Sayfa 485/1001 İlkİlk ... 385435475483484485486487495535585985 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 3,873 - 3,880 arası.

Konu: Viop-XX

1.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    Benim maliyet 8.31 di 8.38 den verdim.
    Bende inat olmaz .
    Ben 40-41 e satış yazdım.Geç mi kaldım sıramı gelmedi bilmiyorum almadı.Emir iyileştirmede yapmadım.
    3 kademe tersteyim şu an.

Ereğlinin period aralığı dönem dönem değişmekle beraber, genelde 3-6 sene arasında sürüyor.Kriz dönemlerinde düşüp tekrar toparlanması zaman alıyor.

YTD
    Son düzenleme : iki gozum; 19-06-2020 saat: 22:45.

3.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    http://www.gfdblog.com/GFD/Blog/the-...stock-exchange

1876 rus savası zamanı temerrüde düsmüs
    1881de bu borcu temin etmek için duyuni umuiye kurulmus.

Bondholders of Turkish debt faced two defaults. The first occurred in July 1876, and the country remained in default until December 20, 1881 when the Ottoman Public Debt Administration was formed to collect and administer the revenues pledged by the government to redeem its outstanding debt. Turkey suspended payment to Allied countries upon entering the war in 1914. The debt was partitioned on July 24, 1923 among the successor states with Turkey taking on about two-thirds of the outstanding debt; however, Turkey remained in default on the debt until 1940 when Turkish bonds stopped trading in London.
    Güzel grafikler koymuşlar.
    Bir de kitap varmış.

https://www.ensonhaber.com/kitap/osm...borsa-risalesi

BORSA RİSALESİ: HAVA OYUNLARI

Kitabı yayına hazırlayan Doç. Dr. Celali Yılmaz’ın, “Bu çalışma, Osmanlı finans tarhi için klasik kabul edilebilecek bir birincil kaynağı, herkes için ulaşılabilir kılma çabasıdır” diye tanımladığı bu eser, 1874’te ilk kez “Konsolidenin Hava Oyunlarıyla Sâie Muamelât Hakkında Müstakrazât-ı Maliyyeye Dâie Risale” adıyla yayımlanmıştı.

Doç. Dr. Yılmaz, aynı zamanda Türk finans piyasalarının değindiği iki temel problemin de altını çiziyor: “Dersaadet (İstanbul) Tahvilat Borsası’nın ilk komiseri (bugünkü adıyla ilk başkanı) Abidin Paşa’nın risalesi, Türk finans piyasalarının tarihsel olarak çözülmemiş olan iki temel problemine değinmektedir: Finansal piyasalarda güven (eksikliği) ve kamu borçlanmaları (fazlalığı) sorunları.”
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4. viop açıldığından bu yana işlem yaparım bu kadar bereketli bir ayım olmadı.

5. Pazartesi ameriganya marketları aşağı sağlam gaple açılacak... Bilesiniz... Oyun planına ekleyesiniz...

Ereğli altın bazında grafik.
    Altının aşırı değerlenmesi bu grafikteki zirvenin gerçekleşmesini imkansız hale getirdi,ancak altın çok düşer veya demir fiyatları daha önceki gibi ton/1300 usd fiyatları görürse gerçekleşir.

YTD

Alıntı Originally Posted by $CAHO$ Yazıyı Oku
    Pazartesi ameriganya marketları aşağı sağlam gaple açılacak... Bilesiniz... Oyun planına ekleyesiniz...
    nerden bilin.?
    bence haftaya ilk önce çıkacak

8.  Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    nerden bilin.?
    Bilmem... rüyamda gördüm, dolaptan ses geldi, duvardan ses geldi ve hatta tv de biri söyledi pazartesi gecesi alıntı yaparım

Sayfa 485/1001 İlkİlk ... 385435475483484485486487495535585985 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •