Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 487/1014 İlkİlk ... 387437477485486487488489497537587987 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 3,889 - 3,896 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Değerli arkadaşlar emlak piyasasında kriz var demiyorum ama kesinlikle RESESYON var.. Antalya nın en önemli bulvarlarından birinde 150 m ofisim var. 10 yıldır tek bir ay bile boş kalmamış genelde kiracılar arasından ben seçerdim. Lakim Mart ayında Vodafone kiracım çıktı. Mart ayından beri şu ana kadar bırakın kiraya verilmesini bir kişi dahi kirası kaç para diye aramadı.

2.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Değerli arkadaşlar emlak piyasasında kriz var demiyorum ama kesinlikle RESESYON var.. Antalya nın en önemli bulvarlarından birinde 150 m ofisim var. 10 yıldır tek bir ay bile boş kalmamış genelde kiracılar arasından ben seçerdim. Lakim Mart ayında Vodafone kiracım çıktı. Mart ayından beri şu ana kadar bırakın kiraya verilmesini bir kişi dahi kirası kaç para diye aramadı.
    Sn.Selka,

Bu RESESSYON tabiri, iki ceyrek ust uste buyume saglayamayan sektorler icin kullanilan bir terim.

Bu konut konusu cok daha uzun suredir gundemde.

Isin garip yani, resessyona giren sektorler ya da (ulkeler), para politikalarini ve (maliye politikalarini) kullanarak bu surecten kurtulabilirler. Tr'de satilmayan konutlar icin cozum bu kadar kolay degil. Halkin alim gucu artmasi gerekiyor. Konut fiyatlarinin dusmesi gerekiyor.

En ufak bir enflasyon haberinden sonra konut sahipleri %10-%20 fiyat artiriyorlar. Emlakci tesiri de en az %30.

Insaat firmalari sadece aldiklari GM'u degerlendiriyor, cevre konusunda topluma 5 kurusluk fayda saglamiyorlar. Garaj yok, park yeri yok, trafikte bir duzen yok, cevredeki insan yapisi bu projelere uzay merkezi gibi bakiyor. Asayiste surekli bir bozulma var, insanlar cok basit nedelerle birbirini olduruyor, bu gelir dagilimi ve cok suratle fakirlesen toplumlara ozgu bir degisimdir.

Bugun Youtuba acimasiz iskence goruntuleri konmus. Kanun ve nizam hakimiyeti olsa insanlar buna cesaret edebilirmiydi, aklina gelen her yerde silah kullaniyor.

Buna cozum bulmasi gerekenlerse 32 araclik mercedes konvoyu ile Cuma namazina gidiyor.

Bence hala bunlar iyi gunlerimiz.

Cunku donusu olmayan noktayi coktan gectik.

3. 6 m
    ilyon dolarlik soru

MAdem bu kadar bos ev var neden ev fiyatlari dusmuyor?

Cevap: Cunku saticilar gercek satici degil
    Çok doğru. Malum sitelerdeki satılıkların sahipleri resmen kerizlemek için ilan vermişler. Değerinin en az %30-40 fazlasına satmaya çalışıyorlar. Yoksa satılık ev-araba değerinin %5-10 altına vermeye kalk. üç günde satılır.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Tabi tabi gerçek satıcı değillerdir .

Bu evleri satanları tanıyorum 4_5 tanesini tanıdık komşu vs rahat satabilmek için .

Evdeki kiracıları çıkardılar madem gerçek satıcı değil çoğuda 2000 civarı kira alıyordu .

Niye çıkardılar peki evi kiracı pek göstermeye yanaşmıyorlardı müsait değiller o yüzden gelen ayda bir kaç kişiye rahat gösterebilmek için

Bu adamların kafaları çalışmıyor sanırım hem kira almıyor hem de evini satmıyor .

3 sene önce 500 bin tl ye satılan apartmanda 400 bine kadar indi 2 senedir satılmıyor .

Üstelik bir kat muadillerinden kısa apartman .

Gelen teklif en yüksek 300 bin masraflara sana ait olursa dedi .

Yani tapu ve komisyoncuyu ev sahibine ödersen bakarız diyor .

Annenden kalan evi satmaya çalış eğer tek mirasçı isen tabi .

Sahibinden e koy ne teklifler geleceğini duyarsan kulaklarına inanamazsın

Sen hayal dünyasında yaşamaya devam et bence ama sana bir tavsiye

bu kadar hayal kurarsan sonra olmadığı ile karşı karşıya gelirsen

depresyona girersin benden demesi

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    valla hem kiraciyi cikarip hemde 2 sene boyunca evi satamayip bir de ev fiyatlarinin dususunu seyretmek insani depresyona sokar haklisin

Bunlar tok satici degil belliki satmak istiyorlar ama satmasini bilmiyorlar

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Metro Marmaray biterse olacak işte şimdiden alsın geleceğe yatırım fiyatlar uçar .

Semt Bakırköy merkezi benim bulunduğum yer orası yakın değil ama emlakçı gibi yazalım dedim sonuçta hummalı bir çalışma yapıyorlar ulaşım için

Sorduğun evi benim arkadaş satıyor .

Bahçelievler metrosuna yürüme mesafesi 2-3 dakika ana caddede .

Hep hostesler tutuyordu 2000 kiracısı vardı en son . 1.5 senedir boş

Komşusundada yine hostes var ama kiracı istemiyorlar . Çünkü hiç yok kiracı evde ne zaman nasıl gösterecek .

Ama havalimanı giderse hostes kiracı kalır mı bilemem orada .çünkü ev havalimanı 10-12 dakika sürüyor metro yürüme bekleme vs .

Miras kalmış yurtdışındaki kardeşi sat diye baskı yapıyor ev satışları iyiymiş niye bizimki satılmıyor diyor durum bu

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ekim 2018 de yeni havalimani acilacakmis internette okudum

demekki Yesilyurt ve civarinda buyuk fiyat ve kira dususu beklenmeli (mi)?
    Son düzenleme : Ahmetg; 20-09-2017 saat: 17:02.

Ahmetg Guest
    http://www.finansgundem.com/haber/ne...v-alin/1231680

Önemli liselerin bulunduğu semtlerden ev alın

Yeni karardan emlak piyasasının çok etkileneceğini öngörüyorum. Sevgili veliler, nerede oturuyorsunuz? Adresiniz çocuğunuzun geleceğindeki en önemli değişken. Ben sizin yerinizde olsam iyi okulların listesini çıkarıp, mümkünse bütçeyi kırar yarar o mahallelerden birinde bir 1+1 ev tutar taşınırım. Sığışacaksınız artık, çocuğun kaderi sizin elinizde. Zekâ ve yetenek değil ikametgâh esaslı eğitim başladı, yihuu bu bir devriiim! Bunu da deneyelim abi, ne var? Yıllardır ne denemedik ki? Olmadı iptal eder, yeni bir şey deneriz, çılgınız çünkü biiiz!

7.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    http://www.finansgundem.com/haber/ne...v-alin/1231680

Önemli liselerin bulunduğu semtlerden ev alın

Yeni karardan emlak piyasasının çok etkileneceğini öngörüyorum. Sevgili veliler, nerede oturuyorsunuz? Adresiniz çocuğunuzun geleceğindeki en önemli değişken. Ben sizin yerinizde olsam iyi okulların listesini çıkarıp, mümkünse bütçeyi kırar yarar o mahallelerden birinde bir 1+1 ev tutar taşınırım. Sığışacaksınız artık, çocuğun kaderi sizin elinizde. Zekâ ve yetenek değil ikametgâh esaslı eğitim başladı, yihuu bu bir devriiim! Bunu da deneyelim abi, ne var? Yıllardır ne denemedik ki? Olmadı iptal eder, yeni bir şey deneriz, çılgınız çünkü biiiz!
    Denver dan $140k teklif var ahmet başkan koyup gideyim mi memleketi? Kendim için değil çocuk için soruyorum bana kalsa köyüne gömülmekten başka derdi olmayan tam bir anadolu çomarıyım doğma büyüme elhamdülillah...

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Arkadaşlar NEF projelerinde 345 bin tl den başlayan evler uygun ödeme koşullarıyla veriliyor,konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımızın yorumlarını bekliyorum?

Sayfa 487/1014 İlkİlk ... 387437477485486487488489497537587987 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •