Sayfa 476/1004 İlkİlk ... 376426466474475476477478486526576976 ... SonSon
Arama sonucu : 8026 madde; 3,801 - 3,808 arası.

Konu: Viop LIII

1.  Alıntı Originally Posted by altınorta Yazıyı Oku
    Tetamat mı alalım

İyiler iyidir.

Kafama silah dayasalar belki !
    Mis gibi şirketmiş

Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Köylerde yerlesik nüfus azaldıkça gunübirlik çalışacak kişi bulmak daha da güçleşecek.

Çare köyleri genç insanların da yaşayacağı yerler haline getirmek.

Bunun için gerekenler:
    Öncelikle köy ilkokullarını açmak.
    3-5 köyde bir sağlık ocağı açmak.
    Küçük sanayi isletmelerinin köylerde açılmasını her şekilde teşvik etmek.
    Suriyeliler var kafanızı yormayın, bizim ilçenin nüfus 10 bindi 20 bin olmuş her türlü tarla işini yapıyorlar, bizim gençlerde lise veya apartmandan bozma binalarda üniversite okuyorlar.

İyiler iyidir.

Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Mis gibi şirketmiş
    1.2 trilyon TL piyasa değeri borsa gerçekten garip bir yer.

İyiler iyidir.

4.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku

yarın kanal dibi savaşı olacak mı bakalım.
    abd borsalarının gözü yere bakıyor ama tarzangilin esas sorunu tahvil faizleri, 10-yıllık ekim.22 tepesi olan 4.30 yukarı geçmek üzere, 2-yıllık faizi ise 5.00 sınırında- corona başladığında 0.20 idi bu faiz.. tahvil faizi yükseldikçe, bankaların tahvil portföylerinden potansiyel zararlar katlanıyor, vadeye kadar tutacaz diye bu zararları bilançoda göstermiyorlar, marked-to-market fiyattan gösterseler abd bankacılık sisteminin toplam özsermayesi eksiye düşecek.. çinliler ve suudlar daha önce görülmemiş boyutta abd tahvili satıyor, şimdi bunlara japonya eklenecek, parasını savunmak için satmak zorunda.. bütün bu tabloda fed daha da artırıcam faizi, bana ne diyor.. büyük çatlama yakın eylül-ekim ötesini göremez abd piyasaları

5. Aselsan bedelsiz onaylanmış..

6.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Köylerde yerlesik nüfus azaldıkça gunübirlik çalışacak kişi bulmak daha da güçleşecek.

Çare köyleri genç insanların da yaşayacağı yerler haline getirmek.

Bunun için gerekenler:
    Öncelikle köy ilkokullarını açmak.
    3-5 köyde bir sağlık ocağı açmak.
    Küçük sanayi isletmelerinin köylerde açılmasını her şekilde teşvik etmek.
    Abi bize kız vermiyorlar diyorlarmış.. Atatürk köylü milletin efendisidir diye boşuna söylememiş. İster istemez cahil filan deniyor.
    Statüleri güçlendirilmeli.

Aklıma gelen el ve vücut emeği çok olan meyvecilik, sebzecilik, hayvancılık, ormancılık, organik tarım yapılan köylerde

- internet indirimli olmalı
    - Migros Kamyonları olurdu, o tip teşvikler olmalı
    - Digiturk vs üyelikleri sübvanse edilmeli
    vs.

Belki devlet ile işlerde yetkili özel bir yarı noter gibi memurluk pozisyonu açılabilir.
    Güvenlik görevlisi de atanabilir

Belirli ürünlerde hasılat sigortası vs de olabilir. Hasatın köyden alınıp pazara sunulmasını profesyoneller yapabilir.

Köyde sosyalleşme imkanları sınırlı ve sosyal baskı var,onu aşan yerlerde hayat şehirden çok daha güzel aslında.

Endüstriyel tarıma destek farklı olabilir. Toprak işleme, tohum atma, gübreleme, ilaçlama, hasat, ayıklama genelde makinalı oluyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Abi bize kız vermiyorlar diyorlarmış.. Atatürk köylü milletin efendisidir diye boşuna söylememiş. İster istemez cahil filan deniyor.
    Statüleri güçlendirilmeli.

Aklıma gelen el ve vücut emeği çok olan meyvecilik, sebzecilik, hayvancılık, ormancılık, organik tarım yapılan köylerde

- internet indirimli olmalı
    - Migros Kamyonları olurdu, o tip teşvikler olmalı
    - Digiturk vs üyelikleri sübvanse edilmeli
    vs.

Köyde sosyalleşme imkanları sınırlı ve sosyal baskı var,onu aşan yerlerde hayat şehirden çok daha güzel aslında.

Endüstriyel tarıma destek farklı olabilir. Toprak işleme, tohum atma, gübreleme, ilaçlama, hasat, ayıklama genelde makinalı oluyor.
    Kızlar almıyor cidden köydeki tarım veya hayvancılıkla uğraşan genci. Kız okuyor deyip vermiyorlar. Verenlerde kızın hayatını garantilemek istiyor. Üzerine ev, tarla, arsa veya yüklü altın istiyorlar. Köylü kızlar yazıyor saçma 4 veya 2 yıllık bir bölüm, ben okuyorum üniversite bitirdim. Maaşlı eş istiyorum diyor. Kuzenimden biliyorum, bizim ilçe ve civar tüm köyleri gezdiler kız bulamadılar.

Oysa şuan güzelde kazanıyor, belki 3 memurun maaşını kazanıyor. Ama kızlarımız ahıra, kümese girmek istemiyor, tarlaya gitmek istemiyor. Saçma sapan aşk dizileri izleyip, hayallere dalıyor. Beyaz atlı prens bekliyorlar.

Bir kuzenimde veteriner, eşiyle ayrilma aşamasındalar, eşi üzerin ahır kokuyor diyormuş, veteriner ne kokacaksa köyde. Şehirden ev al oraya taşinalim kedi, köpek bakarsın diyormuş vs vs
    İyiler iyidir.

8. Malesef kadın olsam ben de evlenmezdim, hayat şartları çok kolaylaştı. Özellikle kadınların güvenlik ihtiyacı azaldı. Evlenip çocuk yapıp kocayı şutlayan çok fazla.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 476/1004 İlkİlk ... 376426466474475476477478486526576976 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •