Sayfa 55/1200 İlkİlk ... 5455354555657651051555551055 ... SonSon
Arama sonucu : 9598 madde; 433 - 440 arası.

Konu: Orta uzun vadeli (Boğa) hedefe kadar disiplin

1.  Alıntı Originally Posted by altınboğa Yazıyı Oku
    Arkadaşlar facebook grubu ve topiği kapattım bildiğiniz üzere. Şimdilik sessiz arada takılıcam bu topikte özellikle. Sacro dostuma selam. En son olarak Karel ve vakfn tekniğini çizmesi de ayrıca beni çok sevindirdi. Yatırım tavsiyesi değildir. Topiklere altınboğanın dönüşü olacak dinlenelim biraz .Tüm dostlara teşekkür ederim. Dönüşümüz de herzamankinden daha muhteşem olur inşallah. Şimdiden tüm dostlara tekrar tekrar selam sevgiler. Yeni hisse.net hayırlı olsun...
    hoşgeldiniz sayın altınboğa

2.  Alıntı Originally Posted by noob Yazıyı Oku
    o değil de sacro aralıkta demişti ki; alın düzgün bi kağıt nisana kadar ekran açmayın. hem zaman kazancı, hem deli kar, hem stressiz hayat. mazoşistiz bence biz mirim.
    sacro nun onerisinde en kilit yer duzgun bir kagit bolumu ... oyle bi hisse secmelisiniz ki gece rahat uyutmali bakmasanizda dussede ciksada umrunuzda olmamali ... bu hisselerin sayisida zaten bistte en fazla 50 dir ... mesela karel konusuluyor bu gunlerde.... benim ilk sorum su olur ... ben karel alip 3 ay unutabilirmiyim ???

3.  Alıntı Originally Posted by Aksakal Yazıyı Oku
    sacro nun onerisinde en kilit yer duzgun bir kagit bolumu ... oyle bi hisse secmelisiniz ki gece rahat uyutmali bakmasanizda dussede ciksada umrunuzda olmamali ... bu hisselerin sayisida zaten bistte en fazla 50 dir ... mesela karel konusuluyor bu gunlerde.... benim ilk sorum su olur ... ben karel alip 3 ay unutabilirmiyim ???
    şimdi üşendim istatistik çıkartmaya aralık-mart arası hisse bazlı getirilere bakmaya. ilk yüzün %80'i %10-%20 arası getiride. çok haklısınız hisse tabiki önemli ama çok da anlamak gerekmiyordu aralıkta seçeceğimiz hisse için. bence o süreç için kilit yer gizli duran sabır bölümüydü o önerinin. endeks 91.000 iken tabiki şu an hisse seçimi ve maliyet herşeyin önünde.
    yalnızca cehaletle savaşıp gerisiyle sevişelim. zengin olma garantisi yok ama dünyanın çok daha keyifli bir yer olacağına eminim

4.  Alıntı Originally Posted by noob Yazıyı Oku
    şimdi üşendim istatistik çıkartmaya aralık-mart arası hisse bazlı getirilere bakmaya. ilk yüzün %80'i %10-%20 arası getiride. çok haklısınız hisse tabiki önemli ama çok da anlamak gerekmiyordu aralıkta seçeceğimiz hisse için. bence o süreç için kilit yer gizli duran sabır bölümüydü o önerinin. endeks 91.000 iken tabiki şu an hisse seçimi ve maliyet herşeyin önünde.
    emin olun o anda en onemlisi hisse secimidir sacroda sanirim boyle dusunuyordur ... suda var sirf bist 100 de 50 de hatta 30 da olmasida bir kriter degil oyle bikac 30 hissesi varki yillardir gozalti pazarinda olmasi gerekirken balon hacim sayesinde o endekste yet aliyor ...

5.  Alıntı Originally Posted by Aksakal Yazıyı Oku
    emin olun o anda en onemlisi hisse secimidir sacroda sanirim boyle dusunuyordur ... suda var sirf bist 100 de 50 de hatta 30 da olmasida bir kriter degil oyle bikac 30 hissesi varki yillardir gozalti pazarinda olmasi gerekirken balon hacim sayesinde o endekste yet aliyor ...
    çok haklısınız sayın aksakal
    yalnızca cehaletle savaşıp gerisiyle sevişelim. zengin olma garantisi yok ama dünyanın çok daha keyifli bir yer olacağına eminim

6. arkadaslar benim en merak ettigim sey bu forumdaki uyelerin yatirim ortalamasi ... hangi hisse kac lot icin yorumlaniyor nu cok onemli ... bazen bi yoruma veya grafige denk geliyorum ilk defa duyuyorum hisseyi acip gunluk hacmine vs bakiyorum yatirim denebilecek bir miktarla asla girilebilecek hisseler degil ...

7. Arkadaşlar vakfn nin bu kadar kısa sürede yüzde 50 üzeri prim yapması çok hoş oldu. Yatırım tavsiyesi değildir. Eski topik kapanmadan evvel özellikle grafik dirençleri belirtmiştik. Hani arkadaşların dediği gibi doğru kağıdı yakalayabilen öyle 3 ay felanda beklemiyor. Selamlar. Ama nasip tabii ki. Sevgiler. Inşallah yakalayan arkadaşlar olmuştur.

Alıntı Originally Posted by Aksakal Yazıyı Oku
    arkadaslar benim en merak ettigim sey bu forumdaki uyelerin yatirim ortalamasi ... hangi hisse kac lot icin yorumlaniyor nu cok onemli ... bazen bi yoruma veya grafige denk geliyorum ilk defa duyuyorum hisseyi acip gunluk hacmine vs bakiyorum yatirim denebilecek bir miktarla asla girilebilecek hisseler degil ...
    Sayın Aksakal,
    Borsa konusundaki bilgi birikiminize ve foruma katkılarınıza saygı duyuyorum.
    Elbette, herkesin kendi bütçesine ve risk iştahına göre bir yatırım miktarı olacaktır.
    Sizin yukarıdaki yazıda bahsettiğiniz "yatırım denilebilecek miktar"ın alt sınırı sizce nedir?
    Bu konuda piyasalarda genel kabul görmüş bir alt sınır var mıdır?
    Saygılarımla,

Sayfa 55/1200 İlkİlk ... 5455354555657651051555551055 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •