Sayfa 526/997 İlkİlk ... 26426476516524525526527528536576626 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 4,201 - 4,208 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by casual Yazıyı Oku
    reis doların şimdiki seviyesinden bence memnun değil! sebebi ne bilmiyoruz fakat tarihi rekoru kırmasını istedği bence kesin.. zira böyle tv lere çıkıp "faiz lobisinin ve faizcinin beline beline vuracağız" demesi doların yükselmesinden başka bir işe yaramadğını herkes biliyor.

ee bu show neden yapılıyor? başka bir konu; faiz bu kadar "lanetleniyorken" hatta yüksek faizi buradaki insanların bir çoğu bile lanetliyorken (imar bankası) yani asıl sorunun haksız kazanç olmadığı sadece ve sadece takıntı olarak "faiz" olduğunu biliyorken neden dolar almadınız.

yada 10-15 yıl önce neden gayri menkul almadınız? gayrimenkul de %10 enflasyon düzeyinde son 15 yıldır neredeyse 15 kat artış oldu.. demek mesele haksız kazanç değil. sorun "faiz"
    üstad ev aldım ! düz mantıkla bakarsam faiz inerse evimin fiyatı artar faizden kaybettiğimi betondan kazanırım diye düşünüp sevinebilirim ! ancak kazın ayağı öyle değil !! faiz in ekonomideki katkılarından biri de düzeltmedir balonlaşmayı önlemektir ! şimdi ben emlak arama motorlarına bakıp vay be evin fiyatı baya artmış deyip kendimi atıyorum 800k lık evim var daha ne olsun diyip avutabilirim ! ancak balonlaşma hissediyorsam bu sadece bir rüya olur benim için ! ben ekonomik koşullara uygun bir faiz oranı ve dolar kurunda evimin fiyatının 600k olmasını yeğlerim ! çünkü bilirim ki 600k ya evim kesin satılır gerçek fiyatıdır çünkü !!

2. Burger, 32 gün, temdit, 400k+, 14.25

Galaxy S8 cihazımdan gönderildi

3. enflasyon-faiz ilişkisine dair zamanında şu adamı dinlesek buralarda olur muydu(dikkat o vakitlerde kur 3.06)

https://www.facebook.com/13237219349...1749941561080/

4. http://www.businessht.com.tr/guncel/...yuna-otv-geldi

İçtiğimiz maden suyu ve soda bile artık özel tüketim ama yine iyiyiz en azından ayran ve hoşafa ÖTV gelmemiş forumdaşlar

Alıntı Originally Posted by chilypeppers Yazıyı Oku
    http://www.businessht.com.tr/guncel/...yuna-otv-geldi

İçtiğimiz maden suyu ve soda bile artık özel tüketim ama yine iyiyiz en azından ayran ve hoşafa ÖTV gelmemiş forumdaşlar
    Bunlarıda içmeyiz olur biter . Mümkün olduğunca az harcayıp bunlara para kazandırmamaya çalışıyorum, size de tavsiye ederim. Ancak böyle başımızdan cehennem olup giderler. Eşek eşekliğini bilmezse semer vuran çok olurmuş.

6.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    enflasyon-faiz ilişkisine dair zamanında şu adamı dinlesek buralarda olur muydu(dikkat o vakitlerde kur 3.06)

https://www.facebook.com/13237219349...1749941561080/
    tşk paylaşım için ! son zamanlarda gördüğüm en anlaşılır en sade reel faizin ne demek olduğunu mükemmel şekilde açıklayan bir yorum olmuş !!

7.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Bunlarıda içmeyiz olur biter . Mümkün olduğunca az harcayıp bunlara para kazandırmamaya çalışıyorum, size de tavsiye ederim. Ancak böyle başımızdan cehennem olup giderler. Eşek eşekliğini bilmezse semer vuran çok olurmuş.
    Güler misin ağlar mısın bilmiyorum, içtiğimiz mineral suyundan ötv almak nedir ya.. Yakında ekmeğe de nasıl olsa sağlığa zararlı diye ek vergi getirirlerse şaşırmam artık bu ülkede hiç bir şeye.

Madem ek bütçe lazım bukdr ıkınacağına çıkar tekrar bedelli askerliği makul bir bedelle, zaten bekleyen yüzbinlerce insan varken en az 5milyar tl kaynak yaratırsın.

Alıntı Originally Posted by chilypeppers Yazıyı Oku
    Güler misin ağlar mısın bilmiyorum, içtiğimiz mineral suyundan ötv almak nedir ya.. Yakında ekmeğe de nasıl olsa sağlığa zararlı diye ek vergi getirirlerse şaşırmam artık bu ülkede hiç bir şeye.

Madem ek bütçe lazım bukdr ıkınacağına çıkar tekrar bedelli askerliği makul bir bedelle, zaten bekleyen yüzbinlerce insan varken en az 5milyar tl kaynak yaratırsın.
    Ekonomik büyüme diye sizin benim paramla birilerine kaynak aktardılar o . cocuklarıda beleş parayla ürettikleri malları bize %20-25 zam yaparak sokmaya çalışacak. Alsınlar mötlerine soksunlar o ürettikleri malları . Hem benim pul edilmiş tasarruflarımla beleş kaynak alacaklar hemde beni soyacaklar. Ben harcamalarımı yeme içme bazında dahi minimize ettim, enayi değilim, batacaksak onlarda batsın benim sırtımdan bu yamyamlara büyüyoruz dedirtmem.

Sayfa 526/997 İlkİlk ... 26426476516524525526527528536576626 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •