Sayfa 484/1005 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534584984 ... SonSon
Arama sonucu : 8035 madde; 3,865 - 3,872 arası.

Konu: Viop LII

Alıntı Originally Posted by pelerin Yazıyı Oku
    İnanmak için deli, inanmamak için zırdeli olmak lazım.
    bu neden böyle diye sormayıp allah yapmış demek en iyisi.

yoksa beyin bi yerden sonra error veriyor

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

2. Kişinin Tanrı hakkındaki görüşleri tamemen kendine özeldir. Normal durum tanrı tanımamakdır, iman sahibi olmak ise farklı bir durumdur.

Kimi yumuşak af eden tanrı sever, kimi duaları kabul eden tanrı ister, kimi sert anında adalet sağlayan ceza veren tanrı ister vs. Her kişiye uyan bir Tanrı'ya inanıyorum daha bir sorun yaşamadım.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Kişinin Tanrı hakkındaki görüşleri tamemen kendine özeldir. Normal durum tanrı tanımamakdır, iman sahibi olmak farklı bir durumdur.

Kimi yumuşak af eden tanrı sever, kimi duaları kabul eden tanrı ister, kimi sert anında adalet sağlayan ceza veren tanrı ister vs. Her kişiye uyan bir Tanrı'ya inanıyorum daha bir sorun yaşamadım.
    tanrı binlerce peygamber yollamış. şuan birtane daha yollayıp o peygamberde bir mucize gerçekleştirebilir. tanrı için birşey deişmez ondan kolayı yok.

mesela şuan kamerada var ay'ı ikiye bölüp tekrar birleştiren bir peygamber olsa . kimse bu büyüye yok demez.

ha kimisi uzaylılar yaptı diyecek vs. inanmayacak olan yine inanmaz.

neyse

tavukların kanadı var ama ucamıyor

4.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    tanrı binlerce peygamber yollamış. şuan birtane daha yollayıp o peygamberde bir mucize gerçekleştirebilir. tanrı için birşey deişmez ondan kolayı yok.

mesela şuan kamerada var ay'ı ikiye bölüp tekrar birleştiren bir peygamber olsa . kimse bu büyüye yok demez.

ha kimisi uzaylılar yaptı diyecek vs. inanmayacak olan yine inanmaz.

Olaya sadece insan açısından bakarsak yanılabilirz.

Alemlerin Rabbi yerde ve gökte her şeyin sahibi deniyor.

İnsan belki önemli bir oyuncu ama tek oyuncu değil. İnsana yeterli mesajı verdik artık ekstra mesaj vermeye gerek yok sürekli onu destekliyoruz diyordur belki.

Önceki sayfalarda belirttiğin olumsuzlukları da bu bağlamda değerlendirmekte fayda var.

5.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    bu neden böyle diye sormayıp allah yapmış demek en iyisi.

yoksa beyin bi yerden sonra error veriyor

Uykuya zor dalan bir insanım. Bazı geceler artık uyku tutmayacağını anladığımda, kafamı yastığa koyup düşünerek, akıl yoluyla hakikat arayışına giriyorum sonra bi bakmışım uyumuşum sabah olmuş bile. Beyin bile bir noktadan sonra kendini koruyabilmek adına sigortayı indiriyor

Alıntı Originally Posted by pelerin Yazıyı Oku
    Uykuya zor dalan bir insanım. Bazı geceler artık uyku tutmayacağını anladığımda, kafamı yastığa koyup düşünerek, akıl yoluyla hakikat arayışına giriyorum sonra bi bakmışım uyumuşum sabah olmuş bile. Beyin bile bir noktadan sonra kendini koruyabilmek adına sigortayı indiriyor
    hakikatı şuan öğrensen yine uykuda problem yaşarsın

uyku sorunu olan insanlarda bence beyin kontrolü kolay kolay teslim etmeme isteği yaşıyor.

tabi bi yere kadar direnebiliyor.

hakikatı öğrensen bu kez bu hakikatı nasıl kullanabilirim ne işime yarar vs vs düşüneceksin emin ol.

uykuda zorluk kötü birşey değil. beynin hakimiyeti kabetmeye olan direnci. kolay kolay teslim etmiyor sana.

bu aslında sorun değil bence iyi birşey

hem REM dönemini az yaşarsın daha yüzeysel. hemde uzun uzun rüyalar görmezsin

7. Ertesi gün artacak hisseyi söylemedikleri gibi kendin bulduğun hisseyi aldığın anda düşüyor.

Kanımca iman sahibi olmak çok bir kar getirmiyor ama kafa rahat oluyor.

>>>>>

Bu bir rıza lokmasıdır
    Yiyemezsin demedim mi?

>>>>>>>>>
    Temel, Ramazan günü Sultanahmet Meydanı’nda sabırsızlıkla iftar vaktinin gelmesini beklerken, bir turist kafilesi gelir, içlerinden birkaç turist, oradaki satıcılardan irice bir karpuz alır ve Temel’in gözü önünde yemeye başlarlar.

Susuzluktan dili damağına yapışan Temel, usulca karpuz yiyen turistlerin yanına yaklaşır ve kulaklarına eğilerek, şöyle der

- “Uy, dininizun kıymetini bilin”

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Olaya sadece insan açısından bakarsak yanılabilirz.

Alemlerin Rabbi yerde ve gökte her şeyin sahibi deniyor.

İnsan belki önemli bir oyuncu ama tek oyuncu değil. İnsana yeterli mesajı verdik artık ekstra mesaj vermeye gerek yok sürekli onu destekliyoruz diyordur belki.

Önceki sayfalarda belirttiğin olumsuzlukları da bu bağlamda değerlendirmekte fayda var.
    insanları diğerlerine göre üstün kıldık diye diyor ama kitaplarda.

ee birazcık torpil fena olmazdı.

boyuna deprem boyuna virüs boyuna acı boyuna keder boyuna hastalıklar..

dediğim gibi üstad o konuların 3-5 kez üstünden gelip geçeli çok oluyor kendi adıma çoğunu unutmuşumdur bile.

kendi adıma o defterler çoktan kapandı

tanrı konusunda benden bu kadar

Sayfa 484/1005 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534584984 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •