Onemli Gunler Banner
Sayfa 526/1032 İlkİlk ... 264264765165245255265275285365766261026 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 4,201 - 4,208 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Tanidigim takip edenler almiyor zaten. %8 yukariya otomatik emir koyuyorlar her gun. Hamalligini ne yapayim diyor, %8 yapmissa bir gunde, problem bitmistir, otomatik serbest fiyattan alirim. Oldukca da mantikli. Cunku artik ufak ufak, yavas yavas yukselmenin mumkunati yok. Ya hero ya merro.
    Bu kağıtta yeni alım yapacaklar için en uygun seviye 7 tl dir, tabii ön şart olarak hisse 7 tl nin üzerinde en az 1 hafta kalmayı başarabilmeli. Böyle olduğu taktirde a) satış momentumu sona ermiş olur, b) çıkış trendi başlamış olur, c) tahtadaki hakim güç artık satıcılar veya al-satçılar değil de orta/uzun vadede hissede kalmak isteyenler yani gerçek yatırımcılar olur, d) bankanın batmadığı teyit edilmiş olur.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Basamak basamak düşüyoruz...
    6.20 üzeri günlük kapanış... Bazı şeyleri değiştirir.
    ''Yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür. Gerçeklerle ilgisi yoktur''
    ''Tek gerçek BeşiktAŞK''

Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    bunu daha oncede yazmistin trend lakin elma ile armutu karsilastiriyorsun, bi daha analiz etmeni tavsiye ederim bu bir..
    ikincisi ise zamaninda yazdim ; kozal ve halkbank grafigini ustuste koy onun dustugu kadar dusecek demistim ve ayni fikrim devam ediyor..kolay gelsin..ytd
    İki senedin grafiklerine baktığımda farklı sektörlerde olsalar da kısmi benzerlik var... 2017 temmuzdan itibaren tamamen ayrışma var.
    TL bazlı halka arz olduğu fiyatları aşağı yukarı tekrar görmüşler, halk ta gördü bu son düşüşlerle beraber.
    ''Yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür. Gerçeklerle ilgisi yoktur''
    ''Tek gerçek BeşiktAŞK''

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
    açık ve net...

faiz zaten kaçtı? hazine kaç ile borçlanıyordu? %23-24

peki merkez bankası repo piyasası faizini kim kullanıyordu?? bankalar

dün kaç ile borç alıyorlardı? 17.75

bugün kaç faizle borç alacaklar 24

aradaki faiz farkı 6.25 başka bir ifadeyle %36 fark...

kime kaçtı bu fark?? bankalara...

başka kime ??

sanayi şirketlerine? neden?? çünkü psikolojik etkisi satın alma eğilimini bıçak gibi keser...

sonuç? resesyon...kaybenler; sanayi,hizmet sektörü,bankalar...

yukarı borsa? gerizekalı palanın salaklığı...

damat merkezin bağımsızlığı kesinleşti dedi???

ulennnnnnnnnnnnnnnnnn titaniğin makinisti kaptanı sallamayıp tam yol ileri dese kaç yazar,tam yol geri dese kaç yazar???buzdağı göz akına kadar girmişken????

yani herkes üzüm yesin ama gözünü bağcıdan ayırmasın
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

5.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    93.500 ve üzeri hareketlerde ilk hedefim 102 bin civarıydı...Grafiği geride var...Bugünkü silkelemeyle birlikte oluşan hacim gayet iyi...Orada bir kâr alıp duruma bakar devam ederiz...
    Son durum bu şekilde...Kırmızı kutucukların içerisindeki hareketler 2 ncisinde yani içerisinde bulunduğumuz dönemde çok daha agresif...Haliyle, beklentim dahilindeki 102 bin rakamları sonrasındaki -kısa vadeli- olası yukarı hareketleri ihtiyatlı karşılamak lazım derim...Daha önce de belirttiğim gibi uzun vadeli beklentim ise yeşil elips içerisindekine benzer bir oluşum...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

Kagni gibi. Su gunlukcu tayfasi yukardaki sagda, 6.10'da kaldi satislari.

7. Konuşmasak ölür müyüz ? Acaba her konuştuğumda saçmalıyorum...

Birsey olmaz hocam.

Ozledik eski calkalama gunlerini. Boyle zevki yok.

Sayfa 526/1032 İlkİlk ... 264264765165245255265275285365766261026 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •