Sayfa 515/777 İlkİlk ... 15415465505513514515516517525565615 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 4,113 - 4,120 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Dün İş Bankası Genel Müdürünü izledim.

Adam baya içten ve inandırıcı konuştu.

Öyle siyasi gibi değil.

İyi yetişmiş bankacı ekonomiyi de bilir, piyasayı da.

Bankasının hisse senedi değerinin defter değeriyle korelasyonu baya etkilemiş adamı anlaşılan.

Tabi en büyük darbeyi döviz borcu olan şirketler yanında bankalar yedi bu krizde.

Ne kadar yara aldıklarını onlar da henüz bilmiyorlar.

Aynen çok şiddetli muharebelerde olduğu gibi.

Ancak ortalığın durulmasıyla anlaşılır ölü yaralı kaçak durumları.
    Walla abi onuda yazının içine alayım mı diye düşündüm..ama şu laf bütün getirileri götürdü bence; ''......ciddi spekülatif atakla karşı karşıya olunduğunu söyledi. Gelinen noktanın ekonomik temellerle izah edilemeyeceğini......''

Yani buradaki her hangi biri kendisine gelinen noktanın ekonomik temellerle alakalı olduğunu çok rahat analatabilir..kendiside biliyordur ama...koltuk daha önemli..neyse yinede diğerleri kadar değil..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Walla abi onuda yazının içine alayım mı diye düşündüm..ama şu laf bütün getirileri götürdü bence; ''ciddi spekülatif atakla karşı karşıya olunduğunu söyledi. Gelinen noktanın ekonomik temellerle izah edilemeyeceğini''...…

Yani buradaki her hangi biri kendisine gelinen noktanın ekonomik temellerle alakalı olduğunu çok rahat analatabilir..kendiside biliyordur ama...koltuk daha önemli..neyse yinede diğerleri kadar değil..
    Araya biraz reisten renk katmadan konuşmak tehlikeli bu günlerde sevgili enki...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bu günlerde daha da önemlisi, elinde dolar olanlar için söylüyorum, "kur artışını realize edebilmek"...

Yoksa Susurlukta tam bardağı ağzına götürürken birinin koluna çarpıp, ayranın köpüğünü yere düşürmesi karşısındaki duruma düşebilir insan.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bu konuda sevgili asgaridr en radikal olanı aramızda...En hızlı hareket edeni.

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bu günlerde daha da önemlisi, elinde dolar olanlar için söylüyorum, "kur artışını realize edebilmek"...

Yoksa Susurlukta tam bardağı ağzına götürürken birinin koluna çarpıp, ayranın köpüğünü yere düşürmesi karşısındaki duruma düşebilir insan.
    Walla abi bugünkü yerel ve global şartlar açısından ben şunu bilir şunu söylerim; azla yetinmeyen çoğuda bulamaz..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bizim eski dolar başlığına sabah sabah yazılanları şöyle bir okuyayım dedim...

Sabah erkenden TL ciler golü atmış görünüyor.

Aslında Başakşehir gibi taraftarı az ama baya ses çıkarıyorlar...

Şaka bir yana, dolar başlığında durum hep böyle oldu...

- Dolar alsın başını arşı alaya gitsin (de ne olursa olsun) ciler...

- Fuck the dolarcılar...

Anlamsız bir futbol karşılaşması gibi.

Oysa dolar ve ekonomi öyle bir stad dolusu adamı ilgilendiren, onları etkileyen bir çocuksu konu bir oyun değil.

Tüm ülkeyi, elinde dolar olsun olmasın tüm insanları, insanların ekmek kapısı olan tüm şirketleri, ve de olmazsa olmazımız devletimizi etkileyen ve ilgilendiren bir konu.

İki çocuğun senin benim diye kavga edeceği, çekiştireceği oyuncak falan değil.
    Son düzenleme : BORA YAŞAR; 14-08-2018 saat: 10:43.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Elimde üç beş dolar var diye üzerinde slogan atılacak bir konu değil dolar...

Anlamsız hedefler gösterilerek, çıkışta sevinç gösterileri yapılacak bir şey değil dolar.

Sadece bir yatırım (!) tercihi bu ülkede.

Yanlış mı . Bence yanlış.

Ama onu da bu ülkeyi dolarize eden siyasiler düşünsün.

8.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Walla abi bugünkü yerel ve global şartlar açısından ben şunu bilir şunu söylerim; azla yetinmeyen çoğuda bulamaz..
    Güzel söz.

Sayfa 515/777 İlkİlk ... 15415465505513514515516517525565615 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •