Sayfa 497/659 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597 ... SonSon
Arama sonucu : 5271 madde; 3,969 - 3,976 arası.

Konu: BRKSN - Berkosan Yalıtım

1. https://www.youtube.com/watch?v=0AzIlOeOn3c

youtube de bir yatırımcı teknik analiz yapmış ve hedef fiyat 46 tl demiş...bakalım gerçekleşecek mi ??

https://www.youtube.com/watch?v=hL0D_TVStHs

buda başka bir yatırımcının yorumu...bu yorumcu da temel anlamda berkosanı çok beğeniyor....30 tl lik zirvenin geçilmesi halinde çanak katlaması yaparak 43-44 tl leri hedefleyeceğini söylüyor..

bu gün biraz youtube takıldım..başka yatırımcıların düşüncelerini merak ettim...aşağı yukarı aynı fikirlerde olduğumuzu gördüm...artık hayırlısı diyorum..bakalım nasipte neler olacak ??
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. https://www.youtube.com/watch?v=mg-8yHWS4yk

buda iki yıl önce berkosanın youtube de yayınlanan bir tanıtım filmi..bu filim de şu bilgiler verilmiş...

tekirdağ fabrikası 7,850 metrekare kapalı....30,000 metrekare açık alan
    bilecek fabrikası 6500 metrekare kapalı......45,000 metrekare açık alan
    sırbıstan fabrikası 3500 metrekare kapalı alan.
    ispanya fabrikası 2000 metrekare kapalı alan.

iki yıl önce PD/DD =2,65 FK=15..... ve yıllık kar 4,750 tl imiş...

o günden bu güne baktığımızda PD/DD=3,91 .....FK=9,84.... net kar ise şu ana kadar 62 milyon yıl sonu tahmini 85-90 milyon olacak...yeni yaptığı değerleme ile PD/DD=2 olacak görünüyor...

yıl sonunda 85 milyon faaliyet karı yaparsak ve iki yıl önceki FK 15 rasyosu ile değerleme olacaksa ?? 1,275 milyon piyasa değerine ....borsa fiyatı olarak da 41 tl olması gerekiyor...

kaldı ki benzer düşük sermayeli şirketlerin rasyoları çok çok yüksek...daha geçen gün tuğçeliğe baktık ...tuğçelikte fk 38 rasyosundan değer görüyor...

berkosanda ciro biraz az görünüyor ama üçüncü çeyrekte yakaladığı 148 milyonluk ciro çok muthiş....son çeyrekte daha da iyi gelecek görünüyor çünkü döviz bazlı satışları yüksektir...norveçte almak istediği şirket ise bonus beklentidir...o şirketi de önümüzdeki üç ayda almayı başarırsa !! berkosan o vakit level atlar ve bence üst lige çıkar...büyümesi çok sertleşir..buda onun borsa fiyatına sert yansır...beklemekte fayda görüyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. kabaca 20 bin metre kare kapalı alan 75 bin metrekare de açık alan fabrikası var...ilk etapta çok küçük bir şirket gibi görünüyor ama incelendiğinde bayağı da altının dolu olduğunu görebiliyoruz..türkiyede bir ilki de başarmışlar...türkiyede ilk defa polieliten bazlı malzemeyi onlar üretmiş..dünyada da üçüncü firma olmuşlar...bu cüce sermayeli şirketin gönlünde bir aslan yatıyormuş.....

4. https://www.youtube.com/watch?v=RE-J-yjcI5k

iki ay önce bu arkadaş da berkosanı yorumlamış ve oda çok beğenmiş...incelediğinde berkosanın hem temettü hem de bedelsiz verdiğini görmüş...benim hafızamda da temettü verdiği bilgisi kalmıştı..burada da bunu görmem sevindirici...acaba ileride egeen abisinin yoluna girebilir mi ?? yatırımcı dostu bir şirket görünüyor...acaba alıp şöyle 3-5 sene unutsak egeen abisinin bazı işaretlerini onda görebilecek miyiz ?? açıkçası güzel düşünceler aklıma geliyor...bence bu bebek hisseyi güzel yerlerden de maliyet yaptık...sabredelim bakalım neler olacak ??

5. Bu yıl kesinlikle BERKOSAN'nın yılı olacağını düşünüyorum. Her portfoyde olması gereken bir hisse.
    - İhracat oranı %65'lerin üzerinde.
    - Sırbistan fabrikasına yeni hat kurulumu 2 ay önce yapıldı. Bunun bilançolara etkisi ilk bilanço ile başlayacaktır.
    - Döviz arttıkça hem ihracatı fazla olduğu için daha çok kar edecek , hemde döviz pozisyonu olduğu için ekstra kar yazacaktır.
    - Skumtech firması ile 2024 ilk çeyreğinde ortaklık haberi bekleniyor. Bu haber ile 3-4 tavanı çok rahat olacaktır. Çünkü müthiş bir ortaklık böyle ufak bir firma için.
    - Sermayesi düşük , FAVÖK her yıl her çeyrek artan , sürekli karını geliştiren , karını geçtim farklı farklı ülkelerde sürekli yeni fabrika açma isteği olan (şuan ispanya - sirbistan var, norveç yolda) bebek bir şirket. Bu şirketin 1-2 sene sonraki Karını Favök'ünü düşünemiyorum.

Ben geleceğin SASA'sı olarak görüyorum şirketi.
    Herkese iyi günler.

6. brksn kardeş güzel özetlemişsin...tebrikler...sen küçük sasaya benzetiyorsun ben de küçük egeene....

büyümeye aday bir bebek...bir kaç sene içinde ilginç yerlere gelebileceğini tahmin ediyorum...al unut tarzında ve tam da borsacı dede mantığındaki bir hisse...böyle hisseleri fiyatları düşük iken yakalamak çok zor...30 tl zirvesi olan ve ederi bence çok daha yukarılarda olması gereken bir hisseyi buralardan da yakalamak bence şanstır..

biliyorsunuz borsacı dede hisseleri uzun vadeli tutuyor..bazı hisselerinden 300 kat kazandığı oluyor....borsacı dedeye özenenlere brksn bence şans tanıyor...hayırlısıyla bakalım neler olacak ?? gönlüm tutmaktan yana...ama ne kadar tutabilirim onu bilmiyorum...kocaeri yaklaşık 8 aydır tutuyorum...sabır güzel bir şey...

borsa hayatımda en uzun sürem 1,5 yıl olmuştu...bakalım bu rekorumu kırabilecek miyim ??? kıracak olursam bunu hangi hissem ile yapabileceğim ??? atatp...kocaer ve brksn...üçü de çok hoşuma gidiyor...nasip nasip nasip...sabır sabır sabır...

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    brksn kardeş güzel özetlemişsin...tebrikler...sen küçük sasaya benzetiyorsun ben de küçük egeene....

büyümeye aday bir bebek...bir kaç sene içinde ilginç yerlere gelebileceğini tahmin ediyorum...al unut tarzında ve tam da borsacı dede mantığındaki bir hisse...böyle hisseleri fiyatları düşük iken yakalamak çok zor...30 tl zirvesi olan ve ederi bence çok daha yukarılarda olması gereken bir hisseyi buralardan da yakalamak bence şanstır..

biliyorsunuz borsacı dede hisseleri uzun vadeli tutuyor..bazı hisselerinden 300 kat kazandığı oluyor....borsacı dedeye özenenlere brksn bence şans tanıyor...hayırlısıyla bakalım neler olacak ?? gönlüm tutmaktan yana...ama ne kadar tutabilirim onu bilmiyorum...kocaeri yaklaşık 8 aydır tutuyorum...sabır güzel bir şey...

borsa hayatımda en uzun sürem 1,5 yıl olmuştu...bakalım bu rekorumu kırabilecek miyim ??? kıracak olursam bunu hangi hissem ile yapabileceğim ??? atatp...kocaer ve brksn...üçü de çok hoşuma gidiyor...nasip nasip nasip...sabır sabır sabır...

Valla borsada uzun vadeci olmak. Her türlü en fazla kazandıran strateji. Heleki böyle bebek şirketlerde. Hep yazarlarya malum sitede X hissesini 3 yıl tutsaydınız paranız bu kadar bu kadar olurdu sende vayyy beee dersin. Aslında bunu yapmak zor değil , aldığınız şirkete güveniyorsanız alacaksınız. Her ay ekleme bile yapacaksınız para arttırırsanız maaşınızdan yada başka hisselerden gene alım yapacaksınız. Elinizdeki LOT adetini yükselteceksiniz. Yoksa 5-6 ay sonra hareketlendiğinde keşke daha çok alsaydım diyor insan. Trade yapanlar asla bu kadar kazanamaz uzun vade kadar emin olun. He 20-30milyonu olan adam tabiki trade ile güzel kazanır. Ama 500-1m tarzı parası olan adam alıp yatıp parasını katlamalı. Büyük borsacılarda bu şekilde geldi geldikleri yere.

Sözün kısası dediğiniz gibi berkosan büyük fırsat veriyor herkese. 4-5 ay sonra heleki skumteck ortaklığından sonra herkes çok ağlar arkasına bakıp nasıl almadık 20TL'li fiyatlardan diye

8. skumteck ile zaten bambaşka olacağız....ismi bile heyecan yapıyor...önemli olan bu tür küçük ve değerli hisseleri uygun yerde iken yakalayabilmektir...maliyet düşük olduktan sonra risk bir çeşit sıfır...buna benzer hisseleri uçuk fiyatlara çıkarıyorlar...onlarda uygun fiyattan pek de alım fırsatı vermiyorlar...burada bence çok şanslıyız...30 tl zirvesi olan bir bebek hisseye 19,00 dan itibaren hisseye girme fırsatı veren ağalara teşekürler...benim kendi maliyetim 21,31 dir..ama yakın akrabalarım 23,30-24,00 aralığındadır...

düşünün 24,00 da iken vede alt pazarda işlem görürken bile alımı uygun görmüştüm...bu gün fiyatı henüz 23,96 da ve ana pazara geçmiş bir hisse...önünde güzel bir son çeyrek bilançosu vede önünde satın alacağı bir avrupa şirketi beklentileri var...

Sayfa 497/659 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •