gibi bir şeyler tahmin ettiğimi ifade ettim.

6. Bahse girerim peskivutcu bu isi biliyordu ve 18 den satmistir, ve en dusugunden yerine koymustur. Diger yandaslara deme ihtiyacini duymuyorum. Tee uzaklardan boyle gorunuyor. Milletin a...na hala koyuyorlar ve koydutuyorlar. Muhalefet TUIK miuk, helalalesmeyle havanda su dovuyor. Rahmetli Demirel olmaliydi. bunlarin yakasindan tutup bir oyana, bir buyana cirpip yeter garii biz ettik sen etme dedirtir di.

7.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Sn Kapıcı,

Hem Bakanı hem Ziraat Bankası GM dinledikten sonra 2 önceki gönderiyi yaptım, uyuşmuyor tebliğle. Hazinenin bir uygulaması olacaksa yayınlaması gerekli...

Burada sıkıntı var, kamu maliyesi/hazine parasıyla, bankalarda hesabı bulunan X kişinin Y miktardaki kur zararını/farkını ödemek bence mümkün değil...

Son iki gönderimi bu bağlamda okuyunuz...

Sanki hukuken sorun olur, zaten gerek de kalmadı gibi bir şeyler tahmin ettiğimi ifade ettim.

Sn.Achiles,Öncelikle belirtmek isterim ben ekonomist değilim,finansal okur yazarlığım da iyi değil.

Benim düşünceme göre MB gerçek döviz hesaplarını güncelde olduğu gibi gösterecek.(20 aralık tarihinde sistemde olan dövizler)
    Hazine Döviz korumalı Tl hesabınıda ayrı hesapta gösterecek.(Yastık altından çıkarılıp Tl.ye çevrilen döviz-altın,mücevher vs. ve döviz korumasına alınan Tl.)

Türkiye'nin güncel döviz hesapları ile (bu hesap MB de görünecek)bu günden sonra açılan döviz korumalı Tl. hesap ayrıştırılarak hazinede muhasebeleştirilecek.

İleride farklı sorunlar yaşanırsa bu ince ayrım gündeme gelebilir.
    Bunu daha iyi anlamak için bu iki ayrı hesap açılış sözleşmelerini incelemek lazım.

YTD

8. Ulee sen su hep dile getirilen meshur insaat bekcisi , kapicisi olmayasin?

Sayfa 47/987 İlkİlk ... 3745464748495797147547 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •