Sayfa 472/1002 İlkİlk ... 372422462470471472473474482522572972 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 3,769 - 3,776 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Gerçekten çok farklı düşünüyorsunuz.

Şu an %30-40 iskontolu bir dünya ev var bankadan satılık, duruyorlar ipotekli/hacizli ev almakla ilgili hukuki yaşanabilecek sıkıntılardan dolayı...zaten iskontonun bir kısmı da o riske binaen/karşılık..

İletişim problemi yaşıyoruz, kazasını da yaşamadan sonlandıralım iyisi mi..
    Yıllardır yazıyorum emlak işi şu anda banker faciasından daha kötü durumda.Misal inanlar inşaat battı,neo yapı battı,yaptıkları projelerde teslim ettiği evlerde bile genelde tapu yok banka ipotekleri var,özcan deniz in bile inanlardan aldığı iki villası vardı,bu patlıyan projelerle ilgili haber duyuyormusunuz.Keza garanti koza battı teslim edilmiş projesinde akbank teslim edilmiş evleri satmaya çalışıyor evleri alanlarla banka mahkemelik.Şu anda sur yapı ,nef ,teknik yapı pek çok projesinde tapu falan veremiyor,projeler bankalara ipotekli evler satılmıyor pek çok proje bitemez ama şirketler ev satmaya devam ediyor,bankalar batık kredilerin üstüne gidemiyor malum nedenlerle.Yahu suryapı antalyada 19 bin ev yapacak,yüzlerce işyeri,avm falan var projede proje iki yıldır ilerlemiyor,neden malum salgın,halbuki salgından önce de inşaatlar durmuştu,sözde 2019 da evleri teslim edecekti,2019 da salgın falan yoktu.Domino taşı gibi,olay tek bir darbeye bakıyor da memlekette şu ara iflas etmek yasak.Aman projeden falan ev almayın,elinizde patlar.

Bu evler bankalara devrolunduğunda banka bunu aktif sermayede ekspertiz değerleme oranında nakitmiş gibi gösterebiliyor, bankada sermaye varmış gibi gözüküyor,bankada o yüzden ağırdan alıyor evleri satmıyor.Halbuki bankalar zorlansa bu evler satılmak zorunda kalınsa ortalık darmaduman olur.

Yahu böyle devlet olur mu ,batık şirketi bırak batsın,millet o şirketten ev almasın zarar etmesin.Misal bankanın batacağını biliyorsun milleti uyarmıyorsun nasılsa bankaya el koyacaksın bekliyorsun ki sahibi iyice bankanın içini boşaltsın,bu tam da bunun gibi bir iş.

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Yıllardır yazıyorum emlak işi şu anda banker faciasından daha kötü durumda.Misal inanlar inşaat battı,neo yapı battı,yaptıkları projelerde teslim ettiği evlerde bile genelde tapu yok banka ipotekleri var,özcan deniz in bile inanlardan aldığı iki villası vardı,bu patlıyan projelerle ilgili haber duyuyormusunuz.Keza garanti koza battı teslim edilmiş projesinde akbank teslim edilmiş evleri satmaya çalışıyor evleri alanlarla banka mahkemelik.Şu anda sur yapı ,nef ,teknik yapı pek çok projesinde tapu falan veremiyor,projeler bankalara ipotekli evler satılmıyor pek çok proje bitemez ama şirketler ev satmaya devam ediyor,bankalar batık kredilerin üstüne gidemiyor malum nedenlerle.Yahu suryapı antalyada 19 bin ev yapacak,yüzlerce işyeri,avm falan var projede proje iki yıldır ilerlemiyor,neden malum salgın,halbuki salgından önce de inşaatlar durmuştu,sözde 2019 da evleri teslim edecekti,2019 da salgın falan yoktu.Domino taşı gibi,olay tek bir darbeye bakıyor da memlekette şu ara iflas etmek yasak.Aman projeden falan ev almayın,elinizde patlar.
    O proje evleri tam adam söğüşleme.

Fiyatlamalar o kadar absürd ki, ödediğin paraya bakınca sanki Avrupa'da büyük şehirlerden birinin göbeğinden daire alıyorsun ama coğrafyaya baktığında dağ başında (hesapta) ultra lüks daire.

Bizdeki emlak piyasası, aynı Çin'deki* gibi. Sırf çimento fabrikaları durmasın diye dağa taşa bina dikiyorlar. Bina dikecek yer kalmadı şimdi kanal projesi çıktı ortaya.

*Çin'deki durumu anlatan çok güzel bir video. https://www.youtube.com/watch?v=BcyYyyaPz84 Sırf yapmış olmak için yapıyorlar evleri içinde oturan yok.

ytd

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Mutabıkız Sn Hkm...

Tabi alt denklemleri de var hikayenin..neyse..

EURUSD şortlayan mala vurdu..yok ki şöyle doğru dürüst bir fx borsası düzenlemesi..adamlarda 1.5 pips, bazı hesaplarda 0.5 pips makas var, her şey içinde masraf komisyon cart curt yok...Pozisyon var, swapı var o kadar...85.000 sterline kadar güvencesi var, kanunu var kurumu var denetimi var..müşteri hizmetleri var, para çekim garantisi var...Bankanın fx si 25 dolar işlem başına minimum alırım üstünde ise binde 2 diyor, artı alırken vergisi, bi de swapı, diğerleri zaten alayı üçkağıtçı...Bankadan alsan satsan makas evlere şenlik, kritik zamanlarda bakım arıza zart zurt...

Göz göre göre yaw...

Bir ara varanta kafayı taktım,işbanktan alıyorum varantı.Misal gümüş artacak diye pozisyon almışız,gümüş artıyor,varantı bizden alan yok,fiyat değişmiyor,anladığım işler de değil.Baktım ne zaman girsem çarpılıyorum,verdiğim eğitim zayiatı portfoyün dengesini bozacak,tövbe ettim bıraktım.Kafam rahat,yahu spotda aldım mı aldığım enstrumana inanıyorsam ben sabırlı adamım yıllarca beklerim,asla zararla çıkmam,varant öyle mi aha bi bakıyorsun para uçmuş gitmiş.bana göre değilmiş.

7. Ben de aynı. Esnaf kafası. Ucuza al, pahalıya sat. Hatta satma. Ne satıyorsun, temettüsünü, faizini ye.

Yok vadeymiş, yok futures muş, yok opsiyonmuş, kaldıraçmış, marginmiş bunlar adamı yer bitirir.

8. Ons altın...sarı bölgeden tornistan yapmazsa 5 nci dalga hayal olur, geriye flat kalır onun da ilk 3 hareketi böyle bir şeyler olur. Bunu çok eskiden çizmiştim, zirveden düşüşü herkes kompleks sayıyor ama bir diyagonal de olabilir, ve 1500 lere düşecekse araya bir üçlü koymalı demiştim hatta tam o dipten bu buradan döner de demiştim, şu an tam da o oldu gerçi beklediğimden çok tepti, ha keza DXY de beklediğimden çok sarktı. Ama tablo hala güncelliğini koruyor..

Tek oturmayan şey, ABD TÜFE-Tahvil Faiz denklemi...

Ama grafik de ortada...sarı bölge son tutunma bölgesi, dönmesi ve zıbıtması lazım ansızın..YTD

Sayfa 472/1002 İlkİlk ... 372422462470471472473474482522572972 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •