Sayfa 521/1005 İlkİlk ... 21421471511519520521522523531571621 ... SonSon
Arama sonucu : 8037 madde; 4,161 - 4,168 arası.

Konu: Viop LVll

1. İzmir dışına çıktık gece hayatına hasret kaldık..
    Özledim Esra'yı....

https://www.youtube.com/watch?v=9v1OirIFbds

2. Herkese iyi gecceler...
    Her şey gönlünüzce olsun...
    İnşallah terk edip gidenler pişman olup geri dönenler, kapınızı çalar bu gecce...kapınız çalındığında O mudur dersiniz...kıymetini bilirsiniz...(benim gibi)

https://www.youtube.com/watch?v=lQVzYo1gOco

3. Enflasyon muhasbesinde varlığı olan ancak çok borcu olanlar daha fazla vergi ödeyecek dendi gibi.

Örek elektrik santrali olup borcu olsun, santral varlığı enflasyon oranında değerlendirilecek ama borç parasal olduğu için değerlenmeyecek sadece faiz gideri gelirden düşecek diye anladım.

Gayrimenkulleri olan ama borçlu şirketler de aynı olabilir. Ortada satılan bir gayrimenkul yok bir de üzerine vergi ödüyoruz diyebilirler, ilk çeyrekteki vergi beyannamalerinde durum belli olacak deniyor.

Çok vergi ödeyecek şirketlerden bir kaçış olabilir.

Tam net anlatan hala yok.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4. Ara sıra TV'de ayrıldğı eşini görüşmek için çağırdı, anlaşamayınca katliam yaptı vs haberler oluyor.

Genelde terk edilen izin vermedikçe, terk olmuyor.

İlkokul hocam ayrıldığı kocasından kaçıp gelmiş, herif yerini tespit edince 3.sınıfta başka yere gitmişti.

Oradan aklımda kalmış.

5.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Enflasyon muhasbesinde varlığı olan ancak çok borcu olanlar daha fazla vergi ödeyecek dendi gibi.

Örek elektrik santrali olup borcu olsun, santral varlığı enflasyon oranında değerlendirilecek ama borç parasal olduğu için değerlenmeyecek sadece faiz gideri gelirden düşecek diye anladım.

Gayrimenkulleri olan ama borçlu şirketler de aynı olabilir. Ortada satılan bir gayrimenkul yok bir de üzerine vergi ödüyoruz diyebilirler, ilk çeyrekteki vergi beyannamalerinde durum belli olacak deniyor.

Çok vergi ödeyecek şirketlerden bir kaçış olabilir.

Tam net anlatan hala yok.
    Bildiğim kadarı ile şirketin varlığında bulunan gayri menkuller satılmadan gelir vergisi oluşmuyor.
    Güncelde bu konuyu tartışıyoruz-arsanın maliyeti 20 yılda her ne kadar af vs. sebeplerle değerlendirilse de 100 kat değer kazanmış, a normal gelir vergi oluşuyor.
    Şirketler üzerinde gayri menkul, enflasyon olan ülkelerde iyi değil..

YTD

6.  Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    Bildiğim kadarı ile şirketin varlığında bulunan gayri menkuller satılmadan gelir vergisi oluşmuyor.
    Güncelde bu konuyu tartışıyoruz-arsanın maliyeti 20 yılda her ne kadar af vs. sebeplerle değerlendirilse de 100 kat değer kazanmış a normal vergi oluşuyor.
    Şirketler üzerinde gayri menkul, enflasyon olan ülkelerde iyi değil..

YTD
    Normalde şirketler KAP'ta 2024 projeksiyonu yapmalı ve o arada enflasyon muhasebesinden nasıl etkileneceklerini belirtmeli.

7. Twitter gibi sosyal medyayı kullanıp insanları zarar uğratan üçkağıtçılara sadece 6 ay ceza verip bundan mağdur olan insanlara da avucunuzu yalayin demek hiç insaflı ve doğru değil. Böyle bir durumu yakaladınsa o hisselere komple el koyup önce zarar gören insanların paralarını öde ondan sonra da kimse böyle bir yola giriyor mu gör. Adam öldüreni geçici şekilde cezaevinde tutup 6 ay sonra salmak gibi bir şey.

8.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Normalde şirketler KAP'ta 2024 projeksiyonu yapmalı ve o arada enflasyon muhasebesinden nasıl etkileneceklerini belirtmeli.
    GYO şirketlerinde her ne olursa olsun gelir vergisi yok,temettü dağıtımında güncelde stopaj sıfır.
    Nakit temettü dağıtıldığında temettü alan paydaşlar gelir vergisi ödüyorlar,diğer şirketler farklı...hem gelir vergisi hem de temettü dağıtırken stopaj ödüyorlar..
    Bir çok karlı GYO şirketi kasasındaki parayı boşaltmak için borsadan hisse geri alımı yapıyorlar,bu çok yanlış ve haksız uygulama.(bence)
    SPK bazı konularda çok eksik,sizin yazdığınız konulara açıklık getirmeli.

YTD

Sayfa 521/1005 İlkİlk ... 21421471511519520521522523531571621 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •