Sayfa 516/1078 İlkİlk ... 164164665065145155165175185265666161016 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 4,121 - 4,128 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Ellerinize sağlık Sn. T/A,

Cümleten mutlu haftasonları
    Hayırlı tatiller...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Günlük, Haftalık, Aylık Grafikler ve Veriler Güncellenmiştir...

Temel Tablolar da güncellenmiştir...

Site Grafikler Linki: http://teknik-analiz.com/grafikler.html

NOT: Tabloların güncellenmesi için sayfayı yenileyin...

3. Teşekkürler Sayın T/A...

İyi tatiller...

Alıntı Originally Posted by trushan Yazıyı Oku
    Teşekkürler Sayın T/A...

İyi tatiller...
    İyi tatiller...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    Üstadım

Pazar sabahı geldim ve gelmişken ya tutarsa diye ben de birşeyler karalamak
    istedim.

XU100 Üzerine

Halen düşüş sürecinde bulunduğumuzdan bu ortamda yapılan her iyimser yorum
    hayal kırıklığı ile sonuçlanıyor.

Grafiklere bakıldığında Şubat sonunda şelale şeklinde başlayan düşüşe Mayıs-
    Haziran-Temmuz aylarında tepki geldiği görülüyor.

Dip ve tepelerin bir öncekinin altında kaldığından yola çıkılarak bu tepkilerin cılız
    kaldığı söylenebilir.

Yine Mayıs-Haziran aylarındaki tepkilerin süresine bakılarak önümüzdeki haftanın
    ikinci yarısında yön değişikliğinin muhtemel olduğundan söz edilebilir.

Bir ihtimal endeks beklenenin aksine hareket edebilir ve önceki tepenin üstüne de
    çıkabilir. Bu durumda dahi temkinli olmak gerekir.

Çünkü gözümüzün üstteki dirençlerde değil, alttaki desteklerde olması gerekir.
    Kanımca mega yükseliş trendi bekleyenlerin ikili dip oluşumunu gördükten sonra
    denize girmeleri daha uygun olur.

https://twitter.com/DonKisot_BIST1
    Doğru olsam ok gibi yabana atarlar beni/Eğri olsam yay gibi elde tutarlar beni

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    WM Sistem ve Haftalık Primler Üzerine

XUTUM hisselerinin performanslarına bakıldığında 50 hissenin geçen hafta % 5 in
    üzerinde yükseldiği görülüyor. Bu da genelin % 15 (50/330) ine karşılık geliyor.

WM Sistem sinyalleri ile haftalık primler karşılaştırıldığında ise tüm dönem
    sinyallerinde uyumun % 48, günlük/haftalık sinyallerde ise % 86 olduğu görülüyor.
    Bu orana bakılarak sistemin tıkır tıkır çalıştığı söylenebilir.

Sadece performans ve Teknik Verilere bakıp vadeyi ihmal etmek hatalı sonuçlara
    yol açabilir. Bu engeli aşmak için Grafikler bölümüne geçmek ve oradaki eğrilerin
    değerlerine dikkat kesilmek gerekiyor. Kırmızı eğriler kısa, mavi eğriler orta, yeşil
    eğriler uzun döneme karşılık gelirken gri eğriler hissenin güç/performans düzeyini
    gösteriyor.

Sn. T/A in bilgi ve izni dışında bunları açık ettiğimiz için inşallah kendisinin hışmına
    uğramayız.

Alıntı Originally Posted by Don Kişot Yazıyı Oku
    Üstadım

Pazar sabahı geldim ve gelmişken ya tutarsa diye ben de birşeyler karalamak
    istedim.

XU100 Üzerine

Halen düşüş sürecinde bulunduğumuzdan bu ortamda yapılan her iyimser yorum
    hayal kırıklığı ile sonuçlanıyor.

Grafiklere bakıldığında Şubat sonunda şelale şeklinde başlayan düşüşe Mayıs-
    Haziran-Temmuz aylarında tepki geldiği görülüyor.

Dip ve tepelerin bir öncekinin altında kaldığından yola çıkılarak bu tepkilerin cılız
    kaldığı söylenebilir.

Yine Mayıs-Haziran aylarındaki tepkilerin süresine bakılarak önümüzdeki haftanın
    ikinci yarısında yön değişikliğinin muhtemel olduğundan söz edilebilir.

Bir ihtimal endeks beklenenin aksine hareket edebilir ve önceki tepenin üstüne de
    çıkabilir. Bu durumda dahi temkinli olmak gerekir.

Çünkü gözümüzün üstteki dirençlerde değil, alttaki desteklerde olması gerekir.
    Kanımca mega yükseliş trendi bekleyenlerin ikili dip oluşumunu gördükten sonra
    denize girmeleri daha uygun olur.

Alıntı Originally Posted by Don Kişot Yazıyı Oku
    WM Sistem ve Haftalık Primler Üzerine

XUTUM hisselerinin performanslarına bakıldığında 50 hissenin geçen hafta % 5 in
    üzerinde yükseldiği görülüyor. Bu da genelin % 15 (50/330) ine karşılık geliyor.

WM Sistem sinyalleri ile haftalık primler karşılaştırıldığında ise tüm dönem
    sinyallerinde uyumun % 48, günlük/haftalık sinyallerde ise % 86 olduğu görülüyor.
    Bu orana bakılarak sistemin tıkır tıkır çalıştığı söylenebilir.

Sadece performans ve Teknik Verilere bakıp vadeyi ihmal etmek hatalı sonuçlara
    yol açabilir. Bu engeli aşmak için Grafikler bölümüne geçmek ve oradaki eğrilerin
    değerlerine dikkat kesilmek gerekiyor. Kırmızı eğriler kısa, mavi eğriler orta, yeşil
    eğriler uzun döneme karşılık gelirken gri eğriler hissenin güç/performans düzeyini
    gösteriyor.

Sn. T/A in bilgi ve izni dışında bunları açık ettiğimiz için inşallah kendisinin hışmına
    uğramayız.
    Hoş geldiniz Üstadım...

Bir süredir yoktunuz ve hemen yokluğunuz kendini belli ediyordu. Sayfalar cılız ve sessiz kalıyordu...

Keşke sizin gibi herhez WM Sistem ile ilgi olarak bulduklarını ve anladıklarını paylaşsa da ortaya daha derli toplu bilgiler çıksa. Ben elimden geldiğince yer yer anlatsam da, bazı şeyleri "kafalar karışmasın" diye anlatamıyorum. Madem görünür hale gelmişler, demek ki artık bir şeyler yerine oturmuş ve anlaşılır hale gelmiş. O nedenle size kızmak şöyle dursun, bilâkis çok teşekkür ederim. Her zaman Sistem hakkında yazın ki, buradan faydalananlar daha verimli kullansınlar. Ben "herkes tarafından anlaşılıyordur" diye bazı basit şeyleri bile ihmal edilip söyleyemiyor olabilirim. O nedenle size müteşekkirim..

XU100 için ben ümitliyim ama sizin dediğiniz gibi yeniden bir düzeltme dalgasını da bekliyorum. Bunun nedenini de Elliot olarak tekniik anlamda açıklamak gerekirse; şu anda dipten atakla yapılan 1. dalganın düzeltmesinin olması gerekir. Bu düzeltme bazen tüm dalgayı kapsayacak kadar olabilir ama normalde %61 seviyesi kadar olur. O nedenle benim teoriye göre aylık anlamda XU100/USDTRY grafiğinde (+) kapatabilirsek, yükseliş senaryosuna devam ediyoruz demektir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    ...

XU100 için ben ümitliyim ama sizin dediğiniz gibi yeniden bir düzeltme
    dalgasını da bekliyorum. Bunun nedenini de Elliot olarak tekniik anlamda
    açıklamak gerekirse; şu anda dipten atakla yapılan 1. dalganın düzeltmesinin
    olması gerekir. Bu düzeltme bazen tüm dalgayı kapsayacak kadar olabilir ama
    normalde %61 seviyesi kadar olur. O nedenle benim teoriye göre aylık
    anlamda XU100/USDTRY grafiğinde (+) kapatabilirsek, yükseliş
    senaryosuna devam ediyoruz demektir...
    Üstadım,

Fiyatların BB alt bandına gelmesi insana artık endeks buralardan dönmeli
    dedirtiyor.

Lakin üstte peş peşe dizilen 6 kırmızı mum ile alttaki momentum göstergesinin
    hala aşağıyı gösteriyor olması umut kırıyor.

Üşenmedim hesap ettim. Dediğinizin gerçekleşmesi yani Temmuz barının
    yeşile dönmesi için USD sabit kalırken Salı günü akşamı endeksin 101.900 ün
    üzerinde kapatması gerekiyor. Şimdi soruyorum: Son 12 işlem gününde ıkına
    sıkına 6.000 puan çıkabilen endeksin önümüzdeki 2 günde vites büyültüp
    kendini 6.300 puan yukarı atacığına ihtimal veriyor musunuz?

Sayfa 516/1078 İlkİlk ... 164164665065145155165175185265666161016 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •