Sayfa 512/1001 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 4,089 - 4,096 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Doları öyle böyle düşürmeyi başardılar sıra faizlere geldi.
    Faizleri %15 lere kadar düşürebilirler o yüzden nkolay bonoda %25,15 faiz 576 günlük cepteyken bu önümüzdeki uzun dönemde yüksek faiz limanı olarak değerlendiriyorum. Faizler düştüğünde ppf ler de otomatik düşecek çünkü günlük piyasa durumuna göre hareket ediyor. O yüzden şimdilik nkolay bu dönemde bence en cazip olanı
    Dolar ve faizi kendileri yuksetti ve kendide dusurdu
    Cok zor bir is degildir!

2. fiba bankın FPK adında kısa vadeli borçlanma araçları fonu hakkında bilgisi olan var mı?

mt fil yerine fpk tavsiye etti

3.  Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    fiba bankın FPK adında kısa vadeli borçlanma araçları fonu hakkında bilgisi olan var mı?

mt fil yerine fpk tavsiye etti
    Gerçek kodu FIT olan fonu söylüyordur, bildiğimiz borçlanma fonu işte her bankada olan en az 1 ay kalmanız gerekli dengeleme için çünkü bir gün yüksek bir gün eksi verebilir.
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=FIT

4.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Gerçek kodu FIT olan fonu söylüyordur, bildiğimiz borçlanma fonu işte her bankada olan en az 1 ay kalmanız gerekli dengeleme için çünkü bir gün yüksek bir gün eksi verebilir.
    Bence FPK'yı söylüyor. Dün incelemiştim geçen ay FIL'den iyi getirmiş o yüzden tavsiye etmişlerdir. Fakat geçen ay tahvil faizlerinin düşmesine bağlıyorum ben yükselişini. Bu ay devam ettirir mi bilemem aynı performansı. Yıllık bazda FIL'in gerisinde zaten.

5.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    fpk FİBA PORTFÖY KISA VADELİ BORÇLANMA ARAÇLARI FONU olarak geçiyor. ama linki paylaşamadım

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx

6.  Alıntı Originally Posted by bulut4003 Yazıyı Oku
    Yakın zamanda faizlerin düşeceği argümanı ile yola çıkarsak tahvil ağırlıklı fonlar önümüzdeki süreçte mevduattan iyi getirisi olur diyebilir miyiz? Yoksa direkt tahvil mi almalı?
    Geçen ay %10 civarında getiri elde etti uzun vadeli tahvil içeren fonlar buda 5-6 aylık vadeli getirisine eşdeğer. Tahvil faizleri ne kadar daha düşer ne kadar sürede düşer açıkcası ben bilmiyorum. Direkt tahvil almak en azından vade sonuna kadar beklerseniz ana para kaybını önleyeceği için fondan daha mantıklı olabilir.

7. %23,08 Anl

8.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Doları öyle böyle düşürmeyi başardılar sıra faizlere geldi.
    Faizleri %15 lere kadar düşürebilirler o yüzden nkolay bonoda %25,15 faiz 576 günlük cepteyken bu önümüzdeki uzun dönemde yüksek faiz limanı olarak değerlendiriyorum. Faizler düştüğünde ppf ler de otomatik düşecek çünkü günlük piyasa durumuna göre hareket ediyor. O yüzden şimdilik nkolay bu dönemde bence en cazip olanı
    Nkolay faizlerin düşeceğini neden öngöremiyor da 1 seneye 25,15 veriyor benim kafamı hep bunlar kurcalıyor, kamu bankaları aynı şekilde 22 civarı stopajsız net faizi neden 1 yıllık verir, tek ihtimal tl ihtiyacı had safhada tüm mevduatın yüzde 54 ü dövizdeyken tl faizler çok fazla düşmez ne zaman doları vatandaş satar piyasalarda tl bollaşır faizler iner adam akıllı, şimdi mevsimsellik ve baz etkisi enflasyonu düşürdü ama eylülden sonra bunlar da bitecek, ve hala s400 masada duruyor. Bankaların bizim sandığımızdan daha ihtiyatlı durmaları bundan madem tl rağbet var mb yedek akçesi neden hazineye devredilir, neden dolar alımına vergi binde 2 ye çıkarılır kafamda deli sorular, bu rahatlama geçici.

Sayfa 512/1001 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •