Sayfa 471/1002 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521571971 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 3,761 - 3,768 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: 1,5 milyonuncu doz aşı, 24 saatin dolmasına 2 saat 17 dakika kala yapıldı. Dünkü toplam sayı 1 Milyon 416 Bin 795’ti. Bu hız bu işi erkenden bitirecek.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Kiraya vermek için ev alanları pas geçmiyorum Diyorum ki bu yatırımcı kitlesinin hedef kitlesi çok fakir ve alım gücü düşük kitlelerden oluştuğu için "aman ödesin de nasıl öderse ödesin durumuna düşüyor" Bu ülkede kira geliri için gayrimenkul alanlarda gerçekten büyük cesaret var. Tanıdığım kim varsa kiracısından kirasını alamamaktan şikayetçi.

Sektör konusuna gelirsem içinizi ferah tutun muhalifinden yandaşına bu ülkede en büyük lobi emlak lobisidir. Her şey yıkılır gayrimenkul sektörü yıkılmaz. Dedim ya bu millet aç kalır emlaksız kalmaz
    Kiraya vermek için ev alan bir insanın açıklaması/hesabı nedir, neden kiraya vermek için ev alır madem kiracılar böyle...genel vaziyet böyle..

Bunu sordum...

Ki yanlış hesap işte diyelim geçelim.

Gayrimenkul sektörü, bankacılığı yıkar gerekirse, yine de yıkılmaz diyorsunuz yani...

3.  Alıntı Originally Posted by BüyükResim Yazıyı Oku
    Off off altına toplu tecavüz var ons 1780 lere süzüldü zenci ayaklanması başladı sanırım.
    tecavüzden zevk almış olabilirsin ama burada altına yatırım yapanlar da var.

4.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Gayrimenkul sektörü, bankacılığı yıkar gerekirse, yine de yıkılmaz diyorsunuz yani...
    Gayrimenkul sektörü bankacılığı yıkmaz, yıkamaz. Bankalar portföy olarak gayrimenkul zengini oldu.
    Bakın bankalar sıkıntıya bile girse portföyündekileri %20 iskontolu versin o evleri almak için banka duvarını yıkar bu millet.
    Çünkü muhalifi de yandaşı da emlak hastası..
    Yıllardır sizin gibi düşündüm Sonunda 45 yaşımda geç de olsa fark ettim bu millette beton sevdası olduğu sürece gayrimenkul sektörü yıkılmaz. Gayrimenkul nedeniyle de bankalar zor duruma düşmez.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

5.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Gayrimenkul sektörü bankacılığı yıkmaz, yıkamaz. Bankalar portföy olarak gayrimenkul zengini oldu.
    Bakın bankalar sıkıntıya bile girse portföyündekileri %20 iskontolu versin o evleri almak için banka duvarını yıkar bu millet.
    Çünkü muhalifi de yandaşı da emlak hastası..
    Yıllardır sizin gibi düşündüm Sonunda 45 yaşımda geç de olsa fark ettim bu millette beton sevdası olduğu sürece gayrimenkul sektörü yıkılmaz. Gayrimenkul nedeniyle de bankalar zor duruma düşmez.
    Gerçekten çok farklı düşünüyorsunuz.

Şu an %30-40 iskontolu bir dünya ev var bankadan satılık, duruyorlar ipotekli/hacizli ev almakla ilgili hukuki yaşanabilecek sıkıntılardan dolayı...zaten iskontonun bir kısmı da o riske binaen/karşılık..

İletişim problemi yaşıyoruz, kazasını da yaşamadan sonlandıralım iyisi mi..

6. Altının ucuzlamasına altın yatırımcısının üzüleceğini sanmıyorum. (neye yatırım yaptığının farkında olmayan şuursuzlar hariç)

Accumulation evresindekiler için fiyatların düşmesi ucuzdan daha çok sarı parlak metal demek.

Altın bu, hisse değil ki batacak mı acaba diye üzülelim.

7. Emlak konusunda vivatrader ile aynı görüşteyim.

Kiracıyla uğraşılmaz.

Geçen ekşide okumuştum birisini şu kirasını ödemeyen kiracı başlığında...

Finansal piyasalarda 500bin tl kaybetsem umrumda olmaz ama 2bin tl kirasını ödemeyen adamı boğazlayasım gelir diyordu.

Bendeki durum da aynı.

8. Fiziksel altının en çok sesi çıkan savunucularından ikisi Peter Schiff ile Jim Rickards da 10% dan fazlasını önermiyor portföyde.

Bu düşüş ile niyesi anlaşılmıştır umarım.

Yarın öbürgün olur ya altın 10bin dolara çıksa, oraya gidinceye kadar 5'ten 9binere kadar altın yüklenen binlerce insan altın 3bin dolara geri vites yaptığında kendilerini asarlar.

Sayfa 471/1002 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521571971 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •