Sayfa 525/999 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 4,193 - 4,200 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Powerpc halin idare ederdi ama bu nick'inle iyiden iyiye işi trole bağladın. Seviyen yerlerde. Çekilecek tarafın kalmadı, engelliyorum artık.
    ne yaparsan yap bana ne? gerçekleri duymak batıyorsa kafanı kuma gömeceksin.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    ne yaparsan yap bana ne? gerçekleri duymak batıyorsa kafanı kuma gömeceksin.
    Hakkaten power sen misin?

Eski hukukumuz var senle...

Atıp duruyorum.

3. Keşke herşey bu kadar mükemmel ve ideal olabilse

4.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    dolar miktarını arttırmak için döviz piyasasından başka piyasalara ihtiyacın var.. dolar alıp mevduata koymak ya da eurobond almak bir stratejidir.. evet.. sağlamcıdır.. ve yüksek portföyü olan için (500 k dolar mertebesinde) sabit ve sürekli getiri de oldukça mümkün..

ancak dolar miktarını arttırmak istiyorsan başka piyasaların sunduğu fırsatlara kapalı olmamak lazım.. mesela isctr 4 tl ye düşerse bir miktar almak gayet güzel bir iddia (bet) olur.. benim beğendiğim ve takip ettiğim 5-6 kagıt var (sadece endeks 30 da), eregli isctr, şise gibi kagıtlar.. örneğin 1 dolarlık banka bir kaç ay içinde 1.5 $ a ulaşabilir.. %50 kar olasılığı mesela.. bu tür fırsatları kullanmazsan hızlı biçimde miktarını arttıramazsın..
    benim dolar faiz gelirim bana yeter,hiççç kumarhanelerde vakit öldüremem.daha önemli işlerim var

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    İşte burada iş değişiyor bende...

Hisse % 10 düşüyor.

Kur da % 5 artıyor...

Zararım ne oluyor bu durumda...

Diyorum ya matematik olarak doğru şeyler söylediklerin...

Uygulama ise işin özü.
    risk almadan getiri olmaz..

zaten paranın hepsi ile değil ve kademeli ve temkinli diye altını çiziyorum..fırsatlar çıktığında..

zarar etme olasılığı her zaman var.. onemli olan masada kalabilmek.. ve kar ne kadar normalse zarar da o kadar normal..

sürekli kar etmek mümkün değil.. zararlı işlemleri yönetemeyenin zaten mevduattan şaşmaması lazım..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

6.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    risk almadan getiri olmaz..

zaten paranın hepsi ile değil ve kademeli ve temkinli diye altını çiziyorum..fırsatlar çıktığında..

zarar etme olasılığı her zaman var.. onemli olan masada kalabilmek.. ve kar ne kadar normalse zarar da o kadar normal..

sürekli kar etmek mümkün değil.. zararlı işlemleri yönetemeyenin zaten mevduattan şaşmaması lazım..
    Sürekli kar etmenin mümkün olduğu borsalar var. TSX gibi.

Adam AYDA , 3 AYDA ne kadar nakit kar payı vereceğini açıklıyor, öyle alıyorsun.

Dememiz o ki, bu Bist hiç kimseye kuruş kazandırmıyor.

Geçen yazdım, PAGYO diye bir hisse var, ana sözleşmesinde, ettiği kar'ın %75 ini dağıtır diye madde var.

Adamlar dağıtıyorda. Örnektir, bunu alın diye bir tavsiyemiz yok, olamaz.

Eğer mevcut kurallar içinde bu mümkünse, diğer kar eden firmalar da bunu yapsın, yapmıyorsa almayalım.

Sen her yatırımcıdan uzmanlık gerektiren işler beklersen, o borsa borsa değil, kumarhanedir.

Ayrıca dolar konusunu artırmak adına değil, eldeki nakiti korumak adına tutuyor çoğunluk.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Sürekli kar etmenin mümkün olduğu borsalar var. TSX gibi.

Adam AYDA , 3 AYDA ne kadar nakit kar payı vereceğini açıklıyor, öyle alıyorsun.

Dememiz o ki, bu Bist hiç kimseye kuruş kazandırmıyor.

Geçen yazdım, PAGYO diye bir hisse var, ana sözleşmesinde, ettiği kar'ın %75 ini dağıtır diye madde var.

Adamlar dağıtıyorda. Örnektir, bunu alın diye bir tavsiyemiz yok, olamaz.

Eğer mevcut kurallar içinde bu mümkünse, diğer kar eden firmalar da bunu yapsın, yapmıyorsa almayalım.

Sen her yatırımcıdan uzmanlık gerektiren işler beklersen, o borsa borsa değil, kumarhanedir.

Ayrıca dolar konusunu artırmak adına değil, eldeki nakiti korumak adına tutuyor çoğunluk.
    ben öyle alakasız kagıtlarda hiç işlem yapmam.

isctr, kchol, eregl, sise vb kagıtlar.. 5-6 tane.. bu kagıtları anlarsan çok güzel getiri elde etmek mümkün.. doların hareketleri ile beraber.. dolar bazında.. ama haberlerini, yatırımlarını takip etmek lazım.. ciddi bir iş.. resmen bir iş aslında..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

8.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    ben öyle alakasız kagıtlarda hiç işlem yapmam.

isctr, kchol, eregl, sise vb kagıtlar.. 5-6 tane.. bu kagıtları anlarsan çok güzel getiri elde etmek mümkün.. doların hareketleri ile beraber.. dolar bazında.. ama haberlerini, yatırımlarını takip etmek lazım.. ciddi bir iş.. resmen bir iş aslında..
    Yahu yazdım ya, bu kağıdı örnek verdim diye.

O kağıtta işlem yap demedik, adam, nakit kar payını açıklıyor ve ödüyor dedik.

Bu seçtiğin hisselerle de hiç işim olmaz ayrıca.

Sayfa 525/999 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •