Sayfa 530/579 İlkİlk ... 30430480520528529530531532540 ... SonSon
Arama sonucu : 4630 madde; 4,233 - 4,240 arası.

Konu: HALK Cafe - III

1. Bazıları hissenin 3 tl ye düşmesini bekliyor, kimileri de 3 - 4 dolara çıkmasını yani 25-30 tl lere. Her kafadan bir ses çıkıyor ama böyle olması doğaldır. Hissenin yön belirlemesi için zamana ihtiyacı var.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2. ABD'de başlaması muhtemel bir kâr realizasyonu tüm küresel borsaları peşinden sürükleyebilir. ABD borsaları son 10 ayda muhteşem performans gösterdi ve tarihi rekorlara imza attı. 30 F/K'dan işlem gören ABD borsaları için %10 gibi bir kâr realizasyonunu normal karşılamak lazım.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3. En tepeden %10'a kadar bir salınım "çalkantı" oluyor. %10 ila %20 arası bir düşüş ise "düzeltme" kategorisindedir. %20'yi aşan bir düşüş ise "trend değişimini" haber verir ve boğa piyasasından ayı piyasasına geçildiğini söyler. ABD'de beklenen kâr realizasyonunun düzeltme şeklinde olma ihtimali çok yüksek yani %10 - %20 aralığında aşağı bir salınım.

4. United Airlines (UAL) 2020 yılında 7.1 milyar dolar zarar etmiş. Hisse başına 25 dolar ediyor. Dünkü kapanışı 45 dolardı, piyasa değeri ise 13 milyar dolar. Piyasa değerinin yarısından fazla yıllık zarar yazmış UAL. Şirketin sermaye enjeksiyonuna ihtiyacı var, artık bedelliye mi gider yoksa tahvil mi arz eder onlar karar verecek.

5. Japan Airlines da müthiş zarar yazdı. Yakında 3 milyar dolarlık tahvil arzı yapıp bu kaynağı şirkete enjekte edecek. Hisse performansı tam bir rezalet bu havayolu şirketinin.

6. American Airlines (AAL) zaten hisse arzı yapmıştı (38.5+5.8=44.3 milyon lot yeni hisse sattı) ve böylece 500M dolar elde edip şirkete aktardı. Ama bu meblağ yetmeyecek.

7. British Airways'in yeniden yapılandırılmış hali olan ICAG da bedelli yapıp buradan gelen 2.75 milyar Euro'yu şirkete enjekte etti.

8. Lufthansa da (LHAG) bedelli yaptı 6 ay kadar önce. Onlar da milyar euroları şirkete aktardılar. Pegasus'un İngiliz versiyonu Easy Jet (EZJ) sermaye artırımı için düğmeye bastı.

Sayfa 530/579 İlkİlk ... 30430480520528529530531532540 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •